Orai Turkijoje – kada geriausia keliauti?

Turkija – šalis, pasižyminti savitu klimatu ir begale lankytinų vietų, siūlo turistams unikalų įspūdžių derinį per keturis skirtingus metų laikus. Kadangi šalis yra tarp dviejų žemynų, jos geografinė padėtis turi įtakos klimatui, todėl pakrančių regionai skiriasi nuo vidaus regionų. Orai labai skiriasi nuo pakrantės miestų Stambulo ir Izmiro iki sausringesnių Anatolijos regionų, tokių kaip Ankara ir Konija, arba Viduržemio jūros regiono, pavyzdžiui, Antalijos.

Turkija orai

Stambule, šalies kultūros sostinėje, klimatas yra palyginti nuosaikus, nes jis yra tarp Juodosios ir Marmuro jūrų. Vasarą (birželio-rugsėjo mėn.) čia šilta ir drėgna, temperatūra siekia apie 25-35 °C. Tai puikiai tinka pasiplaukiojimui laivu Bosforo sąsiauriu arba princo salų lankymui. Tačiau žiema (nuo gruodžio iki kovo mėn.) gali būti šalta ir drėgna, retkarčiais iškrenta sniegas, kuris suteikia žavingą istorinės miesto panoramos vaizdą. Nepaisant oro sąlygų, žiema gali būti palankus metas apsilankyti mieste, nes joje galima rasti mažiau žmonių ir patirti unikalių įspūdžių, pavyzdžiui, gurkšnoti karštą turkišką arbatą snieguotame Mėlynosios mečetės fone.

Turkijos sostinėje Ankaroje, esančioje centrinėje šalies dalyje, priešingai, vyrauja žemyninis klimatas. Vasaros karštos ir sausos, o temperatūra dažnai viršija 30 °C. Žiemos šaltos, vidutinė temperatūra svyruoja apie nulį, nuolat sninga. Pereinamieji laikotarpiai – pavasaris (balandžio-birželio mėn.) ir ruduo (rugsėjo-lapkričio mėn.) – paprastai laikomi geriausiu laiku lankytis Ankaroje, kai oras būna nuosaikesnis ir lankytojai gali patogiai apžiūrėti senovės romėnų Augusto šventyklą ar Haci Bairamo mečetę.

Egėjo jūros pakrantėje esančiame Izmire vyrauja Viduržemio jūros klimatas su švelniomis, lietingomis žiemomis ir karštomis, saulėtomis vasaromis. Geriausias metas lankytis Izmire ir apžiūrėti jo istorines vietas, tokias kaip senovės Agora ar Izmiro laikrodžio bokštas, yra pavasarį ir rudenį. Šiuo laikotarpiu išvengiama vasaros karščio ir nenuspėjamų žiemos liūčių, todėl turistams siūlomas geriausias klimatas.

Orai Turikijoje

Toliau į pietus esančioje Antalijoje, garsėjančioje turkio spalvos vandeniu ir romėnų laikų uostu, vyrauja karštas Viduržemio jūros klimatas. Vasaros čia karštos, temperatūra pakyla virš 30 °C, todėl tai puikus metas paplūdimių mėgėjams ir vandens sporto entuziastams. Tačiau jei norite apžiūrėti senovines vietas, pavyzdžiui, Hadriano vartus arba Antalijos senamiestį (Kaleiçi), apsvarstykite galimybę apsilankyti balandžio-gegužės arba rugsėjo-spalio mėnesiais, kai vėsiau.

Pietrytiniame Gaziantepo mieste, garsėjančiame kulinarine virtuve ir senovės istorija, vyrauja pusiau sausringas klimatas. Vasarą čia gali būti karšta, o žiemą vyrauja žema temperatūra ir kartais pasninga. Pavasaris ir ruduo – geidžiamiausias laikas apsilankyti, kai oras švelnus, todėl tai puikus metas pasivaikščioti po gyvybingus Gaziantepo turgavietes.

Rytinėse aukštumose įsikūrusiame Vano mieste vyrauja atšiaurus žemyninis klimatas su ilgomis, šaltomis žiemomis ir trumpomis, karštomis vasaromis. Jei planuojate aplankyti viduramžių Vano pilį arba nuostabų Vano ežerą, geriausias metas yra trumpas, bet malonus pavasario ir rudens laikotarpis.

Kodėl verta keliauti į Turkiją atostogoms?

Kelionė į Turkiją atostogauti yra viliojantis pasirinkimas dėl daugelio priežasčių.

Pirma, Turkija gali pasigirti turtingu istoriniu ir kultūriniu paveldu, kuris tęsiasi tūkstantmečius ir siūlo archeologinių stebuklų ir istorinių vietovių, tokių kaip baimę kelianti Hagia Sophia ir senovinis Efeso miestas, lobyną.

Antra, šalies geografija yra nuostabi – nuo pasakiškų Kapadokijos kaminų iki saulės nubučiuotų Viduržemio jūros ir Egėjo jūros pakrančių, todėl ji yra įvairialypė žaidimų aikštelė lauko entuziastams – nuo žygeivių iki vandens sporto mėgėjų.

Trečia, Turkija yra kulinarinis malonumas, nes jos virtuvė garsėja visame pasaulyje. Paragaukite burnoje tirpstančių kebabų, pasimėgaukite baklava ir turkiškais skanėstais, pasimėgaukite turtingais šviežių jūros gėrybių skoniais ir mėgaukitės tradicine turkiška arbata ir kava.

Ketvirta, turkų svetingumas yra legendinis, o vietiniai gyventojai garsėja šiltu priėmimu ir nuoširdžiu bendravimu su lankytojais, taip sukurdami įsimintinus įspūdžius.

Penkta, Turkija yra Europos ir Azijos kryžkelėje, todėl jos architektūra, tradicijos ir kasdienis gyvenimas atspindi žavų kultūrų mišinį.

Orai Turikijoje 1

Šešta, Stambulas, didžiausias šalies miestas, yra šurmuliuojantis metropolis, besidriekiantis per du žemynus, siūlantis dinamišką modernumo ir istorijos sintezę, pasižymintis žymiausiais paminklais ir pulsuojančiu gatvės gyvenimu.

Septinta, archeologijos entuziastai gali tyrinėti senovinius miestus, griuvėsius ir archeologijos muziejus, kurie suteikia įdomių žinių apie regiono istoriją.

Aštunta, apsipirkinėjimas Turkijoje yra labai įdomi patirtis, nes turgavietėse ir turgeliuose šurmuliuoja tekstilės, keramikos, prieskonių ir rankdarbių parduotuvės, kuriose galima derėtis dėl geriausių pasiūlymų.

Devinta, Turkijoje gausu nuotykių: nuo žygių pėsčiomis vaizdingais takais iki skraidymo oro balionu virš siurrealistinių kraštovaizdžių.

Galiausiai, Turkija dažnai keliautojams siūlo gerą kainą, todėl tai yra nebrangi kelionių kryptis, kurioje nesikandžiojama dėl kokybės.

Apibendrinant galima teigti, kad geriausias laikas apsilankyti Turkijoje labai priklauso nuo regiono, kurį norite tyrinėti, ir planuojamos veiklos. Nuo žavingų pakrantės miestų iki istorinio centro ir vaizdingų kalnų – kiekvienas regionas kiekvienu metų laiku siūlo savo unikalų žavesį. Nepriklausomai nuo metų laiko, Turkija žada turtingą kultūrinę ir klimato įvairovę, kuri lankytojams palieka nepamirštamus prisiminimus.

Turkijos žemėlapis

Turkijos vietovių vaizdai