Naujametinės kelionės – kokią šalį pasirinkti?

Ak, Naujųjų metų išvakarės – laikas, kupinas blizgučių, fejerverkų, šventinių vakarėlių ir naujos pradžios pažado. Nenuostabu, kad daugeliui iš mūsų norisi išskristi į kitą šalį ir patirti šią stebuklingą naktį kitoje aplinkoje. Tačiau kaip išsirinkti tobulą vietą, kai tiek daug fantastiškų galimybių turime? Nebijokite, mes sudarėme sąrašą, kuris padės susiaurinti pasirinkimų galimybes ir atrasti išties vertas dėmesio keliones pagal jūsų pageidavimus ir norus.

Naujųjų metų kelionės

Vakarėlių entuziastų pamėgta Brazilija

Jei norite Naujuosius metus pasitikti su trenksmu, Brazilija, ypač Rio de Žaneiras, yra tam tinkamiausia vieta. Šis miestas garsėja ekstravagantiškomis šventėmis, čia vyksta gatvės vakarėliai, skamba gyva muzika, o fejerverkų šou yra tiesiog „ne iš šio pasaulio“. Nepamirškite apsirengti baltos spalvos drabužių, kad lydėtų sėkmė, kaip reikalauja vietinė tradicija.

Naujametinės kelionės

Florianopolio ramybė

O galbūt ieškote ramesnės šventės Brazilijoje? Tuomet keliaukite į Florianopolį – salos miestą, garsėjantį nuostabiais paplūdimiais ir ramia atmosfera. Dienomis galėsite mėgautis saule, o naktimis – paplūdimio vakarėliais ir fejerverkais. Tai puiki vieta atsipalaiduoti ir pradėti naujuosius metus atsigaivinus.

Pasimėgaukite braziliškais skanėstais

Jokia kelionė į Braziliją neapsieina be vietinės virtuvės patiekalų. Naujųjų metų išvakarėse būtinai paragaukite tradicinių braziliškų patiekalų, pavyzdžiui, lęšių (klestėjimui), kiaulienos (pažangai) ir vynuogių (gausai). Ir, žinoma, nepamirškite visko užgerti nacionaliniu Brazilijos kokteiliu „Caipirinha”.

Šviesų miestas – Paryžius

Ar gali būti kas nors stebuklingiau nei Naujųjų metų išvakares sutikti Paryžiuje? Miestas mirguliuoja žybsinčiomis šviesomis, o oras alsuoja laukimu. Prisijunkite prie minios žmonių Eliziejaus laukuose ir stebėkite įspūdingus fejerverkus prie Eifelio bokšto. Arba, jei norite pabūti intymesnėje aplinkoje, susiraskite jaukų bistro ir pasimėgaukite prabangiais prancūziškais patiekalais. Nepamirškite pasibučiuoti „Bonne Année” laikrodžiui mušant vidurnaktį!

Naujametinės kelionės 1

Amžinasis miestas – Roma per naujuosius metus

Jei norite švęsti istorijos ir tradicijų kupiną Naujųjų metų šventę, keliaukite į Romą. Per naujuosius metus šis miestas atgyja koncertais, fejerverkais ir šventėmis. Prisijunkite prie vietinių gyventojų Piazza del Popolo aikštėje, kur skambės gyva muzika ir vyks akinantis fejerverkų šou. O galbūt norėtumėte dalyvauti vidurnakčio mišiose Švento Petro bazilikoje, kad šventė būtų iškilmingesnė.

Vakarėlių sostinė  – Berlynas

Jei esate nusiteikę vakarėliui, Berlynas yra ta vieta, kur turite būti. Šis miestas garsėja audringu naktiniu gyvenimu, jame gausu klubų, barų ir gatvės vakarėlių. Keliaukite prie Brandenburgo vartų, kur vyks vienas didžiausių Europoje lauko vakarėlių su gyva muzika, fejerverkais ir nuotaikinga atmosfera. Tik būtinai pasirūpinkite tinkama apranga, nes Berlyne žiema gali būti gana vėsi!

Naujųjų metų išvakarėse Berlyne dar viena rekomendacija, kuri galima būti tai prie Brandenburgo vartų. Ikoniškas orientyras virsta didžiuliu gatvės vakarėliu, pritraukiančiu tiek vietinius gyventojus, tiek turistus. Gyvai grojančios grupės, didžėjai ir įspūdingi šviesų šou sukuria nepamirštamos nakties sceną. O laikrodžiui išmušus vidurnaktį dangų nušviečia akinantys fejerverkai, simbolizuojantys ateinančių metų viltį ir jaudulį.

Šokite visą naktį – Berlyno naktinis gyvenimas

Jei esate naktinė pelėda, norinti tęsti šventę, tam puikiai tiks visame pasaulyje garsūs Berlyno klubai. Eklektišku naktiniu gyvenimu garsėjantis miestas siūlo daugybę klubų ir barų, tinkančių kiekvienam skoniui. Šokite iki ankstyvo ryto ir pajuskite unikalią, liberalią miesto atmosferą.

Vokietijoje Naujuosius metus įprasta pasitikti su taure Sekt (vokiško putojančio vyno) ir Berlyno Pfannkucheno – saldaus į koldūną panašaus pyrago, įdaryto uogiene, – porcija. Jei norite išbandyti keistesnę tradiciją, išbandykite „Bleigießen” – išlydykite mažą švino ar alavo gabalėlį ir įmeskite jį į šaltą vandenį, kad pagal jo formą nuspėtumėte ateitį. Tai smagus ir simboliškas būdas pasvarstyti, ką gali atnešti naujieji metai.

Pasakų miestas – Praha

Prahoje, pasižyminčioje viduramžių žavesiu ir stulbinančia architektūra, Naujųjų metų šventė vyks pasakiškoje aplinkoje. Vidurnaktį miesto panoramą nušviečia fejerverkai, o Karolio tiltas yra puikus  taškas iš kurio būtų matoma visa panorama laikrodžiui mušant 12 val. Taip pat galite plaukti kruizu upe ir mėgautis švente nuo Vltavos upės. Ir, žinoma, nepamirškite paragauti tradicinių čekiškų skanėstų ir sušilti su taure karšto vyno.

Naujametinės kelionės 2

Šventiniai renginiai Senamiesčio aikštėje

Prahos Naujųjų metų švenčių širdis – Senamiesčio aikštė, kur vietiniai gyventojai ir turistai susirenka pasimėgauti gyva muzika, tradiciniais čekiškais patiekalais ir gyva atmosfera. Nepraleiskite progos išgirsti, kaip Naujuosius metus skelbia astronominis laikrodis – tai tikrai ypatinga akimirka šioje istorinėje vietoje.

Šokis per naktį

Prahos naktinis gyvenimas siūlo daugybę galimybių tiems, kurie nori švęsti toliau. Nuo prašmatnių klubų iki tradicinių čekiškų užeigų – kiekvienas ras ką nors savo skoniui. Šokite iki paryčių arba tiesiog mėgaukitės visame pasaulyje pripažinto čekiško alaus pintine, pasinerdami į šventinę atmosferą.

Pasimėgaukite čekiška virtuve

Naujametinė kelionė į Prahą neapsieis be tradicinės čekų virtuvės patiekalų. Skanaukite tokius sočius patiekalus kaip svíčková (marinuota jautiena su kreminiu padažu) arba vepřo-knedlo-zelo (kepta kiauliena su koldūnais ir raugintais kopūstais). O norėdami pasimėgauti saldumynais, paragaukite trdelník – gardžių pyragaičių, padengtų cukrumi ir cinamonu.

Atraskite Prahos žiemos žavesį

Po Naujųjų metų švenčių skirkite laiko apžiūrėti vingiuotas Prahos gatveles, istorines įžymybes ir jaukias kavines. Žiemos šviesoje miesto architektūra įgauna ypatingą spindesį, o ore tvyranti ramybė suteikia dar daugiau žavesio.

Gamtos mylėtojams skirta Naujoji Zelandija

Tiems, kurie nori sutikti Naujuosius metus gamtos apsuptyje, Naujoji Zelandija siūlo kvapą gniaužiančius kraštovaizdžius ir ramią aplinką. Įsivaizduokite, kaip stebite pirmąjį metų saulėtekį Gisborne, pirmajame pasaulyje mieste, kuriame pirmą kartą išvysite naują dieną. Arba galite prisijungti prie susibūrimo viename iš nuostabių šalies nacionalinių parkų. Naujoji Zelandija, pasižyminti nepaliestu grožiu ir ramia atmosfera, yra ramus, bet nepamirštamas būdas pradėti metus.

Naujametinės kelionės 3

Kultūros išskirtinumas Japonijoje

Japonija, kurioje unikaliai dera senosios ir naujosios tradicijos, siūlo tokią Naujųjų metų patirtį kaip niekur kitur. Apsilankykite vietinėje šventykloje, kur vyksta „Hatsumode” – pirmoji metų šventovė, ir pasimėgaukite „Osechi-ryori” – ypatingu naujametiniu patiekalu. Nepamirškite pasimėgauti „Joya no Kane”, kai šventyklos varpai skambės 108 kartus, kad apvalytų sielą. Japonija, turinti turtingą istoriją ir papročius, suteikia prasmingą ir apmąstymų kupiną būdą sutikti Naujuosius metus.

Naujametinės kelionės 4

Nuotykių ieškantiems Pietų Afrikos Respublikoje

Trokštantiems nuotykių, Pietų Afrika – puiki kryptis. Įsivaizduokite, kad Naujuosius metus pasitiksite ant Keiptaune esančio Stalo kalno viršūnės, nuo kurios atsiveria miesto panorama. O gal mieliau rinktumėtės safarį ir švęsti po žvaigždėtu dangumi laukinėje gamtoje. Pietų Afrikos Respublika, kurioje siūloma daug įvairių veiklų ir nuostabių kraštovaizdžių, puikiai tinka tiems, kurie nori pradėti metus su adrenalino doze.

Ką svarbu žinoti prieš planuojant Naujametinę kelionę?

Prieš pradėdami planuoti savo Naujųjų metų kelionę, turėtumėte apsvarstyti keletą svarbiausių dalykų, kad kelionė praeitų sklandžiai. Pirmiausia, labai svarbu iš anksto užsisakyti skrydžius ir apgyvendinimą, nes artėjant Naujųjų metų datai kainos kyla, o laisvų vietų mažėja. Ar išsiaiškinote vietos, į kurią vykstate, papročius ir tradicijas? Jų supratimas gali pagerinti jūsų patirtį ir padėti įsilieti į pačią šventę. Be to, nepamirškite patikrinti orų prognozės ir atitinkamai susipakuoti daiktus – nėra nieko blogiau, nei netikėtai užkluptos oro sąlygos. Ir, ar pasidomėjote vietinėmis COVID-19 gairėmis ir kelionių apribojimais? Geriau būti saugiam ir gerai pasiruošusiam, nei vėliau gailėtis. Nes esame pastebėję, kad šiuo sezono metu virusas ypač paūmėja. Galiausiai nustatykite biudžetą ir jo laikykitės; Naujųjų metų išvakarės gali būti brangios, todėl lengva pasinerti į šventes ir išeikvoti daugiau pinigų nei buvo planuotą. Atsižvelgdami į šiuos veiksnius, pasirūpinsite, kad Naujųjų metų šventė būtų įsimintina ir nekeltų streso.

Galiausiai, geriausia Naujųjų metų vieta priklauso nuo to, ko ieškote. Nesvarbu, ar tai būtų energinga Brazilijos šventė, ramus Naujosios Zelandijos kraštovaizdžio grožis, Japonijos kultūros turtingumas, ar jaudinantys nuotykiai Pietų Afrikoje – kiekvienas ras kažką sau. Taigi pagalvokite, ko labiausiai trokštate, susikraukite lagaminus ir pasiruoškite stilingai pasitikti Naujuosius metus. Už naują pradžią ir nepamirštamus įspūdžius!