Kalėdinės kelionės – kokią šalį pasirinkti?

Ak, šventinis sezonas! Laikas, kupinas džiaugsmo, juoko ir saldaus šventinių skanėstų aromato. Tačiau nepamirškime vieno įdomiausių Kalėdų aspektų – kelionių! Nesvarbu, ar svajojate apie baltas Kalėdas, ar trokštate pabėgti į tropinius kraštus, labai svarbu pasirinkti tinkamą šalį savo šventinei kelionei. Taigi, kaip apsispręsti? Pasinerkime į šią temą ir panagrinėkime keletą fantastiškų galimybių.

Vokietija

Ar kada nors įsivaizdavote, kaip vaikštinėjate po žavingas kalėdines muges, gurkšnojate šiltą „Glühwein” ir stebitės žybsinčiomis lemputėmis? Jei taip, Vokietija turėtų būti jūsų sąrašo viršuje. Tokie miestai kaip Niurnbergas, Miunchenas ir Drezdenas garsėja šventine atmosfera ir tradiciniais turgumis. Nepamirškime ir tokių skanėstų kaip Lebkuchen (imbieriniai sausainiai) ir Stollen (vaisių duona).

Australija

Kita vertus, jei sniego batus norite iškeisti į šlepetes, Australija siūlo unikalią kalėdinę patirtį. Įsivaizduokite, kad šventes švenčiate saulės nutviekstame paplūdimyje, ruošiate kepsninę ir galbūt net pastebite Kalėdų Senelį su banglente. Sidnėjus ir Melburnas – fantastiški pasirinkimai dėl savo energingų švenčių ir vasariškos nuotaikos.

Kalėdinės kelionės

Suomija – susipažinkite su Kalėdų Seneliu jo tėvynėje

Turite vaikų, ar tiesiog širdyje jaučiatės dar kaip vaikai? Tuomet Suomija gali būti ta stebuklinga vieta, kurios ieškote. Ypač Rovaniemis yra žinomas kaip oficialus Kalėdų Senelio gimtasis miestas. Čia galite aplankyti Kalėdų Senelio kaimą, pasivažinėti elnių traukiamomis rogėmis ir, jei pasiseks, pamatyti įspūdingą Šiaurės pašvaistę. Tai tarsi atgijusi žiemos pasaka.

Kalėdinės kelionės 1

Italija

Jei maistas jums prie širdies, Italija žada kulinarinių malonumų kupinas Kalėdas. Jūsų skonio receptorių laukia tikras malonumas – nuo šventinių vaišių iki gardžių saldumynų, tokių kaip Panettone ir Pandoro. Tokius miestus kaip Roma ir Florencija puošia gražios dekoracijos, o vidurnaktį laikomos vidurnakčio mišios, suteikiančios dvasinių įspūdžių.

Japonija

Kalėdos Japonijoje – tai nuostabus tradicinių ir šiuolaikinių švenčių derinys. Nors Kalėdos nėra jų nacionalinė šventė, japonai šventinį laikotarpį priėmė išskėstomis rankomis. Tokijo ir Osakos miestus puošia nuostabios šviesos, o jūs galite pasimėgauti šventiniais skanėstais, pavyzdžiui, kalėdiniu pyragu ir kepta vištiena (Japonijoje stebėtinai populiarus Kalėdų vakaro patiekalas!). Nepraleiskite progos patirti japoniškas Kalėdas, kur šio metų laiko magija atgyja išties nepakartojamai.

Kalėdinės kelionės 2

Austrija

Jei svajojate apie klasikines europietiškas Kalėdas, Austrija – fantastiškas pasirinkimas. Tokie miestai kaip Viena, Zalcburgas ir Insbrukas garsėja savo kerinčiomis kalėdinėmis mugėmis, kuriose galite apžiūrėti rankų darbo dirbinius, gurkšnoti karštą vyną ir mėgautis šventine atmosfera. Čia skamba giesmės, o vaizdingą foną sukuria snieguotos Alpės. Austrija siūlo kalėdinius įspūdžius tiesiai iš pasakų knygos.

Meksika

Kalėdų šventės su ryškiu ir spalvingu atspalviu – keliaukite į Meksiką. Šventinis laikotarpis – tai džiaugsmingų švenčių metas, su tokiomis tradicijomis kaip Las Posadas, kurios atkuria Marijos ir Juozapo kelionę į Betliejų. Galite paragauti skanių sezoninių patiekalų, tokių kaip tamales ir bacalao, ir dalyvauti nuotaikingose šventėse. Nepraleiskite progos patirti Feliz Navidad šioje šiltoje ir svetingoje šalyje.

Kalėdinės kelionės 3

Kanada

Jei ieškote žiemos stebuklų šalies su Šiaurės Amerikos prieskoniu, Kanada yra geriausias pasirinkimas. Nuo kalėdinių žibintų Toronte iki šventinių turgų Vankuveryje – yra daugybė būdų švęsti šį sezoną. Jukone galite net nuvykti į Šiaurės ašigalį (ar bent jau į jo kanadietišką versiją), kur galbūt pamatysite Šiaurės pašvaistę ir pasimėgausite žiemos pramogomis, pavyzdžiui, pasivažinėjimu šunų kinkiniais. Kanadoje galima patirti šventiškas ir šaltas Kalėdas.

Švedija

Švedijoje, kur šventinis laikotarpis alsuoja šiluma ir nuotaika, patirkite tradicines skandinaviškas Kalėdas. Aplankykite kalėdines muges Stokholme, pasimėgaukite šventiniu švediškų skanėstų smorgasbord’u ir priimkite gruodžio 13 d. švenčiamos šviesos šventės – Šventosios Liucijos dienos – tradiciją. Švedija, pasižyminti jaukia atmosfera ir šventinėmis tradicijomis, siūlo Kalėdas, kurios žavi ir sušildo širdį.

Kalėdinės kelionės 4

Filipinai

Kalėdų šventės, trunkančios kelis mėnesius, keliaukite į Filipinus, kur šventinis sezonas prasideda rugsėjį ir tęsiasi iki sausio. Šalis garsėja Simbang Gabi – devyniomis aušros mišiomis prieš Kalėdas – ir ryškiais parols – žvaigždės formos kalėdiniais žibintais. Šiltas oras ir dar šiltesnis svetingumas Filipinuose suteikia džiaugsmo ir švenčių kupiną kalėdinę patirtį.

Ką svarbu žinoti prieš ruošiantis Kalėdinei kelionei?

Pasiruošimas kalėdinei kelionei yra labai svarbus, kad kelionė būtų sklandi ir maloni. Tačiau nuo ko pradėti? Nesijaudinkite, mes jums pateiksime keletą svarbiausių patarimų ir gudrybių.

Užsisakykite viską iš anksto – sena patarlė sako: „Ankstyvas paukštis pagauna kirminą”, o kalbant apie kalėdines keliones, tai negali būti teisingiau. Skrydžiai, traukiniai ir apgyvendinimo vietos greitai užsipildo, o artėjant šventėms kainos gali šoktelėti. Taigi, norėdami užsitikrinti geriausius pasiūlymus ir laisvas vietas, rezervuokite keliones iš anksto.

Kalėdinės kelionės 5

Sumaniai susipakuokite daiktus – dažnas keliautojas lagaminus prisipildo per daug daiktų. Vietoj to pasirinkite minimalistinį požiūrį ir susikraukite tik būtiniausius daiktus. Patikrinkite orų prognozę kelionės tikslo vietoje ir atitinkamai susipakuokite daiktus. Nepamirškite, kad daugumoje vietų, kuriose lankysitės, yra parduotuvės, jei ką nors pamiršite. Profesionalų patarimas? Suvyniokite drabužius, kad sutaupytumėte vietos ir išvengtumėte raukšlių.

Paruoškite namus – prieš išvykdami įsitikinkite, kad jūsų namai saugūs ir pasiruošę jūsų išvykimui. Užrakinkite visas duris ir langus, įjunkite signalizaciją, jei ją turite, ir paprašykite kaimyno ar draugo stebėti namų aplinka. Jei namie paliekate automobilį, įsitikinkite, kad jis stovi saugioje vietoje.

Kelionių draudimas – tikitės, kad juo niekada nepasinaudosite, tačiau kelionių draudimas gali išgelbėti iš ties labai pagelbėti . Kelionių draudimas – nuo atšauktų skrydžių iki pamesto bagažo – suteikia papildomą saugumo lygį, užtikrinantį, kad būsite apdrausti nuo bet kokių nenumatytų įvykių

Dovanų teikimas – jei kelionės metu planuojate keistis dovanomis, apgalvokite tai iš anksto. Rinkitės nedideles, lengvas dovanas, kurias lengva transportuoti, arba apsvarstykite galimybę pirkti dovanas internetu ir išsiųsti jas tiesiai į paskirties vietą. Ir nepamirškite, kad svarbiausia yra mintis, o ne dovanos dydis.

Išlikite sveiki – žiemos šaltis ir gripo sezonas įsibėgėja, todėl svarbiausia išlikti sveikam. Supakuokite nedidelę vaistinėlę su būtiniausiais daiktais, tokiais kaip skausmą malšinantys vaistai, pleistrai ir visi reikalingi receptiniai vaistai. Gerkite vandenį, daug ilsėkitės ir nepamirškite reguliariai plauti rankų.

Suplanuokite savo maršrutą – nors spontaniškumas gali suteikti kelionėms daugiau jaudulio, pagrindinis kelionės planas gali padėti išvengti streso. Ištirkite kelionės tikslą, sudarykite lankytinų objektų, kuriuos būtina pamatyti, sąrašą ir iš anksto užsisakykite ekskursijas ar užsiėmimus. Ir nepamirškite suplanuoti laisvalaikio – juk tai atostogos!

Kalėdinės kelionės 6

Kalėdinės kelionės su vaikais

Rinkitės vaikams draugiškas vietas – planuodami kalėdinę kelionę, svarbu pasirinkti vaikams pritaikytą vietą. Ieškokite vietų, kuriose yra šeimoms pritaikytų apgyvendinimo vietų, veiklos ir pramogų. Tokios vietovės kaip Disneilendas su šventiniais paradais ir dekoracijomis arba Laplandija, kur vaikai gali apsilankyti Kalėdų Senelio kaime, tikrai pradžiugins įvairaus amžiaus vaikus.

Įtraukite vaikus į planavimą – įtraukite vaikus į planavimo procesą ir nuo pat pradžių juos sudominkite. Paklauskite jų nuomonės dėl veiklos ir lankytinų vietų, kurias jie norėtų pamatyti. Gali būti, kad jus nustebins jų idėjos ir entuziazmas!

Sumaniai supakuokite daiktus – supakuoti daiktus į kelionę su vaikais – tikras menas. Kartu su būtiniausiais daiktais nepamirškite supakuoti patogių daiktų, pavyzdžiui, mėgstamą žaislą ar antklodę. Šie pažįstami daiktai gali suteikti saugumo jausmą nepažįstamoje aplinkoje. Nepamirškite užkandžių, žaidimų ir užsiėmimų, kad kelionės metu vaikai būtų linksmi.

Kalėdinės kelionės 7

Kiek įmanoma, išlaikykite rutiną – todėl stenkitės kiek įmanoma laikytis įprasto miego ir valgymo grafiko. Tai gali padėti sumažinti vaikų irzlumą ir užtikrinti, kad jie turės energijos mėgautis kelione.

Pasiruoškite orams – pasidomėkite, kokia orų prognozė laukia jūsų kelionės tikslo, ir susipakuokite tinkamus drabužius. Jei keliaujate į šaltesnio klimato šalį, pasirūpinkite, kad visi turėtų šiltus sluoksnius, kepures, pirštines ir batus. Vykdami į šiltesnes vietoves, pasiimkite apsauginį kremą nuo saulės, kepures ir lengvus drabužius.

Kelionę paverskite nuotykio dalimi – užuot skubėję nuvykti iš taško A į tašką B, pačią kelionę paverskite nuotykio dalimi. Žaiskite žaidimus, pasakokite istorijas ir ieškokite būdų, kaip padaryti kelionę malonią.

Įamžinkite akimirkas – nepamirškite fotografuoti, o gal net vesti kelionės dienoraštį. Tai bus vertingas prisiminimas apie jūsų kalėdinę kelionę po kelerių metų.

Kalėdinei kelionei tinkamą šalį pasirinkite priklausomai nuo to, ko ieškote šventinėms atostogoms. Nesvarbu, ar tai būtų tradicinės Vokietijos turgavietės, vasaros šventės Australijoje, kerinti Suomijos atmosfera, ar Italijos kulinariniai stebuklai, – rasite jums tinkančią kryptį. Taigi, kam laukti? Pradėkite planuoti savo atostogų kelionę ir susikurkite prisiminimus, kurie išliks visam gyvenimui. Linksmų Kalėdų ir laimingų kelionių!