Kur keliauti spalio mėnesį?

Spalio mėnesį, kai gaivus rudens vėjelis nupučia vasaros karštį, yra puikus metas leistis į įsimintinas keliones. Nesvarbu, ar ieškote kvapą gniaužiančių kraštovaizdžių, gyvybingų kultūrinių švenčių, ar jaudinančios veiklos gamtoje, šiame straipsnyje pasidalinsime su jumis įsimintiniausiomis vietomis, kurias privalote aplankyti spalio mėnesį. Pasiruoškite atrasti vietas, kuriose šį rudenį galėsite susikurti nepamirštamų prisiminimų – nuo vaizdingų kaimo vietovių iki šurmuliuojančių miestų.

Naujoji Anglija, JAV

Naujoji Anglija, pasižyminti nuostabia augmenija ir žavingais mažais miesteliais, šis regionas – tai puikus pasirinkimas spalio mėnesio kelionėms. Spalio mėnesį Naujosios Anglijos kraštovaizdį gamta nudažo raudonais, oranžiniais ir auksiniais atspalviais, o regiono valstijos, įskaitant Vermontą, Naująjį Hampšyrą ir Meiną, siūlo kvapą gniaužiančius vaizdus ir, žinoma, vaizdingus pasivažinėjimus. Tyrinėkite istorines Bostono gatves, mėgaukitės įvairiomis lauko pramogomis, pavyzdžiui, obuolių rinkimu ir žygiais pėsčiomis Baltuosiuose kalnuose. Nepraleiskite progos pamatyti garsių rudens festivalių, pavyzdžiui, Keene moliūgų festivalio arba Jack-O-Lantern Spectacular Providense.

Miunchenas, Vokietija

Spalio mėnesį Miunchene prasideda viena didžiausių pasaulyje liaudies švenčių – Oktoberfest. Ši ryški bavarų kultūros šventė pritraukia milijonus lankytojų, kurie atvyksta pasimėgauti tradicine muzika, gardžiu maistu ir, žinoma, garsiuoju alumi. Pajuskite gyvybingą atmosferą alaus palapinėse, prisijunkite prie spalvingų paradų ir pasimėgaukite sočiais bavariškais patiekalais. Miunchene taip pat gausu istorinių ir kultūrinių lankytinų vietų, įskaitant Nimfenburgo rūmus ir Marienplatz aikštę, todėl Miunchenas yra puiki vieta įvairiapusiam spalio mėnesio poilsiui.

Kiotas, Japonija

Spalio mėnesį Kiotas, Japonijos kultūros sostinė, atgyja ryškiais rudens lapais, vadinamais „koyo”. Miesto šventyklos, sodai ir bambukų miškai virsta kvapą gniaužiančiais kraštovaizdžiais ir sukuria vaizdingą aplinką lankytojams. Apžiūrėkite garsiąją Arašiyamos bambukų giraitę, aplankykite Kinkaku-ji, Auksinį paviljoną ir pasinerkite į ramią Ryoan-ji Zen sodo atmosferą. Be to, nepraleiskite progos pamatyti tradicinių arbatos gėrimo ceremonijų ir patirti kultūrinį Kioto turtingumą šiuo kerinčiu sezonu.

Marakešas, Marokas

Spalio mėnesį Marakeše vyrauja malonus klimatas, todėl tai idealus metas tyrinėti šį žavų miestą. Pasinerkite į gyvybingus Medinos turgus, kuriuose galite derėtis dėl unikalių lobių, prieskonių ir rankdarbių. Apžiūrėkite Bahijos rūmų ir Saadų kapaviečių architektūros stebuklus arba atsipalaiduokite ramiuose Majorelės soduose. Vienos dienos kelionę į Atlaso kalnus, iš kurių atsiveria kvapą gniaužiantys vaizdai, arba išvykite į Sacharos dykumą ir leiskitės į nepamirštamą dykumos safarį. Turtinga istorija, gyvybinga kultūra ir skani virtuvė – Marakešas žada nepamirštamus spalio mėnesio įspūdžius.

Keiptaunas, Pietų Afrika

Spalio mėnesį Keiptaune (Pietų Afrikos Respublika) prasideda pavasaris, pasižymintis malonia temperatūra ir žydinčiais kraštovaizdžiais. Apžiūrėkite kultinį Stalo kalną ir pasigrožėkite kvapą gniaužiančiais miesto ir pakrantės vaizdais. Apsilankykite spalvingame Bo-Kaap kvartale su gyvybingais namais ir pasinerkite į turtingą miesto istoriją Robbeno saloje. Vaizdinga kelione greta Žaliojo kyšulio pusiasalį, kuriame galėsite apžiūrėti garsųjį Žaliąją kyšulį. Taip pat galėsite pasimėgauti pingvinų stebėjimu Boulders paplūdimyje. Be to, spalį galima stebėti banginius Hermanuse, esančiame vos už kelių minučių kelio automobiliu nuo Keiptauno.

Balis, Indonezija

Spalio mėnesį Balyje prasideda sausasis sezonas, todėl tai puikus metas aplankyti šį atogrąžų rojų. Keliaukite po nuostabius Kutos, Seminjako arba Uluvatu paplūdimius, kur galėsite mėgautis saule ir pasaulinio lygio banglenčių sporto galimybėmis. Pasinerkite į turtingą salos kultūrinį paveldą ir aplankykite senovines šventyklas, pavyzdžiui, Uluwatu šventyklą ir Tanah Lot. Leiskitės į žygį po vešlias Ubudo ryžių terasas ir stebėkite tradicinių baliečių šokių pasirodymus. Nepraleiskite progos pasimėgauti baliečių virtuvės patiekalais, apsilankyti vietiniuose turguose arba atsipalaiduoti su jauninančiomis SPA procedūromis.

Buenos Airės, Argentina

Spalio mėnesį į Buenos Aires atkeliauja pavasaris, o tai suteikia galimybę tyrinėti gyvybingą Argentinos sostinę. Pasinerkite į tango kultūrą lankydamiesi milongose (tango klubuose) ir stebėdami užburiančius šokių pasirodymus. Tyrinėkite žavų La Boca rajoną, garsėjantį spalvingais namais ir gatvės menu. Aplankykite žymiąsias Rekoletos kapines ir didingąją Plaza de Mayo aikštę, kur susipažinsite su turtinga Argentinos istorija. Pasimėgaukite garsiuoju miesto kulinariniu pasauliu ir paragaukite gardžių kepsnių bei empanadų. Be to, spalis – puikus metas susipažinti su tradicine gaučų kultūra ir leistis į vienos dienos išvyką į netoliese esantį Pampos regioną.

Kvinstaunas, Naujoji Zelandija

Spalio mėnesį Kvinstaune (Naujoji Zelandija) prasideda pavasaris – čia vyrauja švelni temperatūra ir nuostabus gamtos grožis. Todėl šiuo mėnesiu  Kvinstaune mėgaukitės aktyviomis lauko pramogomis, tokiomis kaip žygiai pėsčiomis, važinėjimasis kalnų dviračiais ar šuoliai su guma vaizdingose Wakatipu ežero ir Remarkables kalnų masyvo apylinkėse. Susiplanuokite išskirtinę kelionę ant Milfordo skardžio (Milford Sound) ir pasigrožėkite kvapą gniaužiančiais fiordais bei kriokliais. Lankydamiesi vietiniuose vynuogynuose ir restoranuose pasimėgaukite garsiuoju regiono vynu ir kulinarija. Ieškantiems nuotykių spalio mėnesį prasideda sezonas, kurio metu galima patirti adrenalino kupinų pojūčių Šotoverio arba Kavarau upėse.

Spalio mėnesį keliautojus, ieškančius įvairių įspūdžių, vilioja daugybė aktyvių ir vaizdingų vietovių Azijoje ir kitose pietų šalyse. Pasaulis siūlo begalę galimybių patirti nuotykius spalio mėnesį – nuo Naujosios Anglijos rudeninių lapų iki audringų Miuncheno „Oktoberfest” švenčių. Nesvarbu, ar labiau mėgstate kerinčią gamtos paletę, kultūrines šventes, ar norite pasinerti į egzotiškus kraštus, šį rudenį jūsų laukia tobula atostogos! Susikraukite lagaminus, pasidžiaukite besikeičiančiais metų laikais ir spalio mėnesį leiskitės į įsimintiną kelionę į vieną iš šių nepaprastų vietovių.