Kaunas – Talinas atstumas

Planuojate kelionę iš Kauno į Taliną ir Jus domina kelionės atstumas bei kiti patarimai, kuriuos svarbu žinoti prieš išvykstant į šį miestą? Tuomet šis įrašas kaip tik Jums. Kviečiame skaityti toliau

  • Matuojant kelių atstumą (kilometrais) apytiksliai būtų – 570.2 km.
  • Matuojant tiesų atstumą (kilometrais) nuo Kauno iki Talino apytiksliai būtų – 506.6 km.
  • Jei nuspręsite leistis į kelionę lėktuvu, tuomet reikėtų pakilti iš Vilniaus oro uosto. Tiesioginis skrydis iš Vilniaus į Taliną paprastai trunka maždaug 1 valandą, o atstumas tarp šių dviejų miestų yra apie 300-350 kilometrų

Ką svarbu žinoti keliaujant į Taliną?

Kalba: Valstybinė kalba – estų. Nors dažniausiai kalbama angliškai, ypač turistinėse vietovėse, vietiniai gyventojai gali įvertinti, jei išmoksite keletą pagrindinių estiškų frazių.

Saugumas: Talinas paprastai yra saugus miestas keliautojams. Tačiau, kaip ir bet kuriame mieste, būkite atsargūs su savo daiktais, ypač perpildytose vietose, kad išvengtumėte kišenvagysčių.

Sveikatos priežiūra: Estijoje yra gerai veikianti sveikatos priežiūros sistema. Patartina turėti kelionės draudimą, kuris padengtų medicinines išlaidas, jei kelionės metu prireiktų medicininės pagalbos.

Kultūrinis etiketas: Estai garsėja santūrumu ir mandagumu. Bendraudami su vietiniais gyventojais, turėtumėte elgtis pagarbiai. Pasisveikinant įprasta paspausti ranką, o įeinant į kieno nors namus įprasta nusiauti batus.

Arbatpinigiai: Arbatpinigiai nėra privalomi, tačiau įprasta suapvalinti sąskaitą arba palikti nedidelius arbatpinigius, ypač jei jus gerai aptarnavo.

Vietinė virtuvė: Estijos virtuvei įtakos turi kaimyninių Šiaurės ir Rytų Europos šalių virtuvė. Tradiciniai patiekalai yra juoda duona, rūkyta žuvis ir įvairūs mėsos patiekalai. Būtinai paragaukite vietinių patiekalų, tokių kaip kama (maltų grūdų mišinys) ir kohuke (saldus varškės užkandis).

Kultūros objektai: Talino senamiestis yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą ir yra viena iš pagrindinių lankytinų vietų. Nepraleiskite Aleksandro Nevskio katedros, Toompea pilies ir Rotušės aikštės.

Interneto ryšys: Estija garsėja pažangia skaitmenine infrastruktūra. Viešbučiuose, restoranuose ir viešosiose erdvėse plačiai veikia belaidis internetas.

Elektra: standartinė įtampa yra 230 V, o standartinis dažnis – 50 Hz. Naudojami europietiško tipo kištukai su dviem apvaliais kaiščiais.

Laiko juosta: Talinas yra Rytų Europos laiko juostoje (EET), kuri yra UTC+2. Čia laikomasi vasaros laiko, todėl vasaros mėnesiais čia galioja UTC+3.