Orai Graikijoje – kada geriausia keliauti?

Jei kada nors svajojote kaitintis po Viduržemio jūros saule, mėgautis šviežiomis graikiškomis salotomis ir tzatziki arba tyrinėti monumentalius senovės civilizacijų griuvėsius, Graikija yra jūsų tikslas. Tačiau lieka esminis klausimas: kada geriausia vykti į Graikiją?

Atsakymas slypi Graikijos orų, kuriems būdingas Viduržemio jūros klimatas su švelniomis ir drėgnomis žiemomis bei karštomis ir sausomis vasaromis, supratime. Tačiau dėl šalies geografinės įvairovės susidaro mikroklimatas, kuris įvairiuose regionuose labai skiriasi.

Graikija orai

More forecasts: New York weather 30 days

Graikijos vasara, trunkanti nuo birželio iki rugpjūčio mėnesio, garsėja kepinančiu karščiu. Temperatūra dažnai viršija 30 laipsnių Celsijaus, todėl šiuo laikotarpiu į Graikiją plūsta turistai. Vasara puikiai tinka paplūdimio mėgėjams, kurie gali ištverti aukštą temperatūrą, nes kultinės Mikono, Santorini ir Kretos salos atgyja nuo gyvybės. Be to, Egėjo jūroje pučiantis vasaros vėjas dažnai atneša palengvėjimą nuo didelio karščio. Tačiau nepamirškite, kad šiuo sezonu kainos yra didžiausios, kaip ir turistų skaičius.

Mėgstantiems vėsesnę temperatūrą labiau tinka Graikijos pavasaris (balandžio-birželio mėn.) ir ruduo (rugsėjo-lapkričio mėn.). Pavasaris Graikijoje yra vaizdingas sezonas, kai kraštovaizdis nusėtas žydinčiomis lauko gėlėmis, o temperatūra yra maloni, svyruojanti nuo 15 iki 25 laipsnių C. Šiuo laikotarpiu taip pat skelbiamos graikų ortodoksų Velykos – svarbi šventė su įdomiomis kultūrinėmis tradicijomis.

Graikija orai 1

Kita vertus, ruduo maloniai nustebina šilta jūros temperatūra, puikiai tinkančia maudynėms, ir mažesniu turistų srautu gatvėse. Kraštovaizdis virsta šiltų, žemės spalvų palete, o rudens derliaus nuėmimo sezonas suteikia tam tikro žavesio gastronominei patirčiai.

Žiemos mėnesiais (nuo gruodžio iki vasario) paprastai būna ramu, o temperatūra nukrenta iki 10 laipsnių Celsijaus. Kai kuriose Graikijos dalyse, pavyzdžiui, šiauriniuose regionuose ir kalnuotose vietovėse, gali net iškristi sniegas, todėl atsiranda galimybė užsiimti žiemos sportu, pavyzdžiui, slidinėjimu. Tačiau kai kurios salos ir lankytinos vietos šiuo laikotarpiu gali būti uždarytos, todėl šis laikotarpis nėra idealus lankytinoms vietoms apžiūrėti.

Graikija orai 2

Keliaudami į Graikiją atsižvelkite į šiuos patarimus

Keliaujant į Graikiją būtina nepamiršti šių patarimų, kad kelionė būtų sklandi ir maloni:

  • Kelionės dokumentai: Įsitikinkite, kad su savimi turite visus būtinus kelionės dokumentus, įskaitant galiojantį pasą, vizą (jei reikia) ir kitus asmens tapatybės dokumentus.
  • Sezonas ir orai: Graikijoje vyrauja Viduržemio jūros klimatas, todėl pasidomėkite, kokie orai bus jūsų kelionės dieną, ir atitinkamai susipakuokite daiktus. Vasaros gali būti karštos, todėl pasiimkite lengvų ir patogių drabužių, o žiemos gali būti švelnios, tačiau kai kuriuose regionuose gali būti šalčiau.
  • Sveikata ir draudimas: Apsvarstykite galimybę apsidrausti kelionės draudimu, apimančiu skubios medicininės pagalbos ir repatriacijos išlaidas. Taip pat pasiimkite visus būtinus vaistus ir receptus, kurių gali prireikti kelionės metu.
  • Valiuta: Graikijoje naudojama valiuta yra euras (€). Pasitikrinkite dabartinį valiutų kursą ir turėkite grynųjų pinigų smulkioms išlaidoms, nes ne visose vietose priimamos kredito kortelės.
  • Kalba: Nors turistinėse vietovėse plačiai kalbama angliškai, naudinga išmokti keletą pagrindinių graikiškų frazių, kad būtų mandagiau ir lengviau bendrauti.
  • Kultūrinė pagarba: Graikija turi turtingą kultūrinį paveldą, todėl labai svarbu gerbti vietos papročius ir tradicijas. Lankydamiesi religinėse vietose apsirenkite kukliai ir laikykitės vietinio etiketo.
Graikija orai 3

Atsižvelgiant į šiuos klimato ypatumus, geriausias laikas lankytis Graikijoje labai priklauso nuo jūsų pageidavimų. Saulės garbintojams ir salų lankytojams vasara, nepaisant minios žmonių, bus geriausias sezonas. Tiems, kuriuos domina kultūriniai tyrinėjimai be turistų antplūdžio, pavasarį ir rudenį laukia malonus oras ir mažesnės minios žmonių. Žiema, nors ir mažiau populiari, suteikia visiškai kitokią, ramią patirtį, ypač patraukli tiems, kurie mėgsta žiemos sportą arba nori ramiai pabėgti.

Dažniausiai kylantys klausimai keliaujantiems į Graikiją

Kokiu laiku geriausia vykti į Graikiją?

Geriausias laikas lankytis Graikijoje yra pavasario (nuo balandžio iki birželio pradžios) ir rudens (nuo rugsėjo iki spalio) mėnesiais. Šiais metų laikais per petį vyrauja švelnus oras, mažiau žmonių ir patogesnės sąlygos tyrinėti senovinius griuvėsius ir nuostabias salas. Vasaros mėnesiais (birželio-rugpjūčio mėn.) populiaru atostogauti paplūdimyje, tačiau šiuo laikotarpiu gali būti labai karšta ir daug žmonių, ypač tokiose turistų pamėgtose vietose kaip Santorinis ir Mikonas. Žiemos Graikijoje (nuo lapkričio iki kovo mėn.) paprastai būna švelnios, tačiau kai kurios salos ir turistų lankomos vietos gali būti uždarytos arba jų darbo laikas ribotas. Apskritai pavasaris ir ruduo – tai ideali malonaus oro, veikiančių objektų ir galimybės pažinti vietos kultūrą be sezono įkarščio pusiausvyra.

Kokias vietas Graikijoje būtina aplankyti?

Graikijoje, kurioje dera senovės istorija ir nuostabūs kraštovaizdžiai, yra daugybė vietų, kurias būtina aplankyti. Sostinėje Atėnuose yra tokios žymios istorinės vietos kaip Akropolis ir Partenonas, kurios būtinos visiems istorijos entuziastams. Kikladų salų Santorinio ir Mikono salos garsėja kvapą gniaužiančiais saulėlydžiais, baltais pastatais ir audringu naktiniu gyvenimu. Didžiausioje saloje Kretoje galima aplankyti senovinius griuvėsius, pavyzdžiui, Knoso rūmus, ir nuostabius paplūdimius. Galiausiai centrinėje Graikijoje esantys Meteoros vienuolynai, išsidėstę ant aukštų uolų formacijų, siūlo unikalią ir ramią patirtį, kurioje gamtos grožis dera su istorine reikšme.

Graikija orai 4

Ar Graikijoje plačiai kalbama angliškai?

Graikijoje anglų kalba yra plačiai paplitusi, ypač turistinėse vietovėse, didžiuosiuose miestuose ir populiariose salose. Jaunesni graikai ir turizmo bei svetingumo industrijoje dirbantys asmenys paprastai gerai moka anglų kalbą. Tačiau kaimo ir mažiau turistų lankomose vietovėse angliškai kalbančių žmonių gali būti mažiau, tačiau dauguma vietinių gyventojų yra svetingi ir paslaugūs, dažnai gestais ir pagrindine anglų kalba padeda lankytojams.

Graikija orai 5

Kaip keliauti po Graikiją?

Graikijoje galima keliauti įvairiomis transporto priemonėmis. Žemyninėje Graikijos dalyje veikia platus autobusų tinklas ir geležinkelių sistema, jungianti didžiuosius miestus ir miestelius. Tarp salų ir žemyninės dalies kursuoja platus keltų tinklas, siūlantis vaizdingą keliavimo būdą. Automobilių nuoma yra populiarus pasirinkimas, nes suteikia daugiau lankstumo ir patogumo, ypač didesnėse salose arba tyrinėjant atokias vietoves. Miestuose ir turistų lankomose vietose galima lengvai naudotis taksi ir pavėžėjimo paslaugomis, o Atėnuose metro sistema yra efektyvi miesto transporto priemonė.

Trumpai tariant, Graikija – tai ištisus metus trunkanti kelionių kryptis, o kiekvienas metų laikas atskleidžia unikalų jos gamtos grožį ir kultūrinį turtingumą. Nesvarbu, ar tai būtų saulės nutvieksti vasaros paplūdimiai, žydintys pavasario kraštovaizdžiai, rudens derliaus gėrybės, ar ramios žiemos panoramos – Graikija žada nepamirštamų įspūdžių bet kuriam keliautojui bet kuriuo metų laiku.