Turkijos kurortai – kur geriausia keliauti?

Turkija, žavinga tarpžemyninė šalis, jungianti Europą ir Aziją, ne tik turi turtingą istoriją ir kultūrą, bet ir gali pasigirti kvapą gniaužiančiais kurortais lyginant su visu pasauliu. Turkija, pasižyminti įvairiais kraštovaizdžiais, stulbinančiomis pakrantėmis ir gyvybingais miestais, kurie siūlo platų pramogų pasirinkimą keliautojams ir ieškantiems išskirtinio poilsio. Nesvarbu, ar ieškote saulės nutviekstų paplūdimių, žavingų istorinių vietų, ar šurmuliuojančio miesto gyvenimo, Turkijoje kiekvienas ras ką nors sau. Šiame straipsnyje pateiksime keletą geriausių Turkijos kurortų, kurių tikime, kad išpildys Jūsų atostogų lūksčius.

Bodrumas: Egėjo jūros perlas

Pietvakarinėje Turkijos pakrantėje įsikūręs Bodrumas yra žavinga vieta, garsėjanti nuostabiais paplūdimiais, audringu naktiniu gyvenimu ir turtinga istorija. Miestas, kadaise vadintas Halikarnaso vardu, garsėja tuo, kad čia gimė antikos istorikas Herodotas ir stovi žymioji Bodrumo pilis.

Kur apsistoti: Bodrumo pusiasalyje yra daugybė prabangių kurortų, pritaikytų visų skoniams. Jei norite patirti penkių žvaigždučių įspūdžius, apsistokite Amanruya – nuošalioje oazėje, siūlančioje privačias vilas su nuostabiais vaizdais į jūrą. Taip pat „Caresse”, „Luxury Collection Resort & Spa”, puikiai tinka tiems, kurie ieško šiuolaikinės prabangos ir turkiško svetingumo derinio.

Ką veikti: Bodrumo pilį, pasimėgaukite saule Gumbeto ir Bitezo paplūdimiuose arba nuvykite į šurmuliuojančią Bodrumo prieplauką, kad pajustumėte miesto naktinį gyvenimą. Nepamirškite aplankyti Halikarnaso mauzoliejaus – vieno iš septynių senovės pasaulio stebuklų.

Antalija: Turkijos Rivjera

Turkijos Rivjera vadinama Antalija yra pakrantės rojus, kuris vilioja keliautojus krištolo skaidrumo vandeniu, senoviniais griuvėsiais ir nuostabiais kalnų peizažais. Tai puiki vieta ieškantiems ir gamtos grožio, ir istorinių intrigų.

Kur apsistoti: Antalija gali pasigirti įvairiausiomis apgyvendinimo įstaigomis: nuo boutique viešbučių iki prabangių kurortų. Apsvarstykite galimybę apsistoti penkių žvaigždučių viešbutyje „Maxx Royal Belek Golf Resort”, kuriame yra privatus paplūdimys, golfo laukai ir SPA centras. Jei norite patirti daugiau istorinių įspūdžių, galite rinktis žavų boutique viešbutį „Eski Masal Hotel” žavingame Kaleici senamiestyje.

Ką veikti: Apžiūrėkite senovinį Pergės miestą, aplankykite romėnų laikų Hadriano vartus ir pasigrožėkite gerai išsilaikiusiu Aspendos teatru. Popietes praleiskite degindamiesi Konyaalti paplūdimyje arba plaukite laivu prie nuostabių Dudeno krioklių.

Kapadokija: pasakų stebuklų šalis

Vidurio Turkijoje esanti Kapadokija yra unikali ir “nežemiška” vieta. Garsėjanti siurrealistiniu kraštovaizdžiu su urvų būstais, pasakų kaminais ir karšto oro balionų pripildytu dangumi, ji yra privaloma aplankyti keliautojams, ieškantiems kerinčių įspūdžių.

Kur apsistoti: Muziejaus viešbutis išsiskiria prabanga, neįtikėtinais vaizdais ir išskirtiniu dizainu. Jei pageidaujate pigesnio varianto, siūlome jaukius kambarius ir šiltą atmosferą Keliautojų urvo pensione.

Ką veikti: Kviečiame paskraidyti oro balionu saulėtekio metu ir stebėti kvapą gniaužiančiais kraštovaizdžiais iš viršaus. Tyrinėkite požeminius Derinkuyu ir Kaymakli miestus ir nepraleiskite galimybės aplankyti Göreme muziejaus po atviru dangumi, kuris taip pat įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

Stambulas: kur Rytai susitinka su Vakarais

Stambulas – gyvybingas metropolis tarp Europos ir Azijos – yra istorijos ir kultūros kupinas miestas. Čia unikaliai dera modernumas ir tradicijos, todėl tai ideali vieta ieškantiems dinamiškų miesto įspūdžių.

Kur apsistoti: Sultanahmeto viešbutyje „Four Seasons Hotel Istanbul”, patogiai įsikūrusiame netoli pagrindinių lankytinų vietų, tokių kaip Hagia Sophia ir Mėlynoji mečetė. Jei pageidaujate intymesnės aplinkos, viešbutyje „The House Hotel Galatasaray”, įsikūrusiame gyvybingame Bejoglu rajone, rasite išties stilingas nakvynės vietas.

Ką veikti: Čia galite aplankyti tokius žymius objektus kaip Hagia Sophia, Topkapi rūmai ir bazilikos cisterna. Pasivaikščiokite po šurmuliuojantį Didįjį turgų ir Prieskonių turgų, plaukite kruizu Bosforo sąsiauriu, iš kurio atsiveria nuostabūs miesto panoramos vaizdai.

Marmaris: Viduržemio jūros perlas

Turkijos pietvakarių pakrantėje įsikūręs Marmaris yra vaizdingas uostamiestis su gyva pakrante, nuostabiais paplūdimiais ir pulsuojančiu naktiniu gyvenimu. Tai mėgstama vieta ieškantiems poilsio ir pramogų derinio.

Kur apsistoti: Viešbutis „D-Hotel Maris” yra penkių žvaigždučių kurortas, įsikūręs nuošalioje įlankoje ir siūlantis svečiams nuostabius vaizdus į jūrą bei prabangius patogumus. Jei pageidaujate pigesnio varianto, „Club Aida” apartamentuose rasite patogias apgyvendinimo paslaugas ir lengvai pasieksite miesto lankytinas vietas.

Ką veikti: Dienas praleiskite ilsėdamiesi nuostabiame Icmeler paplūdimyje arba tyrinėkite istorinę Marmario pilį. Plaukite laivu į netoliese esančią Dalyano deltą ir apžiūrėkite senovines Likijos uolų kapavietes bei atsipalaiduokite purvo voniose Želvų paplūdimyje.

Turkijos kurortuose galima patirti daugybę įspūdžių: nuo istorinių Stambulo turtų iki Kapadokijos gamtos stebuklų ir Bodrumo, Antalijos ir Marmario pakrančių grožio. Turkija, pasižyminti svetinga kultūra, gardžia virtuve ir nuostabiais kraštovaizdžiais, nenustoja stebinti. Nesvarbu, kokie būtų jūsų pageidavimai, Turkijos kurortai gali pasiūlyti ką nors kiekvienam keliautojui, todėl ši šalis yra geriausias pasirinkimas kitoms nepamirštamoms atostogoms.