Top įžymiausios lankytinos vietos Lisabonoje

Lisabona – nuostabus miestas su turtinga istorija ir gyvybinga kultūra. Vakarinėje Portugalijos pakrantėje įsikūręs miestas turi ką pasiūlyti lankytojams, norintiems susipažinti su unikaliu modernios ir tradicinės architektūros, kultūros paminklų ir gyvybingų rajonų deriniu. Šiame straipsnyje apžvelgsime keletą privalomų aplankyti Lisabonos vietų, kurios jus sužavės ir priblokš.

Jeronimo vienuolynas:

Vienas žymiausių Lisabonos objektų yra Jeronimo vienuolynas. Šis XVI a. pastatytas nuostabus manuelinės architektūros pavyzdys yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą ir jį privalo aplankyti kiekvienas keliautojas, atvykęs į miestą. Vienuolyne saugomas Vasko da Gamos ir daugelio kitų žymių portugalų veikėjų kapas. Sudėtingi pastato fasado raižiniai ir detalės išties gniaužia kvapą, o vienuolynai taip pat įspūdingi.

Beleno bokštas:

Tai XVI a. tvirtovė, įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Pastatytas manuelizmo stiliumi, bokštas kadaise buvo naudojamas Lisabonos uostui ginti, o dabar yra vienas iš labiausiai atpažįstamų miesto simbolių. Lankytojai gali užlipti į bokšto viršūnę ir apžiūrėti Tėjaus upės ir apylinkių panoramą.

Castelo de São Jorge:

Jei domitės istorija, apsilankymas Castelo de São Jorge yra privalomas. Pilis pastatyta XI a. ir iki XVI a. buvo karališkoji rezidencija. Ji stovi ant kalvos, nuo kurios atsiveria nuostabus vaizdas į Lisabonos panoramą. Lankytojai gali apžiūrėti pilies sienas ir bokštus, taip pat jos archeologinę vietovę, kurioje yra vizigotų, maurų ir romėnų laikotarpių artefaktų.

Alfama:

Alfamos rajonas yra vienas seniausių Lisabonos rajonų, garsėjantis siauromis, vingiuotomis gatvelėmis ir spalvingais namais. Tai puiki vieta paklaidžioti ir pasiklysti, pakeliui atrandant paslėptus skverus ir žavias kavines. Alfamoje taip pat yra daug geriausių Lisabonos Fado barų, kuriuose galite pasimėgauti tradicine portugališka muzika ir patiekalais.

Chiado:

Čia rasite daugybę prabangių parduotuvių ir madingų kavinių. Čia taip pat yra keletas žymiausių Lisabonos įžymybių, įskaitant San Karloso teatrą ir Santa Justos liftą, iš kurio atsiveria miesto panorama. Čiado – puiki vieta pasinerti į kosmopolitinę miesto atmosferą ir pasimėgauti geriausiomis parduotuvėmis bei restoranais.

Rossio aikštė:

Viena populiariausių Lisabonos susitikimų vietų yra Rossio aikštė – istorinė aikštė, kurioje per visą miesto istoriją vyko daug svarbių įvykių. Ją supa istoriniai pastatai, tarp jų ir gražioji Rossio stotis, garsėjanti puošniu fasadu ir nuostabiu interjeru. Lankytojai taip pat gali pasimėgauti puodeliu kavos ar pyragaičiu vienoje iš daugelio aikštę juosiančių kavinių.

LX gamykla:

Norėdami pasimėgauti šiuolaikiškesne patirtimi, keliaukite į LX Factory – kūrybinį centrą, įsikūrusį buvusiame pramoniniame komplekse. Čia įsikūrę daug geriausių Lisabonos meno galerijų, madingų parduotuvių ir restoranų. Lankytojai gali tyrinėti gatvės meno kūrinius, dengiančius komplekso sienas, užkąsti viename iš daugybės maisto kioskų arba apsilankyti viename iš daugybės kultūrinių renginių, kurie čia vyksta ištisus metus.

Oceanário de Lisboa:

Jei keliaujate su vaikais arba tiesiog mėgstate jūros gyvenimą, būtinai apsilankykite Oceanário de Lisboa. Šiame moderniame akvariume gyvena tūkstančiai rūšių žuvų ir kitų jūros gyvių, įskaitant ryklius, rajas ir jūrų vėžlius.