Ką verta aplankyti Bavarijos sostinėje- Miunchene?

Miunchenas, Bavarijos sostinė Vokietijoje, yra gyvybingas metropolis, kuriame sklandžiai dera turtinga istorija, architektūros grožis, kultūros vertybės ir žavus bavariškas žavesys. Miunchenas siūlo daugybę lankytinų vietų, kurios žavi lankytojus iš viso pasaulio: nuo stulbinančių rūmų iki pasaulinio lygio muziejų, nuo vešlių sodų iki gyvybingų alaus barų. Šiame straipsnyje pakviesime jus į kelionę po kai kurias Miuncheno vietas, leisiančias patirti tai, ką šis žavus miestas gali pasiūlyti geriausio.

1. Marienplatz ir Neues Rathaus

Miuncheno nuotykius pradėkite Marienplatz – centrinėje miesto aikštėje, kurioje verda aktyvus gyvenimas ir kuri yra istoriškai svarbi. Čia rasite didingą Neues Rathaus (Naująją rotušę) – gotikinio atgimimo šedevrą su garsiuoju Glockenspieliu. Būtinai pamatykite, kaip 11, 12 ir 17 val. mechaninis laikrodis skambina ir animuotomis figūrėlėmis pasakoja apie Miuncheno istoriją.

2. Nimfenburgo rūmai ir sodai

Apsilankymas Miunchene būtų nebaigtas, jei neapžiūrėtumėte didingų Nimfenburgo rūmų ir jų sodų. Šie barokiniai rūmai, pastatyti kaip Bavarijos valdovų vasaros rezidencija, gali pasigirti prabangiais interjerais, išskirtinėmis meno kolekcijomis ir nuostabiai prižiūrėtais sodais. Neskubėdami pasivaikščiokite po teritoriją ir nepraleiskite progos aplankyti žavių Amalienburgo rūmų, tai mažesnieji rūmų, kurie taip pat yra parke.

3. Angliškasis sodas (Englischer Garten)

Pabėgkite nuo miesto šurmulio ir raskite ramybę pačioje Miuncheno širdyje. Šiame didžiuliame parke, didesniame net už Niujorko Centrinį parką, yra vešli žaluma, vingiuoti takai, ramūs ežerai ir net dirbtinė upė, puikiai tinkanti plaukioti banglentėmis. Atsipalaiduokite prie Kinų bokšto alaus sodo, stebėkite, kaip vietiniai gyventojai leidžia laisvalaikį, ir pasinerkite į ramią parko atmosferą.

4. Miuncheno rezidencija

Miuncheno rezidencijoje, viename svarbiausių Europos rūmų komplekse, pasinerkite į prabangų Bavarijos karališkosios šeimos pasaulį. Šioje didžiulėje rezidencijoje eksponuojama nuostabi meno kūrinių kolekcija, senoviniai baldai ir prabangus dekoras. Nepraleiskite akinančio Antikvariumo – didžiausios renesansinės salės į šiaurę nuo Alpių – ir apžiūrėkite stulbinantį Kiuvilio teatrą – rokoko architektūros šedevrą.

5. BMW muziejus ir BMW Welt

Automobilių entuziastams būtina aplankyti BMW muziejų ir „BMW Welt”. Interaktyviuose eksponatuose, klasikinių automobilių ekspozicijose ir futuristiniuose konceptuose atrasite įspūdingą šio kultinio Vokietijos prekės ženklo istoriją. BMW Welt muziejuje pasinerkite į prabangių automobilių pasaulį ir patirkite jaudulį išbandydami naujausius modelius.

6. Viktualienmarkt

Miuncheno maisto turguje po atviru dangumi, Viktualienmarkt, pasimėgaukite naujais pojūčiais. Šiame gyvybingame turguje rasite viliojančių šviežių produktų, gurmaniškų patiekalų, tradicinių bavariškų skanėstų ir tarptautinės virtuvės maistų. Prisėskite viename iš alaus barų, ragaukite vietinių patiekalų, pavyzdžiui, raugintų kopūstų su dešrelėmis, ir pasinerkite į gyvybingą šio maisto mėgėjų rojaus atmosferą.

7. Vokiečių muziejus

Vokiečių muziejus (Deutsches Museum), vienas didžiausių pasaulyje mokslo ir technikos muziejų, patenkins jūsų žinių troškulį. Muziejuje sukaupta gausi įvairių mokslo sričių, įskaitant fiziką, astronomiją, transportą ir komunikacijas, eksponatų kolekcija – tai įdomi ir edukacinė patirtis įvairaus amžiaus lankytojams.

8. Frauenkirche

Joks apsilankymas Miunchene neapsieina be apsilankymo kultinėje Frauenkirche, arba Švenčiausiosios Mergelės Marijos katedroje. Ši stulbinanti gotikinė bažnyčia su išskirtiniais bokštais dvyniais yra miesto simbolis. Įžengę į vidų pasigrožėkite sudėtinga architektūra ir pasigrožėkite milžinišku interjeru. Užlipkite į pietinio bokšto viršūnę, iš kurios atsiveria Miuncheno ir netoliese esančių Alpių panorama.

9. Dachau koncentracijos stovyklos memorialinė vieta

Jei norite patirti niūrių, bet istoriškai reikšmingų įspūdžių, apsilankykite Dachau koncentracijos stovyklos memorialinėje vietoje, esančioje netoli Miuncheno. Šioje buvusioje koncentracijos stovykloje įrengtas memorialas nacistinės Vokietijos aukoms atminti. Apžiūrėkite muziejaus eksponatus, pasivaikščiokite po išlikusius barakus ir atiduokite pagarbą žuvusiems.

10. Oktoberfestas

Jei Miunchene lankysitės rugsėjo pabaigoje arba spalio pradžioje, nepraleiskite visame pasaulyje garsaus „Oktoberfest” festivalio. Šis kasmetinis festivalis – tai bavarų kultūros šventė, kurioje skamba tradicinė muzika, vyksta nuotaikingi paradai, atrakcionai ir, žinoma, gausaus alaus pilstymo. Prisijunkite prie linksmos minios, apsivilkite dirndlą ar lederhoseną ir pasimėgaukite šventiška šio legendinio renginio atmosfera.

Trumpiau tariant

Miunchenas – tai miestas, kuriame kiekvienas ras kažką sau. Nuo turtingų istorinių vietų ir architektūros stebuklų iki gyvybingos kultūros ir gamtos grožio – šis Bavarijos perlas žavi lankytojus unikaliu tradicijų ir modernumo deriniu ir, žinoma, savo virtuve ir alaus pasirinkimo gausa.