Tai ko dar nežinojai apie Lenkijos vakarinį miestą-Poznanę.

Poznanė, įsikūrusi vakarų Lenkijoje, yra istorijos ir kultūros kupinas miestas. Turtingas paveldas ir gyvybinga atmosfera, Poznanė lankytojams siūlo žavų tradicijų ir modernumo derinį. Mieste yra daugybė lankytinų objektų, kurie laukia, kol juos atrasite – puikiai išsilaikęs senamiestis. Šiame straipsnyje leisimės į kelionę po Poznanės lankytinus objektus ir įspūdžius, kurie turi būti aplankyti, ir supažindinsime su šiuo nepaprastu miestu.

1. Stary Rynek (Senojo turgaus aikštė) ir Rotušė

Pažintį su Poznanės miestu pradėkite pačioje miesto širdyje – Stary Rynek. Ši nuostabi aikštė yra viena vaizdingiausių Europoje, išklota spalvingais renesanso stiliaus pirklių namais. Grožėkitės puošniais fasadais ir apžiūrėkite gyvybingą turgų, kuriame galėsite paragauti vietinių skanėstų ir apžiūrėti amatininkų dirbinius. Aikštėje dominuoja didinga rotušė – gotikos architektūros stebuklas. Užlipkite į bokšto viršūnę ir pasigrožėkite miesto panorama. Viduje apžiūrėkite Poznanės istorinį muziejų, kuriame galima susipažinti su miesto praeitimi.

2. Katedros sala (Ostrów Tumski) ir Arkivyskupijos muziejus

Perėję vaizdingus tiltus, atsidursite Katedros saloje – istoriniame ir dvasiniame Poznanės centre. Aplankykite žymiąją Poznanės katedrą – architektūros šedevrą su didingu gotikiniu fasadu ir aukštais bokštais dvyniais. Viduje grožėkitės kvapą gniaužiančiu interjeru ir Auksine koplyčia, kurią puošia nuostabūs meno kūriniai. Netoliese apžiūrėkite arkivyskupijos muziejų, kuriame sukaupta didžiulė religinių eksponatų kolekcija, įskaitant iliuminuotus rankraščius ir religines skulptūras. Pasivaikščiokite upės pakrantės takais, mėgaukitės ramia atmosfera ir vaizdingais vaizdais.

3. Maltos ežeras ir Poznanės zoologijos sodas

Maltos ežerą būtina aplankyti gamtos entuziastams. Šis platus ežeras, esantis visai netoli miesto centro, siūlo daugybę pramogų. Ramiai pasivaikščiokite ar pasivažinėkite dviračiu, išsinuomokite irklentę arba pasimėgaukite pikniku prie vandens. Netoliese rasite Poznanės zoologijos sodą, kuriame gyvena įvairių rūšių gyvūnai iš viso pasaulio. Dalyvaukite edukaciniuose užsiėmimuose. Nepraleiskite įspūdingo afrikietiškojo akvariumo – naujoviško įrenginio, kuriame pristatoma Afrikos vandens gyvūnija.

4. Imperatoriškoji pilis ir Rogalino rūmai 

Pasinerkite į karališkąją Poznanės istoriją ir aplankykite Imperatoriškąją pilį. Šis didingas neoklasicistinis pastatas buvo Vokietijos kaizerio Vilhelmo II rezidencija, kai miestas priklausė Prūsijai. Šiandien čia įsikūręs Poznanės palmių namas, kuriame auga tropiniai augalai ir yra drugelių namai. Vos už miesto rasite Rogalino rūmus – nuostabią barokinę rezidenciją, apsuptą didžiulio kraštovaizdžio parko. Grožėkitės elegantiška architektūra, tyrinėkite interjerus, kuriuose gausu meno ir istorinių eksponatų, ir ramiai pasivaikščiokite po vaizdingus sodus.

5. Šv. Petro ir Povilo katedra ir Citadelės parkas

Petro ir Povilo katedrą, įspūdingą baroko šedevrą. Pasigrožėkite sudėtingomis detalėmis išpuoštos išorės didingumu ir įeikite į vidų, kad pamatytumėte kvapą gniaužiantį interjerą, kuriame yra garsieji Poznanės vargonai (Organum Poznaniense). Vėliau keliaukite į Citadelės parką – didžiulę žaliąją erdvę, kuri kadaise buvo karinė tvirtovė. Šiandien čia galima ramiai pabėgti nuo miesto šurmulio. Laisvalaikiu pasivaikščioti vingiuotais parko takais, apsuptais vešlios žalumos. Atraskite senosios citadelės liekanas, įskaitant bastionus ir griovius. Parke taip pat yra keletas paminklų ir skulptūrų, leidžiančių susipažinti su turtinga Poznanės istorija ir meniniu paveldu. Atsipalaiduokite prie ramių tvenkinių arba pasimėgaukite pikniku vienoje iš tam skirtų vietų. Citadelės parkas – tai ramus prieglobstis, kuriame darniai susilieja gamta, istorija ir kultūra.

Pabaigai

Poznanės žavesys slypi žaviame istorijos, kultūros ir gamtos grožio derinyje. Miestas siūlo daugybę lankytinų vietų, kurios atskleidžia jo turtingą paveldą – nuo žavingos Stary Rynek ir Rotušės iki ramios Katedros salos. Tyrinėkite vaizdingą Maltos ežerą, pasinerkite į karališkąjį spindesį Imperatoriškoje pilyje ir Rogalino rūmuose, grožėkitės Šv. apaštalų Petro ir Povilo katedros didybe. Kelionę užbaigsite ramiu poilsiu Citadelės parke, kur istorijos aidai susipina su gamtos ramybe.