Chersonisas  – lankytinos vietos, kurias privalote žinoti

Chersonisas yra populiari turistų lankoma vieta Graikijos Kretos salos šiaurinėje pakrantėje. Jis garsėja gražiais paplūdimiais, audringu naktiniu gyvenimu ir įvairiomis pramogomis.

Chersoniso paplūdimiai

Graikijos Kretos salos šiaurinėje pakrantėje esančiame Chersonise yra daugybė gražių paplūdimių. Štai keletas žymiausių Chersoniso paplūdimių:

Star Beach: šis paplūdimys yra vienas iš garsiausių ir ryškiausių Chersoniso paplūdimių. Tai ne tik paplūdimys, bet ir paplūdimio klubas bei vandens parkas. Lankytojai čia gali ilsėtis ant smėlėto kranto, maudytis skaidriame vandenyje arba mėgautis įvairiomis vandens sporto šakomis. Paplūdimio klube vyksta vakarėliai ir renginiai su muzika ir pramogomis.

Sarandaris Beach yra ramesnis ir labiau skirtis atsipalaidavimui, palyginant su Star Beach. Jame yra smėlio, vanduo švarus ir sėklus, todėl puikiai tinka šeimoms su mažais vaikais. Čia galima išsinuomoti gultus ir skėčius.

Limanakia Beach – tai nedidelė vaizdinga įlanka su uolomis ir krištolo skaidrumo vandeniu. Tai populiari vieta nardytui ir maudymuisi. Dėl natūralios aplinkos tai puikus paplūdimys ieškantiems nuošalesnės ir ramesnės vietos.

Anissaro paplūdimys yra į rytus nuo Chersoniso ir siūlo ilgą smėlio pakrantės ruožą. Jis gerai sutvarkytas, jame įrengti gultai ir skėčiai, jis tinka įvairioms vandens pramogoms, pavyzdžiui, banglenčių sportui ir vandens motociklams.

Stalis Beach techniškai yra gretimame Stalio mieste, tačiau jį lengva pasiekti ir iš Chersoniso. Tai ilgas smėlio paplūdimys su skaidriu vandeniu ir daugybe barų bei restoranų. Tai puiki vieta atsipalaiduoti ir pasigrožėti jūros vaizdais.

Malia Beach: Malia – dar vienas netoliese esantis miestelis, kurio paplūdimys garsėja gyva atmosfera, ypač tarp jaunų keliautojų. Čia yra ilga smėlio pakrantė su įvairiais paplūdimio klubais, vandens sporto šakomis ir paplūdimio barais.

Ammoudara Beach yra šiek tiek toliau į vakarus nuo Chersoniso. Tai ilgas smėlėtas paplūdimys, kuriame rasite daugybę paplūdimio tavernų ir kavinių. Netoliese esančiame Heraklione taip pat rasite kultūrinių pramogų ir apsipirkimo vietų.

Tai tik keli iš daugelio Chersoniso apylinkėse esančių paplūdimių. Nesvarbu, ar ieškote vakarėlių atmosferos, ar šeimoms tinkamų pramogų, vandens sporto, ar ramaus poilsio, šiuose paplūdimiuose rasite savo pageidavimams atitinkančią vietą. Atminkite, kad kai kuriuose paplūdimiuose gali būti įrengti tokie patogumai kaip gultai, restoranai ir vandens sporto nuoma ir kt.

Naktinis gyvenimas Chersonise

Chersonisas garsėja audringu naktiniu gyvenimu, todėl yra populiari vakarėlių mėgėjų ir jaunų keliautojų vieta. Mieste yra daugybė barų, naktinių klubų ir pramogų, todėl nusileidus saulei čia kiekvienas ras kuo pasimėgauti.

Ką galima rasti Chersonise naktį?

 • Paplūdimio klubai: Vieni garsiausių Chersoniso naktinio gyvenimo vietų yra paplūdimio klubai, pavyzdžiui, „Star Beach” ir „Paradise Beach Club”. Šiose vietose dažnai vyksta įvairūs vakarėliai, kurie sklandžiai pereina į naktines linksmybes. Tikėkitės gyvai grojančių didžėjų, muzikos, šokių ir paplūdimio kokteilių.
 • Barai gatvėse: Barai gatvėse, tai tikras Chersoniso naktinio gyvenimo epicentras. Tai pėsčiųjų zona, kurioje gausu barų, užeigų ir klubų, kurių kiekvienas pasižymi unikalia atmosfera. Čia galite šokinėti iš vienos vietos į kitą ir rasti visko – nuo gyvos muzikos iki karaokės ir teminių vakarėlių.
 • Gyva muzika: Daugelyje barų ir klubų, ypač vasaros mėnesiais, skamba gyva muzika. Šiuose pasirodymuose dažnai skamba graikiška muzika, tarptautiniai hitai ir įvairių žanrų kūriniai, kad būtų patenkintas įvairus skonis.
 • Pasivaikščiojimai po barus: galite prisijungti prie organizuojamų pasivaikščiojimų po barus arba patys aplankyti Barus esančius gatvėse. Dažnai viešbučių lankymo metu siūlomi specialūs gėrimai, žaidimai ir galimybė susitikti su kitais keliautojais.
 • Teminiai vakarėliai: Visą vasaros sezoną Chersonise vyksta įvairūs teminiai vakarėliai. Šie renginiai gali būti įvairūs: nuo paplūdimio vakarėlių iki putų vakarėlių ir švytinčių vakarėlių, kurie sukuria dinamišką naktinio gyvenimo patirtį.
 • Kokteilių barai: Jei pageidaujate ramesnio vakaro, galite apsilankyti daugybėje apylinkėse esančių kokteilių barų. Mėgaukitės įvairiais meistriškai paruoštais kokteiliais bendraudami su draugais.
 • Vėlyvo vakaro užkandinės: Po naktinių vakarėlių galite pavakarieniauti vienoje iš vietinių užkandinių. Daugelyje vietų siūlomi tradiciniai graikiški patiekalai, taip pat tarptautiniai patiekalai, kurie patenkins jūsų potraukius.
 • Karaokė barai: Jei mėgstate dainuoti iš visos širdies, yra karaokė barų, kuriuose galite išeiti į sceną ir pademonstruoti savo vokalinius sugebėjimus.
 • Renginiai ir festivaliai: Chersonise kartais vyksta specialūs renginiai ir festivaliai, ypač vasaros sezono metu. Tai gali būti muzikos festivaliai, šokių vakarėliai ir kultūros šventės.

Atminkite, kad Chersoniso naktinio gyvenimo scena gali būti gana gyva ir perpildyta, ypač turistų sezono metu. Tai vieta, kuri skirta tiems, kurie ieško linksmos ir energingos atmosferos. Nesvarbu, ar mėgstate šokti iki aušros, ar tiesiog mėgautis keliais gėrimais su draugais, Chersonisas siūlo gyvą ir įvairų naktinį gyvenimą.

Archeologinės vietovės Chersonise

Kretos saloje Chersonise ir jo apylinkių vietovės yra turtinga istorija ir archeologinėmis iškasenomis. Nors pats Chersonisas pirmiausia žinomas dėl paplūdimių ir naktinio gyvenimo, netoliese yra keletas archeologinių vietovių ir istorinių paminklų, leidžiančių susipažinti su regiono praeitimi. Štai keletas žymiausių archeologinių stebuklų:

 • Senovės Lyttos (Lyctus) – tai  senovinis miestas, esantis netoli Chersoniso. Jis buvo svarbi gyvenvietė minojiniu ir helenistiniu laikotarpiais. Lyttoso griuvėsius sudaro senovinės sienos, teatras ir įvairių pastatų liekanos. Tai įdomi vietovė, kurią verta apžiūrėti, o nuo kalvos, ant kurios įsikūręs Lyttos, atsiveria įspūdingi vaizdai.
 • Malijos rūmai: šie rūmai yra vieni didžiausių Kretos minojiečių rūmų. Jie datuojami viduriniuoju bronzos amžiumi ir buvo Mino civilizacijos dalis. Lankytojai gali apžiūrėti iškastas rūmų liekanas, įskaitant kiemus, saugyklas ir centrinį kiemą. Šioje vietoje galima susipažinti su minojiečių architektūra ir kasdieniu gyvenimu.
 • Labirinto parkas: Labirinto parkas Chersonise nėra archeologinė vietovė tradicine prasme, tačiau tai yra šeimoms pritaikyta atrakcija, kurioje galima susipažinti su minojiečių kultūra ir mitologija. Jame yra labirinto labirintas ir statulos, vaizduojančios minojiečių dievybes ir graikų mitologijos personažus.
 • Agios Nikolaos: Agios Nikolaos miestelis yra netoli Chersoniso, tačiau jame yra keletas istorinių lankytinų vietų, įskaitant Agios Nikolaos archeologijos muziejų. Muziejuje saugomi regiono archeologinių vietovių eksponatai, leidžiantys susipažinti su rytų Kretos istorija.
 • Knoso rūmai: nors Knosas yra ne Chersonisas, tačiau tai viena žymiausių Kretos archeologinių vietovių, kurią verta paminėti. Netoli sostinės Herakliono esantis Knosas buvo Minojos civilizacijos centras ir garsėja įspūdingu rūmų kompleksu. Jis yra netoli Hersoniso ir siūlo giliai pasinerti į minojiečių istoriją.
 • Avdou: Avdou kaimas, esantis netoli Chersoniso, turi istorinę ir archeologinę reikšmę. Jame stovi sena bažnyčia, o apylinkės garsėja vaizdingu grožiu ir tradicine kretiečių kultūra.

Nors pačiame Chersoniso mieste nėra daug archeologinių vietovių, tačiau netoli šių istoriškai svarbių vietovių galima tyrinėti senovės Kretos istoriją. Archeologija ir istorija besidomintys lankytojai gali leistis į vienos dienos išvykas į šias vietas.

Tradicinė graikų virtuvė

Tradicinė graikų virtuvė garsėja gardžiais skoniais, šviežiais ingredientais ir turtingu kulinariniu paveldu. Šimtmečių istorija, Viduržemio jūros klimatas ir įvairūs regioniniai ingredientai padarė jai didelę įtaką. Štai keletas pagrindinių tradicinės graikų virtuvės elementų ir patiekalų:

 • Alyvuogių aliejus: Alyvuogių aliejus yra pagrindinė graikų virtuvės sudedamoji dalis. Jis naudojamas beveik visuose patiekaluose – nuo salotų iki pagrindinių patiekalų ir desertų. Graikija garsėja aukštos kokybės alyvuogių aliejaus gamyba, o skirtinguose regionuose gali būti unikalių jo rūšių.
 • Šviežios daržovės: Graikų virtuvėje gausiai naudojamos šviežios daržovės: pomidorai, agurkai, paprikos, baklažanai ir cukinijos. Graikiškos salotos, arba horiatiki, yra klasikinis šviežių daržovių su fetos sūriu, alyvuogėmis ir alyvuogių aliejumi naudojimo pavyzdys.
 • Fetos sūris: Fetos sūris yra bene garsiausias graikiškas sūris, kuris dažnai naudojamas salotoms, pyragams ir daugeliui patiekalų pagardinti.
 • Graikiškas jogurtas: Graikiškas jogurtas yra tirštas ir kreminis, dažnai naudojamas tiek saldiems, tiek sūriems patiekalams gaminti. Tai populiarus pusryčių patiekalas, o paprastam desertui jį galima patiekti su medumi ir riešutais.
 • Jūros gėrybės: Dėl ilgos Graikijos pakrantės jūros gėrybės yra pagrindinis patiekalas daugelyje regionų. Ant grotelių kepta žuvis, aštuonkojai, kalmarai ir krevetės – įprasti patiekalai.
 • Mėsa: Graikijoje mėgstama aviena, iš kurios gaminami įvairūs patiekalai, įskaitant souvlaki (kebabus) ir musaką (sluoksniuotą apkepą). Taip pat vartojama kiauliena, vištiena ir jautiena.
 • Žolelės ir prieskoniai: Graikų virtuvėje skoniui sustiprinti naudojami žolelių ir prieskonių mišiniai, įskaitant raudonėlį, čiobrelį, rozmariną ir česnaką. Graikai taip pat mėgsta naudoti citrinų sultis dėl jų rūgštingumo.
 • Fillo tešla: Fillo tešla yra plona, sluoksniuota tešla, iš kurios gaminami tokie patiekalai kaip spanakopita (špinatų pyragas) ir baklava (saldus desertas su riešutais ir medumi).
 • Dolmades: Tai vynuogių lapai, įdaryti ryžių, žolelių ir kartais maltos mėsos mišiniu. Paprastai jie patiekiami kaip užkandis arba „meze” lėkštės dalis.
 • Moussaka: Moussaka – tai klasikinis graikiškas troškinys, gaminamas iš sluoksnių baklažanų, maltos mėsos (dažnai ėrienos), pomidorų ir bešamelio padažo. Jis kepamas, kol tampa auksinis ir skanus.
 • Tzatziki: Tzatziki yra populiarus jogurto padažas, gaminamas iš agurkų, česnakų ir krapų. Jis paprastai patiekiamas kaip pitos duonos padažas arba kaip pagardas prie ant grotelių keptos mėsos.
 • Saganaki: Saganaki – tai patiekalas, kuriame sūris (paprastai Kefalotyri arba kitas kietasis sūris) kepamas keptuvėje, kol tampa traškus ir auksinis. Prie stalo jis dažnai flambuojamas su ouzo arba brendžiu.
 • Loukoumades: Tai graikiški duoniukai, maži kepti tešlos rutuliukai, paprastai apliejami medumi, apibarstomi cinamonu ir smulkintais graikiniais riešutais.
 • Retsina: Retsina yra tradicinis graikiškas vynas, pagardintas pušų derva, suteikiančia jam savitą skonį ir aromatą. Jis dažnai vartojamas kaip priedas prie graikiškų patiekalų.

Graikų virtuvėje pabrėžiamas paprastumas, o patiekalams, pasižymintiems puikiu skoniu, naudojami švieži, aukštos kokybės ingredientai. Ši virtuvė atspindi Viduržemio jūros regiono gyvenimo būdą ir dalijimosi maistu su šeima ir draugais svarbą. Nesvarbu, ar pietaujate graikiškoje tavernoje su vaizdu į jūrą, ar bandote gaminti graikiškus patiekalus namuose, graikiškos virtuvės skoniai ir tradicijos tikrai sužavės jūsų skonio receptorius.

Apsipirkimas Chersonise

Chersoniso mieste turistai ir lankytojai gali apsipirkti įvairiose parduotuvėse – nuo tradicinių graikiškų gaminių ir suvenyrų iki mados prekių ir vietinių amatininkų dirbinių. Čia apžvelgiama, ko galite tikėtis apsipirkdami Chersonise:

 • Vietiniai suvenyrai: Čia rasite daugybę parduotuvių ir prekystalių, kuriose prekiaujama tipiškais graikiškais suvenyrais. Tai gali būti marškinėliai, atvirukai, raktų pakabukai ir magnetukai su graikiškais motyvais ir simboliais. Nepamirškite pasiimti ko nors kelionei atminti.
 • Graikiški skanėstai: Graikija garsėja gardžiais maisto produktais, o Hersonise galite rasti vietinių delikatesų. Ieškokite parduotuvių, kuriose siūlomas alyvuogių aliejus, alyvuogės, medus, tradiciniai saldumynai, pavyzdžiui, loukoum, ir įvairios žolelės bei prieskoniai. Taip pat populiarus graikiškas vynas ir spiritiniai gėrimai, pavyzdžiui, ouzo ir raki.
 • Papuošalai ir aksesuarai: Chersonise yra juvelyrinių dirbinių parduotuvių ir butikų, kuriuose siūlomi įvairūs graikiško stiliaus papuošalai, įskaitant dirbinius iš pusbrangių akmenų, sidabro ir aukso. Čia taip pat rasite aksesuarų, pavyzdžiui, šalikų, skrybėlių ir akinių nuo saulės.
 • Mada ir drabužiai: čia rasite parduotuvių, kuriose prekiaujama tiek tarptautinių, tiek vietinių prekių ženklų drabužiais, maudymosi kostiumėliais, paplūdimio apranga ir vasariniais drabužiais. Galite rinktis stilingą aprangą ir aksesuarus, kad galėtumėte mėgautis Viduržemio jūros saule.
 • Menas ir amatai: parduotuvėse ir galerijose dažnai eksponuojami vietos menininkų ir amatininkų darbai. Ieškokite unikalių meno kūrinių, keramikos, puodininkystės ir rankų darbo papuošalų, kurie yra puikūs suvenyrai ar dovanos.
 • Graikų muzika ir instrumentai: Jei jus domina graikų muzika, kai kuriose parduotuvėse galima įsigyti tradicinių graikiškų instrumentų, tokių kaip buzukai ir baglamos, taip pat kompaktinių diskų su graikų muzika ir atlikėjais.
 • Graikų ortodoksų religiniai daiktai: Graikija turi stiprias graikų ortodoksų krikščionių tradicijas, todėl vietos parduotuvėse galite rasti religinių daiktų, pavyzdžiui, ikonų, kryžių ir žvakių.
 • Kretos produktai: Kreta garsėja savo unikalia kultūra ir produktais. Ieškokite kretietiškų žolelių, sūrių ir tekstilės gaminių, įskaitant tradicinius audinius ir kilimus.
 • Vietinis turgus: Priklausomai nuo apsilankymo laiko, Chersonise galite rasti vietinių turgų ir blusų turgelių. Tai puikios vietos atrasti paslėptų lobių ir unikalių radinių.
 • Prekybos centrai ir parduotuvės: Jei jums reikia apsirūpinti būtiniausiais daiktais ar užkandžiais viešnagės metu, Chersonise rasite prekybos centrų ir parduotuvių, kuriose galite įsigyti maisto produktų ir kasdienių prekių.

Apsipirkinėjant Chersonise verta pasipraktikuoti derybinius įgūdžius vietiniuose turguose, tačiau daugumoje nusistovėjusių parduotuvių ir butikų įprastos fiksuotos kainos. Be to, atkreipkite dėmesį į kokybę ir autentiškumą, ypač pirkdami tokius produktus kaip alyvuogių aliejus, medus ir tradiciniai amatai. Apsipirkinėjimas Chersonise gali būti maloni patirtis, leidžianti namo parsivežti dalelę graikų kultūros ir Viduržemio jūros regiono gyvenimo būdo.

Kretos šiaurinėje pakrantėje esantis Chersonisas yra populiari turistų lankoma vieta, garsėjanti nuostabiais paplūdimiais, audringu naktiniu gyvenimu ir turtinga istorija. Vaizdinguose paplūdimiuose, pavyzdžiui, Žvaigždės paplūdimyje ar Sarandaris paplūdimyje, galima mėgautis saulės voniomis, vandens sportu ir poilsiu. Miestelio naktinio gyvenimo scena yra legendinė: Bar gatvėje yra daugybė barų, klubų ir pramogų vakarėlių lankytojams. Istorijos entuziastams netoliese esančios archeologinės vietovės, tokios kaip Senovės Lyttos ir Malijos rūmai, leidžia susipažinti su senąja Kretos praeitimi. Chersonisas taip pat siūlo įvairią kulinarinę patirtį, o tradicinė graikų virtuvė atskleidžia puikius regiono skonius. Nesvarbu, ar ieškote saulės nutvieksto poilsio, ar gyvybingų pramogų, Chersonisas siūlo dinamišką ir įsimintiną poilsį Viduržemio jūros regione.