Krokuva – lankytinos vietos

Krokuva, dažnai vadinama Lenkijos kultūros sostine, yra senovinis miestas, kupinas istorijos, meno ir architektūros. Šiame straipsnyje pasidalinsime keletu svarbiausių Krokuvos lankytinų vietų ir įžymybių, kurias rekomenduojame aplankyti kelionės į Krokuvą metu.

Krokuvos orai

Prieš planuodami kelionę į Krokuvą, būtinai atsižvelkite į miesto klimatą ir orus. Vasaros Krokuvoje yra šiltos ir saulėtos, idealiai tinkančios tyrinėti lankytinas vietas lauke ir mėgautis vakarieniavimu po atviru dangumi miesto aikštėse ir parkuose. Žiemos gali būti šaltos ir snieguotos, sukuriančios stebuklingą atmosferą šventėms ir žiemos sportui. Populiariausios šventės ir festivaliai Krokuvoje – Krokuvos kalėdinė mugė, kurioje lankytojai gali įsigyti tradicinių amatų dirbinių, paragauti karšto vyno ir pasimėgauti šventiniais pasirodymais. Tuo tarpu kasmet vykstančiame Krokuvos kino festivalyje rodomi geriausi tarptautinio kino filmai, pritraukiantys kino kūrėjus ir kinomanus iš viso pasaulio.

Krokuva

Kelionė į Krokuvą

Keliauti į Krokuvą nesunku, nes patogus susisiekimas prieinamas lankytojams iš arti ir toli. Atvykstantieji lėktuvu gali užsisakyti skrydžius į Krokuvos Balice oro uostą, esantį vos už kelių minučių kelio automobiliu nuo miesto centro. Krokuvą su didžiaisiais Lenkijos ir Europos miestais galima pasiekti ir traukiniais, kurie siūlo vaizdingas keliones po apylinkes. Tiems, kurie nori važiuoti automobiliu, kelionė į Krokuvą taip pat vaizdinga – pakeliui laukia žavūs kaimai ir vaizdingi vaizdai.

Krokuva su vaikais

Keliaujate į Krokuvą su vaikais? Nebijokite – miestas siūlo daugybę šeimoms pritaikytos veiklos, kad mažieji nuotykių ieškotojai galėtų pramogauti. Krokuvos atrakcionų parke, įsikūrusiame vaizdingame Jordanos parke, yra atrakcionų, žaidimų ir atrakcionų įvairaus amžiaus vaikams. Tuo tarpu Krokuvos zoologijos sodas, kuriame galima susipažinti su daugiau nei 1 500 gyvūnų iš viso pasaulio, suteikia smagių ir edukacinių įspūdžių. O jei norite patirti nuotykių gryname ore, Planty parke rasite plačias žaliąsias erdves, žaidimų aikšteles ir pasivaikščiojimo takus, kur šeimos gali rengti piknikus ir neskubėti pasivaikščioti.

Kur pavalgyti Krokuvoje?

Krokuvos restoranai: Po dienos, praleistos apžiūrinėjant lankytinas vietas, lankytojai gali pasistiprinti sočiu maistu viename iš daugybės Krokuvos restoranų, kavinių ir užkandinių. Krokuvos kulinarinė aplinka siūlo nuo tradicinės lenkų virtuvės iki tarptautinių patiekalų – kiekvienas ras ką nors savo skoniui. Paragaukite pierogi, mėgstamų lenkų koldūnų, „Pierogarnia Krakowiacy” arba pasimėgaukite lenkiška klasika „Polskie Jadlo”. Norėdami susipažinti su gyva Krokuvos kavinių kultūra, apsilankykite kavinėje „Cafe Camelot” arba kavinėje „Massolit Books & Cafe”, kur galėsite pasimėgauti puodeliu kavos ir pyragaičiu, pasinerdami į bohemišką miesto atmosferą.

Krokuva 1

Restoranai Krokuvoje

Krokuvos restoranai – tai įvairūs restoranai, kuriuose galima pavalgyti nuo tradicinės lenkų virtuvės iki tarptautinių patiekalų. Krokuva gali pasigirti klestinčia kulinarijos scena, kurioje yra restoranų, kavinių ir užkandinių, tinkančių kiekvienam skoniui ir biudžetui. Krokuvos restoranų pavyzdžiai: „Pod Aniołami” – puikus restoranas, įsikūręs istoriniame pastate netoli pagrindinės turgaus aikštės, garsėjantis elegantiška aplinka ir tradiciniais lenkiškais patiekalais; „Chimera” – jauki kavinė, Kazimiero rajone siūlanti naminius pyragaičius ir desertus; „Szara Gęś” – modernus bistro, siūlantis šiuolaikinės europietiškos virtuvės patiekalus su lenkiška įtaka.

Kelionė į Krokuvą automobiliu

Planuojant kelionę į Krokuvą, kelionė automobiliu suteikia lankstumo ir patogumo, ypač tiems, kurie nori apylinkes tyrinėti savo tempu. Pavyzdžiui, iš Varšuvos į Krokuvą keliautojai gali vykti A4 greitkeliu, kuris siūlo vaizdingą maršrutą per Lenkijos kaimą. Pakeliui jie gali sustoti tokiuose žavinguose miesteliuose kaip Čenstakava, garsėjanti garsiuoju Jasna Guros vienuolynu, arba Osvencimas, kuriame yra Aušvico-Birkenau memorialas ir muziejus.

Ką pamatyti pakeliui į Krokuvą?

Kelionė į Krokuvą suteikia galimybę pakeliui apžiūrėti vaizdingiausius Lenkijos kraštovaizdžius ir istorines įžymybes. Pavyzdžiui, keliaujantieji iš Varšuvos į Krokuvą gali užsukti į istorinį Lodzės miestą, garsėjantį aktyvia kultūrine veikla ir gerai išlikusia architektūra. Iš Budapešto vykstantys keliautojai gali užsukti į žavų Zakopanės miestelį, įsikūrusį Tatrų kalnuose, ir pasigrožėti nuostabaus grožio gamta bei tradicine medine architektūra.

Krokuva 2

Skrydžiai į Krokuvą

Krokuvą aptarnauja Krokuvos Jono Pauliaus II tarptautinis oro uostas (KRK), esantis maždaug už 11 km į vakarus nuo miesto centro. Į Krokuvą skraidina daugybė oro linijų bendrovių iš didžiųjų Europos ir kitų miestų. Pavyzdžiui, keliautojai iš Londono į Krokuvą gali skristi su tokiomis oro linijomis kaip „British Airways”, „Ryanair” ir „easyJet”, o keliautojai iš Niujorko – su tokiais vežėjais kaip „LOT Polish Airlines” ir „Lufthansa”. Be to, iš Krokuvos oro uosto galima skristi į kitus Lenkijos ir Europos miestus, todėl jis yra patogūs vartai keliautojams, vykstantiems į šį miestą.

Kur apsistoti Krokuvoje?

Krokuva siūlo platų apgyvendinimo galimybių pasirinkimą, atitinkantį kiekvieną biudžetą ir pageidavimus: nuo prabangių viešbučių ir boutique svečių namų iki jaukių nakvynės ir pusryčių namų ir ekonomiškų nakvynės namų. Tiems, kurie ieško centrinės vietos, senamiesčio rajone siūlomi žavūs butikiniai viešbučiai ir istoriniai objektai, esantys pėsčiomis nuo pagrindinių Krokuvos lankytinų vietų. Tuo tarpu Kazimiero rajone, garsėjančiame audringu naktiniu gyvenimu ir žydų paveldu, yra stilingų boutique viešbučių ir madingų apartamentų, puikiai tinkančių tiems, kurie nori pasinerti į Krokuvos kultūrinį gyvenimą.

Atostogos ir šventės Krokuvoje

Šventės Krokuvoje – tai Krokuvoje visus metus vykstančios šventės ir minėjimai. Viena populiariausių švenčių Krokuvoje yra Kalėdos, kurios švenčiamos su šventinėmis mugėmis, koncertais ir tradiciniais lenkiškais patiekalais, tokiais kaip pierogi ir karštas vynas. Velykos taip pat yra svarbi Krokuvos šventė, minima religinėmis procesijomis, bažnytinėmis pamaldomis ir puošniais velykiniais kiaušiniais. Be to, Krokuvoje vyksta įvairūs kultūros festivaliai ir renginiai, pavyzdžiui, Krokuvos kino festivalis, Žydų kultūros festivalis ir Krokuvos pyragaičių festivalis, kuriuose pristatomas turtingas miesto paveldas ir gyvybinga kultūrinė aplinka.

Krokuva 3

Krokuvos atrakcionų parkas

Krokuvos atrakcionų parkas, dar žinomas kaip Park Wodny, yra populiari poilsio vieta Krokuvos pakraštyje. Šiame dideliame komplekse yra daugybė atrakcionų, įskaitant vandens kalnelius, baseinus ir sūkurines vonias, taip pat pirtis, garines pirtis ir poilsio zonas. Krokuvos pramogų parke įvairaus amžiaus lankytojai gali mėgautis pramogomis ir atsipalaidavimu, todėl tai ideali vieta tiek šeimoms, tiek poroms, tiek pavieniams keliautojams.

Kur apsipirkti Krokuvoje?

Galime pateikti keleta rekomendacijų apie geriausias apsipirkimo vietas mieste, kuriose galima įsigyti suvenyrų, mados ir specialių prekių. Krokuvoje galima apsipirkti įvairiose vietose: nuo tradicinių turgų ir amatininkų butikų iki modernių prekybos centrų ir universalinių parduotuvių. Apsipirkimo vietų Krokuvoje pavyzdžiai: Audinių salė (Sukiennice), esanti Pagrindinėje turgaus aikštėje, kurioje lankytojai gali rasti rankų darbo gaminių, gintaro papuošalų ir tradicinių lenkiškų suvenyrų; šalia pagrindinės traukinių stoties esantis didelis prekybos centras „Galeria Krakowska”, kuriame rasite tarptautinių prekių ženklų ir dizainerių butikų; buvęs žydų kvartalas Kazimieras, garsėjantis eklektišku vintažinių parduotuvių, meno galerijų ir amatininkų parduotuvių deriniu.

Krokuvos įžymybės

Krokuvos įžymybės – tai įvairūs lankytini objektai ir įžymybės, dėl kurių Krokuva yra populiari turistų lankoma vieta. Krokuvos lankytinos vietos – tai Vavelio karališkoji pilis, įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą dėl savo nuostabios architektūros ir istorinės reikšmės; pagrindinė turgaus aikštė (Rynek Główny) – viena didžiausių viduramžių miesto aikščių Europoje, kurioje verda gyvenimas ir kurią supa spalvingi miestiečių namai ir istoriniai pastatai; Šv. Marijos bazilika – kultinė gotikinė bažnyčia, žinoma dėl nuostabaus Veito Stosso altoriaus paveikslo ir panoraminių vaizdų, atsiveriančių iš jos bokšto. Kitos įžymios lankytinos vietos: Krokuvos audinių salė, Kazimiero rajonas ir Šindlerio fabriko muziejus.

Krokuva 4

Įdomūs faktai apie lenkus

Krokuvos gimtinė Lenkija didžiuojasi turtingu kultūriniu paveldu ir veržlia dvasia, kurią suformavo šimtmečių istorija. Keletas įdomių faktų apie lenkus – jų meilė pierogi, mėgstamam koldūnų patiekalui su įvairiais sūriais ar saldžiais įdarais, ir giliai įsišaknijusios tradicijos, pavyzdžiui, Vigilijos šventė – Kalėdų išvakarėse švenčiama dvylika patiekalų be mėsos. Lenkai taip pat žinomi dėl savo indėlio į literatūrą, muziką ir mokslą: iš Lenkijos kilę tokie žymūs veikėjai kaip Frédéricas Chopinas, Marie Curie ir Wisława Szymborska.

Krokuvos muziejai

Krokuvos muziejuose galima susipažinti su miesto kultūros paveldu ir istorine reikšme. Nuo didingos Vavelio karališkosios pilies iki jaudinančių eksponatų Oskaro Šindlerio fabriko muziejuje – čia netrūksta įspūdingų patirčių. Meno entuziastus džiugins įspūdinga Krokuvos nacionalinio muziejaus lenkų ir Europos meno kolekcija, o istorijos mylėtojai miesto praeitį galės tyrinėti Rynek požeminiame muziejuje.

Krokuva 5

Lankytinos vietos Krokuvoje

Vavelio karališkoji pilis

Vavelio karališkoji pilis yra vienas svarbiausių Lenkijos kultūros ir istorijos paminklų, esantis Vavelio kalvos viršūnėje Krokuvos širdyje. Pilies istorija tęsiasi jau daugiau nei tūkstantmetį ir ji buvo svarbiausių Lenkijos istorijos įvykių liudininkė. Štai keletas svarbiausių Vavelio karališkosios pilies aspektų ir lankytinų vietų:

Istorinė reikšmė – Vavelio pilis šimtmečius buvo Lenkijos karalių rezidencija ir svarbių nacionalinių įvykių vieta. Joje taip pat buvo karūnuojami keli Lenkijos monarchai.

Architektūros stiliai – Pilies architektūra yra viduramžių, renesanso ir baroko stilių mišinys, atspindintis įvairias epochas, kuriomis pilis buvo plečiama ir atnaujinama.

Vavelio katedra (Karališkoji šventųjų Stanislovo ir Vaclovo arkikatedra bazilika) – tai greta pilies esanti nacionalinė Lenkijos šventovė. Joje yra daugybė koplyčių, Lenkijos monarchų laidojimo rūmai ir garsusis Žygimanto varpas.

Valstybiniai kambariai – šie kambariai puošti senoviniais baldais, meno kūriniais ir paveikslais, todėl lankytojai gali susipažinti su Lenkijos karališkosios praeities didybe.

Karališkieji privatūs apartamentai – šiuose kambariuose galima susipažinti su asmeniniu monarchų gyvenimu.

Karūnos iždas ir ginklų saugykla – šioje pilies dalyje eksponuojama gausi istorinių artefaktų, brangenybių ir karališkųjų ženklų kolekcija, taip pat ginkluotė ir šarvai.

„Drakono urvas” – po pilimi esantis natūralus urvas siejamas su legenda apie Vavelio drakoną. Pasak folkloro, drakoną užmušė jaunas lenkų didvyris (dažnai tapatinamas su Kroku, legendiniu miesto įkūrėju).

Vavelio kalva – nuo kalvos atsiveria ne tik pilis ir katedra, bet ir panoraminiai vaizdai į Vyslos upę ir Krokuvos miestą.

Rytų meno kolekcija – Krokuvoje eksponuojama Artimųjų ir Tolimųjų Rytų meno kolekcija, įskaitant turkiškas palapines ir karinius reikmenis.

Dingęs Vavelis – Paroda, kurioje pristatomi archeologiniai radiniai ir architektūros liekanos iš ankstyvosios kalvos istorijos.

Vavelio sodai – nuostabūs sodai, kuriuose galima pasigrožėti ramia aplinka ir kurie ypač populiarūs pavasarį ir vasarą.

Sandomierska bokštas – Vienas iš gynybinių bokštų, dažnai atviras lankytojams.

Vavelio karališkosios pilies svarbos lenkams neįmanoma pervertinti. Ji simbolizuoja turtingą tautos istoriją, jos kovas ir šlovę. Jei lankotės Krokuvoje, Vavelio pilies apžiūrėjimas turėtų būti jūsų sąrašo viršuje tiek dėl jos istorinės reikšmės, tiek dėl architektūrinės didybės.

Krokuva lankytinos vietos

Pagrindinė turgaus aikštė

Pagrindinė turgaus aikštė (lenk. Rynek Główny) – centrinė Krokuvos (Lenkija) aikštė. Įkurta XIII a., tai viena didžiausių viduramžių miesto aikščių Europoje, šimtmečius buvusi miesto socialinio, religinio ir politinio gyvenimo centru. Štai keletas svarbiausių jos bruožų ir lankytinų vietų:

Sukinių salė (Sukiennice) – iš pradžių tai buvo tarptautinis prekybos centras, kuriame pirkliai susitikdavo aptarti verslo reikalų ir pasikeisti prekėmis, o šiandien pirmajame aukšte įsikūręs triukšmingas turgus, kuriame prekiaujama lenkiškais rankdarbiais, suvenyrais ir gintaro papuošalais. Viršutiniame aukšte įsikūrusi XIX a. Lenkijos meno galerija, Nacionalinio muziejaus filialas.

Marijos bazilika (Kościół Mariacki) – ši ikoniška gotikinė bažnyčia turi du skirtingo aukščio bokštus ir garsėja nuostabiu Veito Stosso išdrožtu mediniu altoriumi. Kas valandą iš aukštesniojo bokšto skamba trimito signalas, vadinamas „Hejnał Mariacki”, kuris nutrūksta viduryje melodijos, prisimenant legendinį trimitininką, nušautą skelbiant aliarmą apie artėjančią mongolų invaziją.

Rotušės bokštas – iš šio bokšto, kuris yra vienintelė išlikusi senosios Krokuvos rotušės dalis, atsiveria aikštės ir miesto panorama.

Adomo Mickevičiaus paminklas – paminklas, skirtas didžiausiam Lenkijos romantizmo poetui Adomui Mickevičiui. Tai populiari susitikimų vieta

Švento Wojciecho (Adalberto) bažnyčia – viena seniausių mūrinių bažnyčių Lenkijoje, esanti aikštės kampe.

Rynek požeminis muziejus – šiame moderniame muziejuje po aikšte eksponuojami archeologiniai kasinėjimai, atskleidžiantys Krokuvos istoriją nuo pirmųjų jos gyvavimo dienų. Ekspozicijoje derinamos technologijos ir viduramžių artefaktai, kad būtų sukurta unikali patirtis.

Krokuvos istoriniai rūsiai – daugelyje aplink aikštę esančių įstaigų yra istoriniai rūsiai, kurie paversti restoranais, barais ir užeigomis, siūlančiomis nepakartojamą atmosferą.

Arklių traukiami vežimai – šiais vežimais rengiamos ekskursijos po senamiestį – tai istorinė ir romantiška transporto priemonė.

Daugybė kavinių ir restoranų – aikštę supa daugybė įstaigų, kuriose galima paragauti lenkų ir tarptautinės virtuvės patiekalų. Daugelyje jų yra lauko kavinių, kuriose galima pasėdėti lauke ir stebėti žmones.

Renginiai ir festivaliai – visus metus Rynek Główny vyksta įvairūs renginiai: gruodį – Kalėdų mugė, pavasarį – Velykų mugė, daugybė koncertų, mugių ir viešų susibūrimų.

Pagrindinė turgaus aikštė yra ne tik turtingos Krokuvos istorijos liudijimas, bet ir gyva, šiuolaikiška vietos gyventojų ir turistų susibūrimo vieta. Tai vieta, kurią būtina aplankyti atvykus į miestą, nesvarbu, ar domitės istorija, architektūra, ar tiesiog mėgaujatės gyvybinga atmosfera.

Krokuva lankytinos vietos 1

Barbakanas ir miesto sienos

Krokuvos Barbakanas ir miesto sienos yra svarbios viduramžių miesto gynybinių įtvirtinimų liekanos, liudijančios turtingą Krokuvos istoriją ir jos strateginę svarbą viduramžių Lenkijoje.

Barbakanas (Barbakan Krakowski)

Barbakanas (Barbican Kraków Krakowski) – tai apskrita tvirtovė, esanti prie pat pagrindinių miesto vartų ir atliekanti svarbiausio gynybinio statinio funkciją. Tai vienas iš nedaugelio Europoje išlikusių tokio pobūdžio reliktų.

Pastatyta XV a. pabaigoje kaip atsakas į turkų grėsmę Europoje, jos pagrindinė funkcija buvo saugoti Florijono vartus – pagrindinį įvažiavimą į miestą.

Barbakaną supa griovys, kuris, nors šiandien sausas, kadaise buvo pripildytas vandens, kad atbaidytų užpuolikus.

Storos sienos turi keletą bokštelių ir daugiau kaip 100 angų, iš kurių gynėjai galėjo apšaudyti užpuolikus.

Šiandien Barbakanas yra populiarus turistų traukos centras, kuriame kartais vyksta įvairūs kultūriniai renginiai ir parodos.

Miesto sienos ir Florijono vartai (Brama Floriańska)

Krokuvos miesto sienos buvo pastatytos XIII a. po mongolų invazijos. Bėgant metams įtvirtinimai buvo plečiami ir stiprinami.

Florijono vartai buvo pagrindinis įvažiavimo į miestą iš šiaurės taškas. Tai vieni iš aštuonių originalių vartų, pavadinti šventojo Florijono, Lenkijos ir Krokuvos miesto globėjo, vardu.

XIX a., įgyvendinant miesto plėtros planus, didžioji dalis miesto sienų buvo nugriauta. Tačiau dėl visuomenės protestų buvo išsaugoti keli segmentai, įskaitant Barbakaną, Florijono vartus ir kelis gynybinius bokštus.

Išlikusiose sienose ir Florijono vartuose dabar įsikūrusios nedidelės parduotuvėlės ir meno studijos, kuriose savo darbus eksponuoja ir parduoda vietos menininkai.

Planty parkas

Senamiestį juosia Planty parkas – nugriovus didžiąją dalį miesto sienų, vietoj griovio ir gynybinių įtvirtinimų atsirado žalioji juosta, vadinama Planty parku. Tai populiari turistų ir vietinių gyventojų pasivaikščiojimų, poilsio ir pasimėgavimo žaluma miesto aplinkoje vieta.

Lankydamiesi Krokuvoje, pasivaikščiokite palei miesto sienų liekanas, Planty parke ir apsilankykite Barbakane – tai istorijos, architektūros ir laisvalaikio derinys, leidžiantis susipažinti su viduramžių miesto praeitimi ir kartu pasimėgauti jo šiuolaikiniu gyvybingumu.

Krokuva lankytinos vietos 2

Jogailaičių universitetas

Krokuvos Jogailos universitetas yra vienas seniausių ir prestižiškiausių pasaulio universitetų. Įkurtas 1364 m. karaliaus Kazimiero III Didžiojo, jis suvaidino neatsiejamą vaidmenį Lenkijos akademinėje, kultūrinėje ir politinėje istorijoje. Pateikiame Jogailos universiteto apžvalgą:

Istorinė reikšmė – Jogailaičių universitetas yra antras pagal senumą Vidurio Europoje (po Prahos Karolio universiteto), todėl jis tapo daugelio lemiamų Europos istorijos momentų liudininku. Nuo viduramžių iki naujųjų laikų, įskaitant padalijimų, karų ir okupacijų laikotarpius, jis atlaikė įvairius iššūkius.

Žymūs absolventai ir profesoriai

Mikalojus Kopernikas – čia studijavo Renesanso astronomas ir polimatas, suformulavęs heliocentrinį Saulės sistemos modelį.

Popiežius Jonas Paulius II (Karol Wojtyła) – prieš prasidedant Antrajam pasauliniam karui universitete studijavo filosofiją.

Universitete taip pat studijavo arba dėstė daug Lenkijos karalių, mokslininkų ir literatūros veikėjų.

Collegium Maius – tai seniausias universiteto pastatas, pastatytas XIV a. Jame įsikūręs muziejus, kuriame pristatoma universiteto istorija, įskaitant senovinius mokslinius instrumentus, universiteto atminimo daiktus ir iškiliausių jo narių portretus.

Šiuolaikiniai pasiekimai – šiandien universitetas išlieka pirmaujančia akademine institucija, garsėjančia moksliniais tyrimais ir aukštais išsilavinimo standartais. Jame veikia įvairių disciplinų fakultetai – nuo humanitarinių iki gamtos mokslų ir medicinos.

Vieta – Krokuvos senamiesčio širdyje įsikūrusio universiteto pagrindiniai pastatai ir miesteliai vientisai įsilieja į istorinį miesto audinį. Universiteto buvimas prisideda prie gyvybingo miesto kultūrinio ir intelektualinio gyvenimo.

Poveikis kultūrai – Jogailaičių universitetas yra ne tik akademinės reikšmės, bet ir laisvos minties, pažangių idėjų ir lenkiškosios tapatybės bastionas, ypač tais laikais, kai Lenkijai teko susidurti su padalijimais ar svetimšalių okupacija.

Renginiai ir tradicijos – Jogailaičių universiteto akademiniame kalendoriuje yra įvairių renginių, tradicijų ir ceremonijų, kurios skaičiuoja šimtmečius, pavyzdžiui, kasmetinis mokslo metų atidarymas.

Tarptautinis bendradarbiavimas – Jogailaičių universitetas bendradarbiauja su daugeliu tarptautinių akademinių institucijų ir priklauso keliems akademiniams tinklams. Jis pritraukia studentus ir mokslininkus iš viso pasaulio.

Apsilankymas Krokuvoje neapsieina be pažinties su Jogailos universiteto kiemais, koridoriais ir pastatais, ypač tiems, kurie domisi istorija, mokslu ir architektūra. Ši institucija liudija, kad miestas ir Lenkija per amžius nepaliaujamai siekia žinių ir mokymosi.

Oskaro Šindlerio fabrikas

Krokuvos Zablocės rajone esantis Oskaro Šindlerio fabrikas yra vienas svarbiausių ir didžiausią poveikį turinčių miesto muziejų. Jis įsikūręs buvusiame emalio fabrike, priklausiusiame vokiečių verslininkui Oskarui Šindleriui, kuris per Holokaustą išgelbėjo daugiau kaip 1 000 žydų gyvybių.

Krokuva lankytinos vietos 3

Pateikiame muziejaus ir jo reikšmės apžvalgą

Istorija: Antrojo pasaulinio karo metais Oskaras Šindleris, iš pradžių siekęs pelno, galiausiai ėmė saugoti savo žydų darbininkus nuo deportacijos ir naikinimo, teigdamas, kad jie buvo būtini jo fabriko veiklai. Ši istorija tapo tarptautiniu mastu žinoma dėl Thomaso Keneally knygos „Šindlerio skrynia” ir vėlesnės Steveno Spielbergo ekranizacijos „Šindlerio sąrašas”.

Muziejaus dėmesys – muziejuje daug lankytojų tikisi, kad muziejus bus skirtas tik Šindleriui ir jo sąrašui, tačiau iš tikrųjų jo veiklos sritis yra platesnė. Muziejuje galima išsamiai ir įtraukiančiai susipažinti su 1939-1945 m. nacių okupuotos Krokuvos gyvenimu. Jis apima tiek Lenkijos nežydų, tiek žydų bendruomenių patirtį.

Eksponatai – muziejaus ekspozicijose naudojamos daugialypės terpės instaliacijos, nuotraukos, asmeniniai pasakojimai ir artefaktai, kurie suteikia gilų ir emocingą įspūdį. Chronologiškai išdėstyti eksponatai supažindina lankytojus su įvairiais okupacijos etapais – nuo pirmosios invazijos iki išlaisvinimo.

„Šindlerio sąrašo” sąsaja – nors muziejus daugiausia dėmesio skiria platesniam okupacijos kontekstui, jame yra specialus skyrius, skirtas Oskarui Šindleriui, jo gamyklai ir išgelbėtoms gyvybėms. Išsaugotas originalus Oskaro Šindlerio biuras, kurį galima aplankyti.

Reikšmė – Muziejus ne tik pasakoja istorinius faktus, bet ir primena apie Holokausto žiaurumus, gyvenimo okupacijos sąlygomis iššūkius ir žmogaus žiaurumą bei užuojautą.

Informacija apie apsilankymą – atsižvelgiant į muziejaus populiarumą, ypač po filmo „Šindlerio sąrašas” pasirodymo, patartina iš anksto užsisakyti bilietus. Galimos ekskursijos su gidu, kurių metu galima išsamiau susipažinti su eksponatais.

Netoliese esančios lankytinos vietos – netoli fabriko lankytojai taip pat gali rasti Krokuvos šiuolaikinio meno muziejų MOCAK, kuris kontrastingai šiuolaikiškai papildo istorinį pasakojimą apie Šindlerio fabriką.

Oskaro Šindlerio fabrikas yra daugiau nei muziejus – tai galingas ir jaudinantis tamsaus istorijos tarpsnio liudijimas su universaliomis pamokomis apie atsparumą, žmogiškumą ir viltį.

Krokuva lankytinos vietos 4

Veličkos druskos kasykla

Veličkos druskos kasykla, esanti Veličkos miestelyje netoli Krokuvos, yra vienas žymiausių Lenkijos istorinių objektų. Šis požeminis stebuklas, įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, jau šimtmečius traukia lankytojus.

  1. Istorija – Veličkos druskos kasykla atsirado XIII a. ir veikė kaip druskos kasykla iki 1996 m. Daugiau kaip 700 metų veikianti kasykla yra viena seniausių druskos kasyklų pasaulyje.
  2. Gylis ir ilgis – kasykla tęsiasi daugiau kaip 287 km (178 mylios), jos koridoriai, kameros ir šachtos išsidėstę devyniuose lygiuose, o gylis siekia 327 m (1073 pėdų).
  3. Koplyčios – Kingos koplyčia – didelė kamera, kurią kalnakasiai iškalė tik iš akmens druskos, įskaitant nuostabius šviestuvus, pagamintus iš druskos kristalų.
  4. Statulos ir reljefai – daugybė šimtmečiais kalnakasių sukurtų skulptūrų vaizduoja istorines ir mitologines scenas.
  5. Ežerai – po žeme yra keletas sūraus vandens ežerų, kurie dar labiau sustiprina šiurpų kasyklos grožį.
  6. Kurortas – Šachtoje taip pat įsikūręs kurortas, kuriame, kaip manoma, unikalus mikroklimatas, kuriame gausu mikroelementų, teigiamai veikia kvėpavimo takų sveikatą.
  7. Muziejus – druskos kasykla yra ne tik turistų traukos vieta, bet ir švietimo centras. Muziejuje galima susipažinti su kasyklos istorija, kasybos technologijomis ir senąja įranga.
  8. Ekskursijos – turistinis maršrutas yra apie 3,5 km ilgio, o jo apžiūrėjimas gali užtrukti kelias valandas. Kelionės pradžioje lankytojai leidžiasi mediniais laiptais (378 pakopos), o ekskursija baigiama pakėlimu iš požemių atgal į paviršių. Gidai supažindina su kasyklos istorija, legendomis ir techniniais aspektais. Taip pat yra kalnakasių maršrutas, kuriame lankytojai gali patirti kalnakasio gyvenimą, apsirengti apsauginę aprangą ir įsitraukti į kalnakasybos veiklą.
  9. Renginiai – kasykloje dažnai vyksta renginiai, koncertai ir net vestuvės.
  10. Sauga – kasykla pasižymi puikiais saugos rodikliais. Takai gerai apšviesti, o stačiose vietose įrengti turėklai.
  11. Prieinamumas – druskos kasyklą galima lengvai pasiekti automobiliu, autobusu ar traukiniu, nes ji yra netoli Krokuvos.

Apsilankymas Veličkos druskų kasykloje – tai kelionė laiku, kurioje atsiskleidžia žmogaus pastangos, meistriškumas ir geologiniai gamtos

Podgórze (Geto didvyrių aikštė)

Podgórze – Krokuvos rajonas, esantis pietiniame Vyslos upės krante. Istoriškai tai buvo atskiras miestas, tačiau XX a. pradžioje jis buvo prijungtas prie Krokuvos. Antrojo pasaulinio karo metais Podgorėje buvo Krokuvos getas, kuriame naciai prievarta laikė miesto žydų tautybės gyventojus. Šiandien rajone yra daug istorinių vietų, žaliųjų erdvių ir modernių pastatų.

Geto didvyrių aikštė

Istorinė reikšmė – XIX a. pradžioje įkurta kaip pagrindinė Podgorės miesto aikštė, tačiau Antrojo pasaulinio karo metais jos istorija pasisuko tamsiu kampu. Ši aikštė buvo centrinė Krokuvos geto vieta. Čia naciai vykdė atrankas, deportacijas, daug žydų buvo išvežta į koncentracijos ir naikinimo stovyklas.

Paminklinės kėdės – šiandien aikštėje stovi jaudinantis memorialas – 33 didelės geležinės kėdės aikštėje ir 37 mažesnės kėdės, stovinčios aikštės pakraščiuose ir prie tramvajaus stotelių. Šios kėdės, suprojektuotos Piotro Lewickio ir Kazimierzo Latako, yra tragedijos ir Holokausto aukų paliktos netekties atminimas. Tuščios kėdės simbolizuoja deportuotųjų paliktus daiktus.

Netoliese esančios lankytinos vietos – netoli geto didvyrių aikštės yra „Vaistinė po ereliu” (Apteka pod Orłem), kuri atliko svarbų vaidmenį geto gyvavimo laikotarpiu. Vaistinės savininkas Tadeuszas Pankiewiczius teikė pagalbą žydų tautybės gyventojams, o vaistinė tapo vilties vieta ir svarbiu informacijos centru. Šiandien tai muziejus, kuriame išsamiai aprašomas gyvenimas gete.

Šiuolaikinis Podgórze – šiuolaikinis Podgórze, nors rajonas yra giliai įsirėžęs į karo laikų istoriją, patyrė didelę plėtrą. Tai gyvas rajonas, kuriame veikia kavinės, galerijos ir kultūros įstaigos. Rajone taip pat yra žaliųjų erdvių, pavyzdžiui, Bednarskio parkas, ir piliakalnių, pavyzdžiui, Krakusų piliakalnis, nuo kurio atsiveria Krokuvos panorama.

Krokuva lankytinos vietos 5

Šindlerio fabrikas – vos už kelių minučių kelio pėsčiomis nuo Geto didvyrių aikštės yra Oskaro Šindlerio emalio dirbinių fabrikas, kuriame dabar veikia muziejus. Oskaro Šindlerio istorija ir jo pastangos išgelbėti žydų darbininkus gerai žinomos iš Steveno Spielbergo filmo „Šindlerio sąrašas”.

Susisiekimas – Podgórze yra gerai susisiekęs su likusia Krokuvos dalimi viešuoju transportu: tramvajais ir autobusais. Rajono tiltai, pavyzdžiui, Bernatko pėsčiųjų tiltas su gravitaciją stabdančiomis skulptūromis, jungia rajoną su Kazimiero rajonu.

Lankydamiesi Podgorėje galite iškilmingai pamąstyti apie praeities tragedijas ir kartu pamatyti pokario metais atsinaujinusį rajoną. Jis liudija Krokuvos atsparumą ir įsipareigojimą nepamiršti istorijos.

Kosciuškos piliakalnis

Kosciuškos piliakalnis, arba lenkiškai „Kopiec Kościuszki”, yra viena iš labiausiai žinomų Krokuvos įžymybių, nuo kurios atsiveria miesto ir jo apylinkių panorama. Tai vienas iš keturių miesto piliakalnių, o dėl savo istorijos ir reikšmės jis yra populiari tiek vietinių gyventojų, tiek turistų lankytina vieta.

Pateikiame Kościuszko piliakalnio apžvalgą

Dedikacija: Koštuko aikštė, kurioje buvo pastatytas Koštuko piliakalnis: Kosciuškos piliakalnis skirtas Lenkijos, JAV ir Baltarusijos nacionaliniam didvyriui Tadeušui Kosciuškai (Tadeusz Kościuszko). Jis labiausiai žinomas dėl savo vadovavimo Lenkijos kovai už nepriklausomybę ir dalyvavimo Amerikos revoliuciniame kare.

Statyba – Piliakalnį 1820-1823 m. pastatė žmonės iš visos Lenkijos, taip išreikšdami savo pagarbą Kościuszkai. Jis buvo statomas rankomis, o žemė buvo atvežta iš įvairių mūšių laukų, kuriuose kovėsi Kosciuška.

Dizainas – Piliakalnis yra dirbtinis, pastatytas ant natūralios kalvos, vadinamos Palaimintosios Bronislavos kalnu. Jis yra 34,1 m aukščio ir nuo jo atsiveria Krokuvos panorama. Jo papėdėje yra įtvirtinimai, kuriuose dabar įrengtas Kościuszko atminimui skirtas muziejus.

Muziejus – piliakalnio papėdėje esančiame muziejuje pristatomas Tadeuszo Kościuszkos gyvenimas ir pasiekimai. Jame eksponuojami eksponatai apie jo vaidmenį Lenkijos ir Lietuvos sandraugos kovose ir Amerikos revoliuciniame kare.

Išsaugojimo pastangos – bėgant metams piliakalnis susidūrė su erozijos problemomis. Siekiant apsaugoti piliakalnį, XX a. jis buvo apželdintas specialia žole, kuri padeda išlaikyti jo formą. XX a. pradžioje piliakalnį imtasi toliau stabilizuoti ir atkurti, kad jis išliktų ilgam.

Prieinamumas – Į piliakalnio viršų lankytojai gali užlipti takeliais. Pakilus į viršų galima maloniai pasivaikščioti, o giedrą dieną atsiveria įspūdingi Krokuvos ir tolimųjų Tatrų kalnų vaizdai.

Vietovė – Krokuvos vakarinėje dalyje, Zwierzyniec rajone. Nors jis šiek tiek nutolęs nuo centrinės miesto dalies, jį lengva pasiekti viešuoju transportu, automobiliu ar dviračiu.

Renginiai – kartais piliakalnyje vyksta įvairūs renginiai ir ceremonijos, ypač tie, kuriais švenčiamas lenkų nacionalinis pasididžiavimas arba prisimenami svarbūs Lenkijos istorijos momentai.

Apsilankymas Kościuszko piliakalnyje – tai istorijos, gamtos ir kultūros derinys. Čia galima ramiai pamąstyti ir kartu pasisemti žinių apie vieną iš labiausiai gerbiamų Lenkijos veikėjų.

Krokuva lankytinos vietos 6

Planty parkas

Planty parkas yra unikali ir puoselėjama žalioji erdvė, supanti Krokuvos senamiestį. Šis parkas tai tarsi ramybės prieglobstis su natūralia riba, skiriančia istorinį centrą nuo likusios miesto dalies.

Apie Planty parką

Istorija ir sukūrimas – Planty parkas buvo įkurtas XIX a. pradžioje toje vietoje, kur kadaise stovėjo viduramžių miesto sienos. Kai buvo nuspręsta, kad sienos nebereikalingos miesto gynybai, jos iš esmės buvo išardytos. Užuot leidus plėtoti miestą naujai atsiradusioje erdvėje, buvo nuspręsta sukurti žaliąją juostą aplink senamiestį.

Dizainas – Parkas tęsiasi apie 4 km ir užima maždaug 21 ha plotą. Jį sudaro keletas tarpusavyje sujungtų sodų, kurių kiekvienas suprojektuotas skirtingu stiliumi, su įvairiomis skulptūromis, fontanais ir paminklais.

Pagrindiniai lankytini objektai

Tai viduramžių miesto gynybinių įtvirtinimų liekanos, esančios šiauriniame Planty parko pakraštyje.

Paminklai – Parke stovi įvairios skulptūros ir paminklai, tarp jų paminklai, skirti žymiems lenkams, pavyzdžiui, Kopernikui ir Paderevskiui.

Fontanai – išsibarstę po visą parką, juose galima maloniai atsipalaiduoti ir pasigrožėti aplinka.

Augalija – Planty parke auga įvairūs medžiai, augalai ir gėlės, yra daug suoliukų ir pavėsingų vietų, kur lankytojai gali atsipalaiduoti.

Kultūrinė reikšmė – tai ne tik parkas, bet ir gyvenamoji erdvė tiek vietiniams gyventojams, tiek lankytojams. Visus metus čia galima rasti įvairių renginių, meno instaliacijų ir gatvės atlikėjų, ypač vasaros mėnesiais.

Prieinamumas – Parko takai puikiai tinka pasivaikščiojimams, bėgimui ar tiesiog pasivaikščiojimams, kai grožimasi greta esančio senamiesčio vaizdais. Centrinė parko vieta reiškia, kad jį lengva pasiekti beveik iš bet kurios miesto centro vietos.

Sezoninis grožis – Planty parkas gražus ištisus metus. Pavasarį parkas žydi, vasarą jis yra sodrus ir žalias, rudenį – šiltų spalvų paletė, o žiemą parkas dažnai pasidengia sniegu, kuris ypač žavus Krokuvos istorinės architektūros fone.

Apsilankymas Planty parke – tai atgaiva nuo miesto šurmulio. Tai vieta, kurioje susilieja istorija ir gamta, lankytojams siūlanti ramią aplinką vieno gražiausių Lenkijos miestų širdyje. Jei esate Krokuvoje, pasivaikščiojimas po Planty parką yra būtinas, nesvarbu, ar keliaujate į darbą, ar apžiūrinėjate lankytinas vietas, ar tiesiog ieškote ramios vietos atsipalaiduoti.

Arkivyskupo rūmai

Krokuvos arkivyskupų rūmai, esantys Franciszkańska gatvėje, yra tradicinė Krokuvos arkivyskupų rezidencija, turinti didelę istorinę ir architektūrinę reikšmę. Pateiksime trumpą apžvalgą:

Istorinė reikšmė: Nuo XIV a. rūmai yra Krokuvos vyskupų rezidencija. Per šimtmečius jie tapo daugelio svarbių įvykių liudininkais ir priėmė daugybę garbingų svečių.

Krokuva lankytinos vietos 7

Ryšys su popiežiumi – rūmai turi ypatingą reikšmę viso pasaulio katalikams, nes čia gyveno kardinolas Karolis Wojtyła prieš tapdamas popiežiumi Jonu Pauliumi II. Po paskyrimo popiežiumi jis kelis kartus lankėsi rūmuose per savo piligrimines keliones į Lenkiją, ir ši vieta tapo daugelio jo sekėjų traukos centru.

Popiežiaus langas – vienas iš žymiausių rūmų aspektų yra „popiežiaus langas”. Kai popiežius Jonas Paulius II lankydavosi Krokuvoje, jis dažnai pasirodydavo prie šio lango, kad pasisveikintų ir palaimintų apačioje susirinkusią minią. Tai tapo tradicija ir daugeliui lenkų yra labai brangus prisiminimas.

Architektūra – nors per šimtmečius rūmai patyrė daugybę pakeitimų, juose išliko gražus XIV a. gotikinis kiemas. Vėlesni remontai statinį papildė baroko ir neoklasicizmo elementais.

Interjeras – nors rūmai yra privati rezidencija ir paprastai nėra atviri visuomenei, žinoma, kad juose saugoma gausi meno kūrinių kolekcija, įskaitant buvusių vyskupų portretus ir įvairius religinius artefaktus.

Sodai – rūmų sodai, kuriuose kartais rengiami vieši renginiai, yra gražiai prižiūrimi ir yra rami oazė pačioje miesto širdyje.

Vieta – arkivyskupo rūmai įsikūrę netoli Vavelio pilies ir pagrindinės turgaus aikštės, Krokuvos istorinio rajono epicentre. Net jei negalėsite apžiūrėti rūmų vidaus, dėl rūmų išorės ir jų reikšmės jie yra verta dėmesio stotelė miesto svečiams.

Atminimo lenta – ant išorinės rūmų sienos yra atminimo lenta, primenanti popiežiaus Jono Pauliaus II viešnagę rezidencijoje per jo popiežiaus vizitus Krokuvoje.

Turint omenyje turtingą istoriją ir ryšį su popiežiumi Jonu Pauliumi II, arkivyskupo rūmai yra daugelio katalikų lankytojų piligrimystės vieta ir lenkų tautos nacionalinio pasididžiavimo simbolis.

Nors tai yra vieni populiariausių lankytinų objektų, Krokuvos žavesys slypi ir siaurose gatvelėse, paslėptuose kiemeliuose ir nesuskaičiuojamoje daugybėje kavinių. Tai miestas, kurį geriausia pažinti planuojant apsilankymus ir spontaniškai klaidžiojant.

Krokuva, vienas seniausių Lenkijos miestų, yra istorijos, kultūros ir meno lobynas. Puikiai išlikęs viduramžių centras su išsiplėtusia pagrindine turgaus aikšte, didinga Vavelio pilimi ir įmantriomis bažnyčiomis liudija, kad Krokuva buvo svarbi šimtmečius. Be turtingos praeities, kurią simbolizuoja miesto sienos, Barbakanas ir tokie istoriniai rajonai kaip Kazimieras, Krokuva taip pat yra gyvas tamsiųjų laikų atminimas – čia yra tokių vietų kaip Oskaro Šindlerio fabrikas ir žydų geto liekanos Podgorėje.

Tačiau Krokuva – tai ne tik praeitis. Tai gyvybingas, dinamiškas miestas. Jo gatvėse skamba muzika, menas ir vyksta festivaliai. Vienas seniausių pasaulyje Jogailos universitetas įkvepia miestui jaunatviškos energijos. Žaliosios erdvės, tokios kaip Plantų parkas, suteikia ramybės, o tokios vietos kaip Veličkos druskų kasykla – unikalių požeminių įspūdžių.

Dvasinė Lenkijos širdis stipriai plaka ir Krokuvoje, kurią įkūnija arkivyskupo rūmai, kuriuose kadaise gyveno kardinolas Karolis Wojtyła, vėliau tapęs popiežiumi Jonu Pauliumi II.

Apibendrinant galima teigti, kad Krokuva – tai darnus seno ir naujo derinys, miestas, kuriame gerbiama ir prisimenama istorija, bet kuriame su tokiu pat užsidegimu švenčiamas dabartinis gyvenimas. Nesvarbu, ar esate istorijos entuziastas, meno mylėtojas, ar keliautojas, ieškantis nepakartojamų įspūdžių, Krokuva visus pasitinka išskėstomis rankomis ir nepavaldžiu laikui žavesiu.

Jei ieškote daugiau informacijos apie Krokuvos lankytinas vietas

Apsilankykite oficialioje Krokuvos svetainė: https://www.krakow.pl/english/ kurioje galėsite rasti informaciją apie lankytinas vietas, kultūros renginius, viešbučius, restoranus ir kitą informaciją, kurios gali prireikti jūsų kelionėje.

Wawelis ir Katedra: https://wawel.krakow.pl/en/ Čia sužinosite daugiau apie istorinę Wawelio pilį ir katedrą, susijusią su Lenkijos karalystės istorija.

Auschwitz-Birkenau memorialinis muziejus: http://auschwitz.org/en/

Gidas po Kazimiero rajoną, buvusią žydų kvartalą: https://www.inyourpocket.com/krakow/kazimierz

Wieliczka druskos kasykla: https://www.wieliczka-saltmine.com/

Krokuvos nakvynės pasiūlymai: https://www.booking.com/city/pl/krakow.lt.html

Dažniausiai užduodami klausimai apie kelionę į Krokuvą

Kada rekomenduojama aplankyti Krokuvą?

Geriausias laikas aplankyti Krokuvą priklauso nuo jūsų pageidavimų dėl oro sąlygų ir kultūrinių renginių:

Pavasaris (balandžio-birželio mėn.) – puikus metas aplankyti Krokuvą. Oras švelnus, o miesto parkai ir sodai žydi. Minios žmonių yra mažesnės nei vasarą, todėl galite mėgautis lauko kavinėmis ir pasivaikščiojimais palei Vyslos upę.

Vasara (liepa-rugpjūtis) – tai šilčiausi mėnesiai ir turizmo sezono įkarštis. Krokuvoje vyksta įvairūs festivaliai ir renginiai, įskaitant garsųjį Krokuvos kino festivalį ir Žydų kultūros festivalį. Tačiau būkite pasiruošę didesnėms žmonių minioms ir aukštesnėms kainoms.

Ruduo (rugsėjo-spalio mėn.) – rudenį vyrauja vėsesnė temperatūra ir mažiau turistų, todėl tai puikus metas mėgstantiems ramesnę atmosferą. Miesto lapija tampa nuostabiai spalvinga, ypač parkuose.

Žiema (nuo lapkričio iki kovo mėn.) – žiemos Krokuvoje gali būti šaltos, tačiau šiuo laikotarpiu miestas turi nepakartojamo žavesio, ypač per Kalėdas, kai pagrindinėje aikštėje vykstantis turgus yra pagrindinis traukos objektas. Jei jums netrukdo šaltis, galite pasimėgauti miestu, kuriame mažiau turistų.

Kiek dienų rekomenduojama pasiplanuoti Krokuvos tyrinėjimams?

Norint išsamiai aplankyti Krokuvą, idealiai tinka 3-4 dienų viešnagė. Tiek laiko pakaks apžiūrėti istorinį miesto senamiestį, Vavelio pilį ir gyvybingą Kazimiero rajoną. Taip pat galite įtraukti vienos dienos kelionę į Aušvico-Birkenau memorialą ir muziejų arba Veličkos druskų kasyklą. Turėdami papildomą dieną, galėsite gilintis į miesto muziejus, atsipalaiduoti parkuose arba tyrinėti mažiau žinomus rajonus. Tokia kelionės trukmė – tai subalansuotas lankytinų vietų, kultūrinių įspūdžių ir laisvalaikio derinys, leidžiantis visapusiškai įvertinti unikalų Krokuvos žavesį.

Kokius tradicinius patiekalus svarbu paragauti būnant Krokuvoje?

Krokuvoje yra keletas tradicinių lenkiškų patiekalų, kurių būtinai turėtumėte paragauti. Pierogi – garsieji lenkiški koldūnai, gaminami su įvairiais įdarais, pavyzdžiui, mėsos, sūrio ir net vaisių, todėl juos būtina paragauti. Dar vienas mėgstamiausias vietos patiekalas yra Kiełbasa – lenkiška dešra, dažnai kepama ant grotelių ir patiekiama su duona bei garstyčiomis. Jei norite sočiai pavalgyti, paragaukite „Bigos” – pikantiško troškinio iš raugintų kopūstų, mėsos ir daržovių mišinio. Nepamirškite valgio užbaigti lenkišku desertu, pavyzdžiui, „Sernik” – sodriu ir kreminiu lenkišku sūrio pyragu. Šie patiekalai – tai turtingos Krokuvos kulinarinės tradicijos skonis, kurį lengvai rasite vietos restoranuose ir užkandinėse.

Susiję straipsniai:

Kaunas  – Krokuva atstumas

Nuostabioji Krokuva, jūs privaloti pamatyti visa jos gražiausias vietas

Druskų kasykla Lenkijoje

Orai Krokuvoje – kada tinkamiausias laikas keliauti?

Lankytinos vietos Lenkijoje