Kultinis Vokietijos ir visos Europos uostamiestis ir jo lankytinos vietos- Hamburgas

Hamburgas yra antras pagal dydį Vokietijos miestas ir vienas dinamiškiausių Europos miestų. Šis jūrinis metropolis žavi istorinių paminklų, gyvybingų kultūrinių scenų ir vaizdingų pakrančių deriniu. Šiame straipsnyje kviečiame leistis į virtualią kelionę po Hamburgą, kurioje apžiūrėsime svarbiausias jo lankytinas vietas ir atskleisime, kokias vietas būtina aplankyti, kad šio miesto aplankymas būtų išties ypatingas.

1. Speicherstadt ir Miniatur Wunderland

Pradėkite savo nuotykius žavingame Speicherstadt – didžiausiame pasaulyje sandėlių komplekse, įtrauktame į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Grožėkitės nuostabiais raudonų plytų pastatais, kirsdami vaizdingus kanalus žavingais tilteliais ir pasinerkite į „Miniatur Wunderland” pasaulį. Ši nepaprasta miniatiūrinių geležinkelio modelių paroda privers jus aikčioti iš nuostabos dėl sudėtingų detalių ir tikroviškai pavaizduotų garsių pasaulio įžymybių.

2. Hamburgo uostas ir Landungsbrücken

Pasinerkite į Hamburgo jūrinį paveldą šurmuliuojančiame Hamburgo uoste. Pasivaikščiokite Landungsbrücken promenada, kultiniais miesto plaukiojančiais dokais, ir pasigrožėkite banguojančių valčių, laivų ir keltų scena. Taip pat galite užsisakyti ir ekskursiją laivu po uostą, kad pamatytumėte unikalų miesto krantinės kraštovaizdį ir išvystumėte įspūdingus antrojo pagal dydį Europos uosto konteinerinius laivus.

3. Elbphilharmonie

Elbphilharmonie yra šiuolaikinės architektūros šedevras ir Hamburgo kultūrinio atgimimo simbolis. Apsilankykite šioje nuostabioje koncertų salėje ir pasigrožėkite panoraminiais miesto vaizdais iš jos apžvalgos aikštelės. Jei jums pasiseks, galėsite išvysti pasaulinio lygio pasirodymą Didžiojoje salėje ir patirti šios ikoninės salės akustinius stebuklus.

4. Šv. Mykolo bažnyčia

Mykolo bažnyčia, meiliai vadinama „Mišeliu”. Pakilkite 452 bokšto laiptais ir pasigrožėkite kvapą gniaužiančiais miesto ir Elbės upės vaizdais. Įėję į bažnyčią pasigrožėkite jos barokiniu interjeru ir didingais vargonais, o galbūt ir apsilankysite viename iš reguliariai rengiamų koncertų, vykstančių šiame architektūriniame perle.

5. Planten un Blomen

Pabėkite nuo miesto šurmulio ir Hamburgo širdyje raskite ramybę. Šis didžiulis parkas – tai žalumos, gražiai prižiūrimų sodų ir ramių vandens telkinių oazė. Apžiūrėkite japonišką sodą, atsipalaiduokite prie ežerų ir mėgaukitės vasaros mėnesiais lankytojus užburiančiais ryškiais vandens šviesos koncertais.

6. HafenCity

HafenCity – didžiausias Europoje miesto atnaujinimo projektas. Šiame moderniame pakrantės rajone naujoviška architektūra sklandžiai dera su kultūros įstaigomis, gyvenamaisiais pastatais ir madingomis kavinėmis. Apžiūrėkite Tarptautinį jūrų muziejų ir modernios architektūros Marco Polo bokštą.

7. Hamburgo Rathaus

Pasigrožėkite Hamburgo Rathaus, arba miesto rotušės, esančios pačioje miesto širdyje, didingumu. Šis didingas neorenesanso stiliaus pastatas išsiskiria įspūdingais fasadais, puošniais interjerais ir prabangiomis salėmis. Dalyvaukite ekskursijoje su gidu, kad sužinotumėte apie miesto valdymą ir istoriją, ir būtinai įvertinkite nuostabius aikštės vaizdus, atsiveriančius iš Rathauso balkono.

8. Reeperbahn ir Šv. Paulius rajonas

Pasigrožėkite naktiniu gyvenimu ir bohemiška atmosfera garsiajame Hamburgo pramogų rajone Reeperbahn. Žinomas kaip miesto raudonųjų žibintų kvartalas, jame rasite daugybę klubų, barų, teatrų ir muzikos vietų. Ištirkite Šv.. Pauliaus – Reeperbahn supantį rajoną, garsėjantį alternatyviuoju menu ir gatvės grafičiais.

9. Hamburgo Kunsthalė

Meno entuziastai turėtų nepraleisti progos apsilankyti Kunsthalle Hamburg, viename garsiausių Vokietijos meno muziejų. Muziejuje saugoma gausi Europos tapybos kolekcija nuo viduramžių iki šių dienų, kurioje rasite – tokių meistrų kaip Rembrantas, Monė ir Pikaso darbų. Vaikščiodami po muziejaus galerijas pasinerkite į meno pasaulį ir įvertinkite meno stilių ir krypčių įvairovę.

10. Hamburgo žuvų turgus

Pasimėgaukite gyvybinga Hamburgo žuvies turgaus atmosfera, kurioje vietiniai gyventojai ir svečiai susitinka, kad patirtų tikrą Hamburgo jūrinės kultūros dalelę. Šiame šurmuliuojančiame turguje galima pasimėgauti įvairiais pojūčiais – nuo šviežių jūros gėrybių ir vietinių produktų iki gėlių, drabužių ir antikvarinių daiktų. Mėgaukitės sočiais sumuštiniais su žuvimi, klausykitės gyvos muzikos ir pasinerkite į gyvybingą šios kultinės Hamburgo vietos atmosferą.