Madridas- vieta, kurioje visi ras ką pamatyti

Ispanijos sostinė Madridas – nuostabus miestas visiems, besidomintiems istorija, menu, architektūra, kultūra ir maistu. Miestas garsėja gražiais parkais, muziejais ir įžymybėmis, o mieste visada galima atrasti ką nors naujo. Dėl gražaus oro, draugiškų vietinių gyventojų ir skanaus maisto Madridas yra puiki vieta visiems, norintiems pažinti Ispanijos stebuklus. Šiame straipsnyje apžvelgsime kelias svarbiausias lankytinas vietas, kurias galite aplankyti Madride.

Prado muziejus

Prado muziejus yra vienas garsiausių muziejų pasaulyje, todėl jį būtinai turi aplankyti kiekvienas, atvykęs į Madridą. Muziejuje saugomi vieni gražiausių meno kūrinių pasaulyje, tarp kurių yra tokių garsių dailininkų kaip Francisco de Goya, Diego Velázquezas ir El Greco darbai. Muziejaus kolekcijoje sukaupta daugiau kaip 7 000 paveikslų, ir tai yra viena didžiausių pasaulyje meno kolekcijų. Prado muziejus – tai lankytina vieta, kurią būtina aplankyti visiems, besidomintiems menu ir istorija.

Retiro parkas

Retiro parkas yra gražus parkas pačiame Madrido centre ir yra puiki vieta visiems, norintiems pasimėgauti gamta ir atsipalaiduoti. Parke yra gražūs sodai, didelis tvenkinys ir kelios skulptūros, todėl jis yra populiari vietos gyventojų ir turistų lankytina vieta. Lankytojai gali išsinuomoti valtį ir paplaukioti po tvenkinį arba tiesiog prisėsti ant žolės ir pasigrožėti nuostabiais vaizdais.

Madrido karališkieji rūmai

Madrido karališkieji rūmai yra gražūs rūmai, kurie daugelį metų buvo oficiali Ispanijos monarchijos rezidencija. Rūmuose yra kelios nuostabios salės, įskaitant Sosto salę, Karališkąją koplyčią ir Veidrodžių salę. Lankytojai gali dalyvauti ekskursijoje po rūmus ir daugiau sužinoti apie jų istoriją bei Ispanijos monarchiją.

Puerta del Sol

Puerta del Sol yra viena garsiausių Madrido aikščių, į kurią mielai užsuka ir vietiniai, ir turistai. Aikštėje stovi keletas žymių paminklų, įskaitant Laikrodžio bokštą ir karaliaus Karloso III statulą. Puerta del Sol taip pat yra populiari apsipirkimo vieta, kurioje yra keletas parduotuvių, prekiaujančių tradiciniais ispaniškais suvenyrais ir dovanomis.

Gran Via

Gran Via yra viena iš pagrindinių Madrido gatvių, kurioje gausiai lankosi pirkėjai ir lankytojai. Gatvėje stovi gražūs pastatai ir parduotuvės, čia galima rasti unikalių dovanų ir suvenyrų. Gran Via gatvėje taip pat yra keletas garsių teatrų ir kino teatrų, todėl lankytojai, būdami Madride, gali pamatyti spektaklį ar filmą.

Almudenos katedra

Almudenos katedra yra graži katedra, esanti pačiame Madrido centre, ir tai populiari vieta tiems, kurie domisi religijos istorija ir architektūra. Katedra pasižymi gražiu neogotikiniu dizainu, joje yra kelios gražios koplyčios ir meno kūriniai. Lankytojai gali dalyvauti ekskursijoje po katedrą ir daugiau sužinoti apie jos istoriją ir reikšmę.

Plaza Mayor

Plaza Mayor yra viena garsiausių Madrido aikščių, į kurią mielai užsuka ir turistai, ir vietiniai gyventojai. Aikštėje stūkso gražūs pastatai, joje stovi graži karaliaus Felipės III statula. Plaza Mayor aikštėje taip pat yra keletas restoranų ir kavinių, todėl tai puiki vieta paragauti tradicinių ispaniškų patiekalų.

Thyssen-Bornemisza muziejus

Thyssen-Bornemisza muziejus yra dar viena vieta, kurią būtina aplankyti visiems, besidomintiems menu ir istorija. Muziejuje sukaupta nuostabi XIII-XX a. meno kūrinių kolekcija, kurioje saugomi keli garsių menininkų, tokių kaip Rembrantas, Monė ir Pikaso, darbai.