Tenerifė – lankytinos vietos ir kiti patarimai

Ar kada nors susimąstėte, kodėl ši Kanarų salos yra tokios populiarios tarp keliautojų iš viso pasaulio? Ar tai dėl saulės nubučiuotų paplūdimių, didingo Teidės kalno, o gal dėl įspūdingų vandens parkų? Panagrinėkime plačiau populiariausią Kanarų salą ir peržiūrėkime kartu, kodėl Tenerifę verta įtraukti į savo kelionių sąrašą. Tenerifė, tai didžiausia Ispanijos Kanarų sala, kuri yra ypač populiari turistų lankoma vieta dėl savo kraštovaizdžio įvairovės, gražių paplūdimių ir turtingos istorijos. Saloje yra lankytinų objektų, tinkamų kiekvieno tipo keliautojams.

Tenerifės žemėlapisLankytinos vietos Tenerifėje

Teidės nacionalinis parkas

Tenerifė – lankytinos vietos

Tenerifėje, didžiausioje Ispanijos Kanarų saloje, įsikūręs Teidės nacionalinis parkas – tai įkvepiantis gamtos didybės liudijimas. 1954 m. įkurtas parkas užima maždaug 18 990 ha plotą ir dėl stūksančio Teidės kalno yra aukščiausias Ispanijos nacionalinis parkas.

Teidės kalnas – parko centre dominuoja didingasis Teidės kalnas, iškilęs 3 718 m virš jūros lygio. Tai aukščiausia viršukalnė visoje Ispanijoje ir trečias pagal dydį ugnikalnis pasaulyje, matuojant nuo jo pagrindo vandenyno dugne. Teidės kalnas yra ne tik įspūdingas reginys, bet ir aktyvus ugnikalnis, kurio paskutinis išsiveržimas užfiksuotas 1909 m.

Mėnulio kraštovaizdžiai – Teidės nacionaliniame parke yra ne tik ugnikalnio viršūnė, bet ir kraštovaizdžiai, kuriuos daugelis lankytojų prilygina kitam pasauliui. Dažnai sakoma, kad jei norite sužinoti, koks jausmas vaikščioti Mėnulyje, tai gali būti artimiausia patirtis Žemėje! Didžiuliai parko lavos laukai, saviti uolų dariniai ir spalvingi mineralų telkiniai sukuria nežemišką, beveik nežemišką panoramą.

Biologinė įvairovė – nepaisant iš pirmo žvilgsnio nedraugiškos aplinkos, parke gyvena įvairi flora ir fauna. „Teidės violetinė” ir „Brangakmenių bokštas” (raudonasis bugienis) – dvi augalų rūšys, ypač prisitaikiusios prie sudėtingų didelio aukščio ir vulkaninės kilmės dirvožemio sąlygų. Paukščių entuziastams gali pasisekti pamatyti mėlynąją zylę – endeminę Tenerifės rūšį.

Žvaigždžių stebėjimas – Teidės nacionalinis parkas – tai ne tik dienos kelionės tikslas. Atėjus nakčiai jis tampa viena geriausių pasaulyje žvaigždžių stebėjimo vietų. Didelis parko aukštis ir minimali šviesos tarša leidžia stebėti krištolo skaidrumo naktinį dangų. Nenuostabu, kad parkas pripažintas Žvaigždžių šviesos rezervatu.

Parko tyrinėjimas – lankytojai gali tyrinėti parką įvairiais skirtingo sudėtingumo pėsčiųjų takais. Tiems, kurie nori neskubėti, netoli Teidės kalno viršūnės galima keliauti keltuvu. Tik nepamirškite, kad aukštis virš jūros lygio kiekvieną žmogų gali paveikti skirtingai, todėl būtina pasiruošti ir prireikus aklimatizuotis.

Kultūrinė reikšmė – tai ne tik gamtos stebuklas, bet ir kultūrinės reikšmės vieta. Vietiniai gvančai, gyvenę Tenerifėje iki ispanų užkariavimo, Teidės kalną laikė šventa vieta ir tikėjo, kad čia gyvena velnias arba galinga dievybė.

Tenerifė lankytinos vietos 1

Teidės nacionalinio parko reikšmė neliko nepastebėta. 2007 m. jis buvo įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, taip įtvirtinant jo, kaip pasaulinės svarbos saugomos teritorijos, statusą.

Siamo parkas

Įsivaizduokite, kad persikėlėte į senovinę Siamo karalystę, tačiau tuo pat metu esate apsupti nuostabaus Tenerifės kraštovaizdžio. Tai – unikalus Siamo parko, vieno garsiausių pasaulyje vandens parkų, žavesys. Tačiau kuo šis Tailando tematikos parkas išsiskiria iš gausybės pasaulinių vandens pramogų? Panagrinėkime.

Tenerifė lankytinos vietos 2

Didinga pradžia

2008 m. atidarytas „Siam Park” buvo suprojektuotas su ambicinga vizija: sujungti jaudinančius vandens atrakcionus su kerinčiu Tailando architektūros žavesiu. Ir tai pavyko! Parko įkūrėjas Christophas Kiesslingas netgi gavo Tailando karališkosios šeimos leidimą naudoti Siamo pavadinimą, o kiekvienas parko statinys atkartoja autentišką Tailando dizainą.

Pasaulinio lygio atrakcionai

Siamo parkas gali pasigirti įvairiais atrakcionais, tinkamais įvairaus amžiaus žmonėms:

   • Galios bokštas: tai ne silpnų nervų žmonėms. Beveik vertikalus, 28 metrų aukščio kritimas, kuris perkelia jus per akvariumą, pilną rajų ir ryklių!

   • Drakonas: patirkite nulinės gravitacijos akimirkas šiame jaudinančiame atrakcione, kai svyruojate milžiniško piltuvo viduje.

   • Mai Thai upė: Teigiama, kad tai ilgiausia pasaulyje tinginio upė, vingiuojanti aplink parką ir suteikianti daugiau ramybės.

   • Siamo paplūdimys: trokštate atsipalaiduoti? Keliaukite į šį dirbtinių bangų paplūdimį su baltu smėliu ir turkio spalvos vandeniu, sukuriančiu tropinio rojaus atmosferą.

   • Dingęs miestas: Šioje vaikų zonoje yra tiltų, krioklių ir mažesnių kalnelių.

  Tenerifė lankytinos vietos 3

  Bangų rūmuose „Surf’s Up”

  Siamo parke negalima kalbėti apie jo kultinius Bangų rūmus. Iki 3 metrų aukščio bangos – tai banglentininkų rojus. Tačiau net jei banglenčių sportu nesižavite, džiaugsmo pojūtis, patiriamas kylant ir leidžiantis didžiulėmis bangomis, yra nepakartojamas.

  Gamtos grožis

  Siamo parke, papildančiame atrakcionus, gausu gamtos įdomybių. Čia visada rasite ką nors, kas patrauks jūsų dėmesį: vešlią žalumą, ryškias gėles, ramius vandens telkinius ir net jūrų liūtų salą.

  Aplinkosauginė sąmonė

  Siamo parke ne tik linksminamasi, bet ir rūpinamasi tvarumu. Parke naudojamas jūros vanduo, kuris vėliau gėlinamas ir grąžinamas į jūrą, todėl poveikis aplinkai yra minimalus.

  Renginiai ir pasirodymai

  Be vandens atrakcionų, parke dažnai organizuojami renginiai ir gyvi pasirodymai, kurie pagerina lankytojų patirtį.

  Kulinarinė kelionė

  Po visų įspūdžių neliksite alkani. Siamo parke siūlomi įvairūs restoranai – nuo tradicinės tailandietiškos virtuvės iki tarptautinių patiekalų, kad būtų patenkintas kiekvieno lankytojo skonis.

  Tenerifė lankytinos vietos 4

  Loro parkas

  Žavingoje Tenerifės saloje Puerto de la Cruz esantis „Loro Parque” yra daugiau nei zoologijos sodas. Tai gamtosaugos centras, edukacinė platforma ir nuotykių pasaulis viename. Nuo kuklios 1972 m. pradžios, kai buvo įkurta papūgų prieglauda, „Loro Parque” sparčiai augo ir tapo vienu iš labiausiai gerbiamų gyvūnų parkų pasaulyje.

  Plunksnos, nuo kurių viskas prasidėjo

  Žodis „loro” ispanų kalba reiškia „papūga”, ir teisingai. Papūgos buvo pirmieji parko gyventojai. Šiandien Loro parkas gali pasigirti viena gausiausių ir įvairiausių papūgų kolekcijų pasaulyje, kurioje yra daugiau kaip 4 000 paukščių iš 350 skirtingų rūšių. Jau nekalbant apie tai, kad parkas atlieka svarbų vaidmenį išsaugant nykstančias papūgų rūšis.

  Be paukščių

  Nors parko pagrindas – papūgos, Loro Parque įsipareigojimas rūpintis biologine įvairove paskatino jį apgyvendinti daugybę kitų gyvūnų.

  Tenerifė lankytinos vietos 5

  Gamtosauga čia svarbiausia

  Loro parke ne tik demonstruojami gyvūnai, bet ir dedamos didelės pastangos juos išsaugoti. Per „Loro Parque” fondą milijonai investuoti į daugybę projektų, kuriais siekiama išsaugoti nykstančias rūšis visame pasaulyje.

  Įtraukiančios parodos

  Žiūrovus kasdien žavi gyvi pasirodymai, pavyzdžiui, delfinų ar jūrų liūtų pasirodymai. Šie pasirodymai nėra tik pramoga – jie yra mokomojo pobūdžio, atskleidžiantys gyvūnų elgseną, buveines ir iššūkius.

  Tenerifė lankytinos vietos 6

  Botaninis grožis

  Tarp gyvūnų buveinių nepamirškite žaliuojančių kraštovaizdžių, atspindinčių pasaulio atogrąžų ir subtropikų zonas. Nuo orchidėjų iki kaktusų – parkas yra botanikos lobis.

  Maitinimas ir apsipirkimas

  Pasivaikščioję po parką, lankytojai gali pasimėgauti įvairiais parke išsibarsčiusiais restoranais, siūlančiais tiek vietinių Kanarų, tiek tarptautinių patiekalų. Be to, čia gausu parduotuvių, kuriose galima įsigyti suvenyrų ar dovanų.

  Tenerifė lankytinos vietos 7

  Playa de las Américas

  Tenerifės pietvakarinėje pakrantėje įsikūręs Playa de las Américas vilioja visus auksiniu smėliu, safyro spalvos vandeniu ir svaiginančia atmosfera. Įkurta 1960-aisiais, ši specialiai pastatyta kurortinė vietovė greitai išpopuliarėjo ir tapo mėgstama keliautojų, ieškančių saulės, jūros ir energingo naktinio gyvenimo.

  Auksinis smėlis ir žydrieji vandenys

  Playa de las Américas miestelio širdis – tai įspūdinga pakrantė. Besidriekiantys paplūdimiai, vieni jų sukurti žmogaus rankomis, kiti – natūralūs, nusėti gultų ir skėčių. Ramus vanduo čia puikiai tinka gaivinančiam maudymuisi arba vandens sporto šakų, pavyzdžiui, vandens motociklų, irklenčių ir snargliavimo, išbandymui.

  Naktinis gyvenimas kaip niekur kitur

  Kai saulė leidžiasi, Playa de las Américas išties atgyja. Ši vietovė garsėja aktyviu naktiniu gyvenimu, čia gausu barų, klubų ir gyvos muzikos vietų. Nuo kultinio Veronicas Strip iki Starco komercinio centro – vakarėlių lankytojai tikrai ras savo nuotaiką atitinkančią vietą.

  Golfo žaidėjų rojus

  Vos už kelių žingsnių yra 18 duobučių golfo aikštynas „Golf Las Américas”, įsikūręs tarp vešlios žalumos ir ramių vandens telkinių. Nesvarbu, ar esate patyręs golfo žaidėjas, ar naujokas, šis aikštynas siūlo puikią patirtį ir vaizdingus vaizdus.

  Tenerifė lankytinos vietos 8

  Skanus valgymas

  Playa de las Américas kulinarinė aplinka yra tokia pat įvairi, kaip ir jos lankytojai. Kiekvieno laukia gastronominė kelionė – nuo tradicinių Kanarų iki tarptautinės virtuvės patiekalų. Pakrantės restoranuose galima pavalgyti su vaizdu į krantą, kai bangos švelniai skalauja krantus.

  Mažmeninė terapija

  Kurorto teritorija – tai ne tik paplūdimiai ir naktinis gyvenimas, bet ir apsipirkimo rojus. Daugybė butikų, suvenyrų parduotuvių ir didesnių prekybos centrų, pavyzdžiui, prekybos centras „Safari”, siūlo aukščiausios klasės prekių ženklų ir vietinių amatininkų dirbinių derinį.

  Ekskursijos ir nuotykiai

  Playa de las Américas yra strategiškai patogi vieta ekskursijoms. Čia niekada nebūna nuobodu, nesvarbu, ar keliaujate laivu stebėti delfinų ir banginių, ar nardote į vandenyno gelmes, ar tyrinėjate netoliese esančius gamtos stebuklus, pavyzdžiui, Barranco del Infierno.

  Daugybė apgyvendinimo vietų

  Tenerifė lankytinos vietos 9

  Nuo prabangių viešbučių su didžiuliais baseinais iki pigių apgyvendinimo vietų – Playa de las Américas patenkins kiekvieno keliautojo poreikius. Daugelyje kurortų atsiveria nuostabūs vaizdai į jūrą, teikiamos SPA paslaugos ir pramogos, užtikrinančios patogią ir įsimintiną viešnagę.

  Santa Krusas de Tenerife

  Atlanto vandenyno skalaujama ir Kanarų saulėje besišildanti Santa Krus de Tenerife, dažnai vadinama tiesiog Santa Krusu, yra ne tik administracinė Tenerifės sostinė. Tai kultūros centras, istorijos lobynas ir gyvybingas miestas, kuriame verda įdomus gyvenimas. Santa Krusas siūlo įvairiapusę patirtį kiekvienam keliautojui – nuo kultinės auditorijos iki šurmuliuojančių turgų ir ramių parkų.

  Lankytinos vietos Tenerifėje

  Istorinis žavesys

  Santa Kruso gatvėse galima pajausti turtingą istoriją atmosferą. Tokios žymios vietos kaip Ispanijos aikštė su monumentaliu dirbtiniu ežeru ir centriniu obelisku primena miesto istorinę reikšmę. Netoliese esanti San Chuano pilis (Castillo de San Juan) ir kiti fortai byloja apie praėjusius laikus, kai miestas kalbėjo apie piratus ir jūrų mūšius.

  Architektūrinis stebuklas – Tenerifės Auditoriumas (Auditorio de Tenerife)

  Tenerifės Auditorio de Tenerife „Adán Martín” siluetas puošia daugelį miesto atvirukų. Šis modernistinis perlas, suprojektuotas garsaus architekto Santiago Calatravos, yra kultūros renginių, koncertų ir parodų centras. Dėl savo bangas primenančio dizaino vandenyno fone jis yra nepakartojama įžymybė.

  Pirkėjų malonumas

  Apsipirkimas Santa Kruze yra įvairus ir žavus: nuo aukščiausios klasės prekių ženklų žavingoje Calle del Castillo gatvėje iki vietinių smulkmenų ir amatininkų dirbinių šurmuliuojančiame Afrikos turguje (Mercado Nuestra Señora de África). Čia susipina tradiciniai ir šiuolaikiniai dalykai, todėl kiekvienas pirkėjas ras tai, ko trokšta jo širdis.

  Santa Kruso karnavalas

  Vasario mėnesį miestas virsta spalvų, muzikos ir šokių maištu, nes čia vyksta garsusis Santa Kruso de Tenerifės karnavalas. Tai antras po Rio de Žaneiro karnavalo kostiumų, paradų ir švenčių spektaklis, pelnęs UNESCO pripažinimą.

  Žaliosios erdvės

  Santa Krusas yra graži žalioji oazė. Geriausias pavyzdys – Parque García Sanabria parkas su vešlia žaluma, fontanais ir skulptūromis. Tai puiki vieta ramiam pasivaikščiojimui ar apmąstymams.

  Lankytinos vietos Tenerifėje 1

  Muziejai ir kultūra

  Mieste yra keletas muziejų, pavyzdžiui, Gamtos ir žmogaus muziejus, kuriuose galima susipažinti su Kanarų salų istorija, gamta ir vietinių gvančų kultūra. Meno mėgėjams siūloma apsilankyti TEA Tenerife Espacio de las Artes, kur pristatomas šiuolaikinis menas ir vizualioji kultūra.

  Gastronominiai nuotykiai

  Santa Krusas džiugina skonio receptorius tradicinės Kanarų virtuvės ir tarptautinių patiekalų deriniu. Tapas barai, jūros gėrybių restoranai ir modernios užkandinės siūlo tokius patiekalus kaip „papas arrugadas” (raukšlėtos bulvės) su „mojo” (aštriu padažu) ir šviežias Atlanto vandenyno jūros gėrybes.

  Ryšiai

  Santa Krusas, kuriame yra uostas ir netoli Tenerifės šiaurinis oro uostas, yra gerai susisiekęs, todėl jis yra ir išeities taškas, ir kelionės tikslas daugeliui keliautojų.

  Gjimaro piramidės

  Tenerifės rytinėje pakrantėje esančiame Giimaro miestelyje stūkso keletas įdomių statinių, kurie jau dešimtmečius glumina ir intriguoja tiek vietinius gyventojus, tiek lankytojus – tai Giimaro piramidės. Iš pirmo žvilgsnio šios terasomis išdėstytos piramidės gali atrodyti kaip paprasti akmeniniai statiniai, tačiau, įsigilinus giliau, atsiskleidžia istorija, susipynusi su senosiomis kultūromis, astronominėmis kryptimis ir aistringomis diskusijomis.

  Mįslės atskleidimas

  Kilmė ir teorijos – tikroji Giimaro piramidžių kilmė apgaubta paslapties šydu. Kai kas iš pradžių manė, kad tai tik senovinių žemės ūkio akmenų terasų liekanos arba atsitiktinės akmenų krūvos, kurias ūkininkai išvalė iš laukų. Tačiau kiti, ypač garsus norvegų tyrinėtojas Toras Hejerdalis (Thor Heyerdahl), teigė, kad tai buvo apeiginiai statiniai, galbūt susiję su senovės civilizacijomis ir transatlantinėmis kelionėmis.

  Architektūros įžvalgos – piramidės pastatytos iš lavos akmens, nenaudojant skiedinio. Jos yra tikslaus geometrinio dizaino, primenančio kitose pasaulio vietose randamas pakopines piramides. Labiausiai intriguoja tai, kad kai kurie jų konstrukcijos ir orientacijos aspektai rodo galimus astronominius tikslus, pavyzdžiui, saulėlydžių stebėjimą.

  Thoro Heyerdahlio ryšys – Heyerdahl, žinomas dėl savo ekspedicijos „Kon-Tiki”, labai domėjosi piramidėmis. Jis tikėjo, kad senovės civilizacijos galėjo keliauti ir bendrauti per vandenynus gerokai anksčiau nei europiečiai. Giimaro piramidės jam buvo įrodymas apie galimus ryšius tarp senųjų Viduržemio jūros regiono kultūrų, pavyzdžiui, egiptiečių, ir Kanarų salų gyventojų, gyvenusių prieš ispanų erą.

  Etnografinis parkas – šiandien piramidės ir jų apylinkės paverstos Pirámides de Güímar etnografiniu parku. Šiame parke ne tik saugomi statiniai, bet ir įrengtos išsamios ekspozicijos apie daugybę teorijų, susijusių su jų kilme, senovės Kanarų salų gyventojus ir Heyerdahlio transatlantines keliones.

  Botanikos sodai – sodai, kuriuose eksponuojama vietinė augalija, yra puikus istorijos ir gamtos derinys. Čia taip pat yra nuodų sodas, kuriame lankytojai intriguojančiai supažindinami su įvairiais nuodingais augalais iš viso pasaulio.

  Astronominiai išsidėstymai – vienas iš svarbiausių parko akcentų – vasaros ir žiemos saulėgrįžų demonstracija. Tuo metu piramidės susilygina su saule, o tai dar labiau skatina spėliojimus apie jų dangiškąją paskirtį.

  Garačikas

  Tenerifės šiaurės vakarų pakrantėje įsikūręs Garachiko miestas liudija turtingą salos istoriją, gamtos stebuklus ir nenugalimą dvasią. Kadaise buvęs klestintis uostamiestis, Garačikas patyrė nemažai išbandymų, ypač katastrofišką ugnikalnio išsiveržimą. Vis dėlto, įveikęs visus iššūkius, jis atgimė su nauju žavesiu ir charakteriu.

  Istorinė apžvalga

  XVI a. pradžioje įkurtas Garachikas greitai tapo pagrindiniu Tenerifės uostu. Jis buvo turtingas ir svarbus, nes palengvino prekybą tarp Europos, Afrikos ir Amerikos. Tačiau 1706 m. miestas patyrė didelę netektį, kai išsiveržęs Trevežo ugnikalnis paskandino didelę dalį miesto ir svarbų uostą išsilydžiusioje lavoje.

  Natūralūs baseinai

  Vienas iš žymiausių Garačiko lankytinų objektų yra natūralūs „El Caletón” baseinai. Šiuose baseinuose, kurie susiformavo iš atvėsusios 1706 m. išsiveržimo lavos, galima mėgautis unikaliu vulkaninės geologijos ir gaivinančių Atlanto vandenyno bangų deriniu. Tamsių vulkaninių uolienų ir žydrų vandenų kontrastas išties įspūdingas.

  Architektūrinis ir kultūrinis žavesy

  Pasivaikščiojimas po Garačiko miestą primena grįžimą į praeitį. Grindinio akmenimis grįstos gatvelės, kolonijinių laikų dvarai ir žavios aikštės sukuria istorinės praeities paveikslą. San Francisko vienuolynas, Santa Anos bažnyčia ir San Miguelio pilis – tai tik keletas istorinių paminklų, kurie puošia miestą.

  Puerto de Garachico

  Nors uostas nebėra toks šurmulingas kaip anksčiau, jis vis dar išlaikė savo keistą žavesį. Mažos žvejų valtys švelniai siūbuoja didžiulio vandenyno fone, kurdami ramų ir vaizdingą reginį.

  Garačiko vulkaninis paveldas

  Be El Caletón baseinų, ugnikalnio išsiveržimo padarinius galima pamatyti miestelio kraštovaizdyje ir net kultūriniuose renginiuose. Kasmet rengiama Kristo de la Misericordia fiesta, skirta miestelio išlikimui ir atgimimui po išsiveržimo paminėti.

  Lankytinos vietos Tenerifėje 5

  Menai, amatai ir gastronomija

  Garačiko mieste klesti menai, vietiniai amatininkai demonstruoja savo keramikos, audimo ir kitų tradicinių menų įgūdžius. Gastronomijos srityje miestas siūlo puikius Kanarų virtuvės patiekalus, o svarbiausia – šviežios jūros gėrybės.

  Maskos slėnis

  Maskos slėnis, įsikūręs tarp kylančių Teno kalnų viršūnių, yra žaliuojantis ir nuošalus stebuklas, dažnai vadinamas „paslėptu Tenerifės perlu” arba „Kanarų salų atsaku Didžiajam Kanjonui”. Dramatiškas kraštovaizdis, vingiuoti takai ir kiekviename žingsnyje žadami nuotykiai – Masca vilioja ir gamtos mylėtojus, ir azarto ieškotojus. Keliaukime į šios kerinčios vietovės širdį.

  Vaizdingas kaimas

  Masca kaimas, įsikūręs ant kalnų šlaito, yra nuostabus atspirties taškas. Tradiciniai Kanarų salų namai, terasomis išdėliotos dirbamos žemės ir panoraminiai vaizdai…nenuostabu, kad Masca dažnai vadinamas vienu vaizdingiausių Kanarų salų kaimų.

  Lankytinos vietos Tenerifėje 6

  Žygeivių svajonė

  Maskos tarpeklis – bene pagrindinė šios vietovės atrakcija. Šis sudėtingas takas veda iš kaimo žemyn prie jūros, vingiuodamas per dramatišką tarpeklį. Kelias, apsuptas aukštų uolų, siūlo žvilgsnius į unikalią augaliją, terasų kraštovaizdį ir tolimus vandenyno vaizdus. Po maždaug 3 valandas trunkančio nusileidimo daugelis renkasi grįžti valtimi ir mėgautis Los Gigantes uolų vaizdais nuo vandens.

  Augalija ir gyvūnija

  Slėnis dėl savo izoliacijos pasižymi unikalia ekosistema. Nuo palmių iki pušynų ir įvairių endeminių augalų – Masca yra išties botanikų džiaugsmas. Atidžiai įsiklausykite, ir vietinių paukščių čiulbėjimas papildys ramią atmosferą melodingais garsais.

  Legendos ir pasakos

  Vietos legendos suteikia Maskai mistiškumo. Pasakojimai apie piratus, besislapstančius nuošalioje įlankoje, ir senovės gvančų gyventojus, gyvenančius sunkiai prieinamose slėnio vietose, suteikia paslaptingumo ir intrigos šiai ir taip žaviai vietovei.

  Lankytinos vietos Tenerifėje 7

  Praktiniai aspektai

  Dėl savo populiarumo Masca būna perpildyta, ypač turistinio sezono metu. Patartina žygį pradėti anksti ryte. Būtina turėti tvirtą avalynę, pakankamai vandens ir apsaugą nuo saulės. Nors žygis įveikiamas vidutinio fizinio pasirengimo žmonėms, nelygūs takai ir stačios atkarpos gali kelti sunkumų. Pasisamdę vietinį gidą, galėsite pagerinti savo patirtį, nes jis suteiks žinių apie slėnio istoriją, geologiją ir ekologiją.

  Banginių ir delfinų stebėjimas

  Kanarų salos, tarsi brangakmeniai plūduriuojantys žydrame Atlanto vandenyne. Tenerifę supančiuose vandenyse galima pamatyti retą reginį – “grakštų banginių ir delfinų baletą”. Pasinerkite į šios patirties stebuklus ir sužinokite, kodėl tai būtina padaryti kiekvienam lankytojui.

  Tenerifės jūrų turtai

  Šilti vandenys tarp Tenerifės ir kaimyninės La Gomeros salos yra įvairių banginių rūšių prieglobstis. Čia galima pastebėti apie 21 rūšį – nuo milžiniško mėlynojo banginio iki žaismingo mažojo delfino, todėl ši vietovė yra viena svarbiausių pasaulyje banginių ir delfinų stebėjimo vietų.

  Pagrindinės stebimos rūšys

  Paprastosios Grindos – tai bene dažniausiai šiuose vandenyse matomi banginiai. Juos galima atpažinti iš jų svogūninės kaktos ir nugaros pelekų, jie dažnai keliauja būriais.

  Didieji delfinai – žinomi dėl savo sumanumo ir žaismingumo, todėl stebint, kaip šie gyvūnai šokinėja ir žaidžia valties bangose, įsirėžia į širdį.

  Kašalotai – šių giliai nardančių milžinų kartais galima pamatyti rečiau, ypač kai jie iškyla į paviršių kvėpuoti.

  Lankytinos vietos Tenerifėje 8

  Patirtis

  Išplaukiant laivu į neaprėpiamą Atlanto vandenyno platybes, jaučiamas didžiulis laukimo jausmas. Gidai dažnai dalijasi įžvalgomis apie šiuos jūrų žinduolius, taip sustiprindami patirtį. Nepakartojamas įspūdis, kai pirmą kartą pamatysite delfiną – ar tai būtų delfino šuolis, ar į paviršių išplaukusio banginio šuolis. Daugelis operatorių taip pat turi hidrofonus, todėl keleiviai gali išgirsti kerinčias šių būtybių dainas ir klyksmus.

  Atsakingas turizmas

  Atsižvelgiant į turistų, norinčių patirti šią patirtį, antplūdį, labai svarbu rinktis operatorius, kurie laikosi atsakingos ir tvarios praktikos. Ieškokite tokių, kurie:

    • išlaiko pagarbų atstumą nuo gyvūnų.

    • riboja laiką, praleidžiamą su viena gyvūnų grupe.

    • vengia persekioti gyvūnus arba juos vengia įvaryti į kampą.

    • šviečia keleivius apie šiuos nuostabius gyvūnus ir jų išsaugojimo svarbą.

   Geriausias laikas apsilankyti

   Nors Tenerifėje banginių galima pamatyti ištisus metus, ramiuose vandenyse vasario-balandžio mėnesiais matomumas yra geriausias, o stebėjimų skaičius didėja.

   Lankytinos vietos Tenerifėje 9

   Cueva del Viento

   Po žaliuojančiu Tenerifės kraštovaizdžiu slepiasi geologinis stebuklas, liudijantis apie salos vulkaninį paveldą: Cueva del Viento („Vėjo ola”). Ši plati lavos vamzdžių sistema, viena didžiausių pasaulyje, siūlo užburiančią kelionę į žemės gelmes ir atskleidžia unikalių darinių, ekosistemų ir senovinių pasakojimų pasaulį.

   Formavimasis ir geografija

   Cueva del Viento atsirado dėl Pico Viejo, vieno iš senųjų salos ugnikalnių, išsiveržimų maždaug prieš 27 000 metų. Paviršinei lavai atvėsus ir sukietėjus, po ja esanti išsilydžiusi lava toliau tekėjo, sudarydama tuščiavidurius vamzdžius. Laikui bėgant šie vamzdžiai virto sudėtingu labirintu, kurį šiandien galime tyrinėti.

   Pagrindinės savybės

   Ilgis ir sudėtingumas – daugiau nei 18 km ilgio urvų sistema pasižymi įmantriu labirintu, sudarytu iš kelių lygių koridorių. Dėl savo dydžio ir sudėtingumo tai yra didžiausias lavos vamzdis Europos Sąjungoje ir vienas didžiausių pasaulyje.

   Unikalūs dariniai – keliaudami po urvą susidursite su įvairiais vulkaninės kilmės dariniais: stalaktitais, stalagmitais ir lavos suolais. Šie dėl skirtingų aušinimo ir tekėjimo procesų susiformavę dariniai – tai vizualinis malonumas ir geologijos pamoka.

   Biologinė įvairovė – nepaisant iš pažiūros nedraugiškos aplinkos, Cueva del Viento knibždėte knibžda gyvybe. Daugelis čia gyvenančių rūšių yra troglobitai – būtybės, specialiai prisitaikiusios gyventi visiškoje tamsoje. Stebėtina, kad kelios iš šių rūšių šiame urve yra endeminės, todėl jis tapo karščiausiu biologų ir tyrėjų traukos tašku.

   Archeologinė reikšmė – apie urvo egzistavimą žinojo senovės Kanarų salų vietiniai gyventojai gvančai. Įrodymai rodo, kad jie urvą naudojo įvairiems tikslams, o tai suteikia jam archeologinę reikšmę.

   Lankytojų patirtis

   Atsižvelgiant į urvo sudėtingumą ir saugumo reikalavimus, ekskursijos su gidu yra privalomos. Žinių turinčių gidų vedamos ekskursijos supažindina su urvo formavimusi, jo ekosistema ir istorine bei kultūrine reikšme. Su šalmais ir žibintuvėliais lankytojai gali saugiai keliauti per urvų sistemos dalį ir savo akimis patirti jos stebuklus.

   Aplinkos apsauga

   Siekiant užtikrinti, kad jautri urvo ekosistema išliktų nepažeista, svarbiausia – saugoti urvą. Ekskursijų grupės yra nedidelės, kad būtų kuo mažiau daromas poveikis, o tam tikri takai yra paskirti taip, kad būtų kuo mažiau pažeisti urvo dariniai.

   San Kristobal de La Laguna

   Šiaurinėje Tenerifės dalyje esantis San Kristobal de La Laguna, dažnai vadinamas tiesiog La Laguna, yra istorijos, kultūros ir architektūrinio grožio kupinas miestas. Į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktas miestas su puikiai išlikusiais kolonijiniais pastatais ir išplanavimu liudija turtingą Tenerifės praeitį. Pasinerkite į gyvybingą La Lagunos gobeleną ir sužinokite, kodėl šis miestas išlieka svarbia stotele visiems, atvykstantiems į Tenerifę.

   Istorinė apžvalga

   La Laguna buvo pirmoji Tenerifės sostinė, įkurta XV a. pabaigoje. Didelę jos įtaką rodo naujoviškas tinklinis gatvių planas, kuris vėliau tapo pavyzdžiu įvairiems kolonijiniams Amerikos miestams.

   Pagrindinės lankytinos vietos

   La Lagunos katedra – šis įspūdingas statinys, kuriame susipina neoklasicizmo, renesanso ir gotikos architektūros stiliai, dominuoja miesto panoramoje. Katedroje saugoma turtinga religinių eksponatų kolekcija, o lankytojams siūloma rami erdvė apmąstymams.

   Istorinis centras – pasivaikščiojimas po istorinį miesto centrą lankytojus nukelia į praeitį. Grindinio grindinio gatvelės, kuriose stovi spalvingi mediniais balkonais puošti dvarai, susilieja su šurmuliuojančiomis aikštėmis ir sukuria gyvą bei nostalgišką atmosferą.

   Santa Katalinos vienuolynas – šis XVII a. vienuolynas, tebeveikiantis ir šiandien, garsėja gražiu vienuolynu ir ramia atmosfera.

   Muziejai – La Laguna turi keletą muziejų, įskaitant Tenerifės istorijos muziejų ir Mokslo ir kosmoso muziejų, kuriuose galima susipažinti su salos praeitimi ir visatos stebuklais.

   La Lagunos universitetas – ši prestižinė institucija, įkurta XVIII a., suteikia miestui jaunatviškos energijos, pasižymi aktyviu studentų gyvenimu ir kultūriniais renginiais.

   Festivaliai ir tradicijos

   La Laguna yra kultūrinių renginių ir festivalių centras. Ypač vertos dėmesio Didžiosios savaitės procesijos, pritraukiančios tiek vietinius gyventojus, tiek turistus. Miesto gatvėse skamba muzika, šokiai ir tradicinės Kanarų šventės, atspindinčios giliai įsišaknijusias tradicijas.

   Gastronominiai malonumai

   La Laguna siūlo puikią kulinarinę patirtį: čia gausu tradicinių Kanarų restoranų ir tapas barų. Nuo šviežių jūros gėrybių iki vietinių sūrių ir vynų – miestas žada gastronominę kelionę, kuri papildys jo istorinį žavesį.

   Prieinamumas

   La Laguna yra gerai susisiekusi su likusia Tenerifės dalimi, nes čia veikia efektyvi viešojo transporto sistema. Ypač Tenerifės tramvajus siūlo vaizdingą ir patogų maršrutą tarp La Lagunos ir sostinės Santa Krus de Tenerifės.

   Lankydamiesi Tenerifėje atsižvelkite į sezoną, orus ir asmeninius pomėgius. Pavyzdžiui, paplūdimio mėgėjai gali rinktis šiltesnius vasaros mėnesius, o mėgstantys žygius – vėsesnius žiemos mėnesius. Nepriklausomai nuo to, kada vykstate, Tenerifėje galima patirti įvairių įspūdžių, atitinkančių įvairius pageidavimus.

    

   Daugiau susijusių straipsnių:

   Orai Madeiroje – kada geriausia keliauti?

   Poilsis Madeiroje – viskas, ką svarbu žinoti prieš kelionę