Berlyno vietos, kurias turistai lanko dažniausiai

Berlynas – tai miestas, kuris per daugelį metų patyrė didelių pokyčių: nuo Šaltojo karo metais susiskaldžiusio miesto iki gyvybingo kultūros ir meno centro šiais laikais. Nesvarbu, ar esate istorijos, ar meno ir kultūros mėgėjas, Berlynas turi ką pasiūlyti kiekvienam. Štai keletas vietų, kurias būtina aplankyti Berlyne:

Brandenburgo vartai

Brandenburgo vartai yra vienas žymiausių Berlyno objektų ir miesto istorijos simbolis. Jie buvo pastatyti XVIII a. ir tarnavo kaip vartai į miestą. Šaltojo karo metais jie buvo Vokietijos padalijimo simbolis, o griuvus Berlyno sienai tapo Vokietijos vienybės simboliu. Šiandien vartai yra populiarus turistų traukos objektas ir puiki vieta fotografuotis.

Berlyno siena

Berlyno siena buvo fizinis barjeras, Šaltojo karo metais skyręs Rytų ir Vakarų Vokietiją. Siena buvo nugriauta 1989 m., o šiandien kai kurios jos dalys vis dar išlikusios kaip miesto istorijos priminimas. Šprė upės pakrantėje esanti Rytų pusės galerija yra sienos dalis, paversta galerija po atviru dangumi, kurioje eksponuojamos freskos ir meno kūriniai.

Muziejų sala

Muziejų sala – tai penkių muziejų grupė, įsikūrusi Šprė upės saloje. Muziejuose galima pamatyti įvairių eksponatų – nuo senovinių artefaktų iki šiuolaikinio meno. Vieni populiariausių salos muziejų yra Pergamono muziejus, kuriame saugoma senovinių Artimųjų Rytų artefaktų kolekcija, ir Alte Nationalgalerie, kuriame sukaupta XIX a. meno kolekcija.

Checkpoint Charlie

Šaltojo karo metais „Checkpoint Charlie” buvo Rytų ir Vakarų Berlyno sienos kirtimo punktas. Šiandien kontrolės punktas paverstas muziejumi, kuriame lankytojai gali susipažinti su kontrolės punkto ir Berlyno sienos istorija. Čia taip pat yra kontrolės posto sargybinių pastato kopija ir originalios sienos atkarpa.

Berlyno namas

Berlyno namas (Berliner Dom) – tai įspūdinga katedra, esanti Muziejų saloje. Katedra buvo pastatyta XX a. pradžioje, joje įrengtas nuostabus interjeras su sudėtingomis mozaikomis ir vitražais. Lankytojai gali užlipti į kupolo viršų ir pasigrožėti miesto panorama.

Šarlotenburgo rūmai

Šarlotenburgo rūmai – tai didingi rūmai, esantys Berlyno Šarlotenburgo rajone. Rūmai pastatyti XVII a., juose įrengti nuostabūs sodai ir rokoko stiliaus interjerai. Lankytojai gali leistis į ekskursiją po rūmus ir apžiūrėti sodus, kurie ypač gražūs vasaros mėnesiais.

Holokausto memorialas

Holokausto memorialas, esantis netoli Brandenburgo vartų, yra Holokausto aukų žydų atminimui pagerbti. Memorialą sudaro 2711 betoninių plokščių, išdėstytų tinkleliu ir sukuriančių labirinto efektą. Lankytojai raginami pasivaikščioti po memorialą ir apmąstyti per Holokaustą įvykdytus žiaurumus.

Berlyno zoologijos sodas

Berlyno zoologijos sodas yra vienas seniausių ir garsiausių zoologijos sodų pasaulyje. Zoologijos sode gyvena daugiau kaip 20 000 gyvūnų iš viso pasaulio, tarp jų – pandos, drambliai ir tigrai. Lankytojai taip pat gali apžiūrėti akvariumą, kuriame galima pamatyti įvairiausių jūros gyvūnų.

Kurfürstendamm

Kurfürstendamm, dar vadinama Ku’Damm, yra viena garsiausių Berlyno prekybos gatvių. Gatvėje gausu aukštos klasės butikų, universalinių parduotuvių ir restoranų. Lankytojai čia gali apsipirkti dizainerių drabužių, papuošalų ir kosmetikos arba tiesiog pasimėgauti kava ar maistu vienoje iš daugelio kavinių ir restoranų.