Vieno didžiausių Viduržemio jūros uostų- Marselio, lankomiausios vietos

Marselio miestas įsikūręs vaizdingoje Prancūzijos Viduržemio jūros pakrantėje ir yra vieta, kurioje lengvai dera turtinga istorija, gyvybinga kultūra ir kvapą gniaužiantys kraštovaizdžiai. Marselio, antro pagal dydį Prancūzijos miesto, lankytinų vietų ir paslėptų brangakmenių lobynas laukia, kol bus atrastas. Nesvarbu, ar esate meno entuziastas, istorijos mėgėjas, ar tiesiog ieškote ramaus poilsio pajūryje, Marselyje kiekvienas ras to ko nori sau. Šiame straipsnyje apžvelgsime keletą privalomų aplankyti vietų, kurios jūsų kelionę į Marselį pavers nepamirštama patirtimi.

1. Vieux Port

Kelionę po Marselį pradėkite apsilankymu miesto širdyje – Vieux Port. Šis kultinis uostas jau daugiau nei 2600 metų yra triukšmingas jūrinės veiklos centras. Neskubėdami pasivaikščiokite pakrante, kurioje įsikūrusios gyvybingos kavinės ir restoranai, ir stebėkite uoste šurmuliuojančius žvejų laivus. Taip pat galite plaukti laivu į netoliese esantį Chateau d’If – salos tvirtovę, kuri įkvėpė Alexandre’o Dumas romaną „Grafas Monte Kristo”.

2. Notre-Dame de la Garde bazilika 

Ant kalvos, nuo kurios atsiveria Marselio panorama, stūksanti didinga bazilika Notre-Dame de la Garde yra miesto tikėjimo simbolis, kurį būtina aplankyti. Iš šios bizantiško stiliaus bazilikos atsiveria nuostabūs Marselio ir aplinkinės pakrantės panoraminiai vaizdai. Grožėkitės sudėtingomis mozaikomis, puošniais ornamentais ir auksine Mergelės Marijos statula varpinės viršūnėje. Nepamirškite apžiūrėti greta esančio muziejaus, kuriame galima susipažinti su Marselio istorija ir jūriniu paveldu.

3. Le Panier

Tai seniausias Marselio rajonas su siauromis, vingiuotomis gatvelėmis. Šiame bohemiškame rajone žaviai dera spalvingi fasadai, keistos parduotuvėlės ir kavinės. Grožėkitės puošiančiais gatvės meno kūriniais, apžiūrėkite vietinių amatininkų dirbinių parduotuvėles ir užsukite į La Vieille Charité – buvusius aludės namus, tapusius kultūros centru. Le Panier – tai menininkų prieglobstis ir žavi vieta, kurioje galima pasinerti į unikalų Marselio charakterį.

4. MuCEM

Meno ir istorijos entuziastams būtina apsilankyti Europos ir Viduržemio jūros regiono civilizacijų muziejuje (MuCEM). Šiame modernios architektūros šedevre, įsikūrusiame ant kranto, eksponuojama įvairi meno kolekcija, artefaktai ir eksponatai, atskleidžiantys regiono kultūros paveldą. Apžiūrėkite interaktyvias ekspozicijas, dalyvaukite mąstyti verčiančiose parodose ir grožėkitės nuostabiais jūros vaizdais iš muziejaus terasos. MuCEM siūlo įdomų žvilgsnį į istoriją, kuri formavo Marselį ir jo apylinkes.

5. Kalankų nacionalinis parkas

Ištrūkite iš šurmuliuojančio miesto ir pasinerkite į kvapą gniaužiantį Kalankų nacionalinio parko gamtos grožį. Šioje saugomoje teritorijoje, besidriekiančioje palei Viduržemio jūros pakrantę, vyrauja įspūdingos kalkakmenio uolos, turkio spalvos vanduo ir nuošalios įlankėlės. Žygių pėsčiomis entuziastai gali tyrinėti daugybę takų, vingiuojančių per parką, iš kurių kiekviename žingsnyje atsiveria įkvepiantys vaizdai. Taip pat galite leistis į ekskursiją laivu iš Marselio uosto ir atrasti paslėptus Kalankų lobius iš vandens. Nesvarbu, ar rinksitės žygius pėsčiomis, ar tiesiog poilsį tyruose, apsilankymas Kalankų nacionaliniame parke – nepamirštama patirtis.

6. Le Cours Julien

Jei ieškote gyvos ir meniškos atmosferos, keliaukite į Le Cours Julien. Šis gyvybingas rajonas garsėja bohemiška nuotaika, spalvingu gatvės menu ir gausybe madingų kavinių, barų bei butikų. Tyrinėkite šurmuliuojančią aikštę, pilną menininkų ir atlikėjų, naršykite nepriklausomose parduotuvėse, ieškodami unikalių suvenyrų, ir mėgaukitės puodeliu kavos jaukioje kavinėje, stebėdami žmones. Be to, Le Cours Julien aikštėje ištisus metus vyksta įvairūs kultūriniai renginiai ir festivaliai, kuriuose galima pasinerti į Marselio kūrybinį gyvenimą.

7. Marselio istorijos muziejus 

Marselio istorijos muziejuje galima susipažinti su įspūdinga Marselio praeitimi. Šiame muziejuje, įsikūrusiame gražiai restauruotame XVII a. Maison Diamantée, pasakojama apie miesto istoriją nuo senovės graikų laikų iki šių dienų. Atraskite archeologinius artefaktus, istorinius dokumentus ir daugialypės terpės eksponatus, kurie vaizdžiai perteikia Marselio raidą per šimtmečius. Apsilankius čia, galima geriau suprasti Marselio, kaip vieno didžiausių Viduržemio jūros uostų, vaidmenį ir jo reikšmę regiono formavimuisi.

8. Palais Longchamp

Tai architektūros šedevras, didingas paminklas, atskleidžiantis Marselio didybę. XIX a. pastatytą kultinį statinį sudaro monumentalus fontanas, gražūs sodai ir du muziejai: Dailės muziejus ir Gamtos istorijos muziejus. Apžiūrėkite sudėtingai suprojektuotus sodus, grožėkitės kaskadiniais fontano kriokliais ir pasimėgaukite iškyla ant minkštos vejos. Muziejuose saugoma įspūdinga meno kūrinių, skulptūrų ir gamtos istorijos eksponatų kolekcija, suteikianti malonią kultūrinę patirtį šiame architektūriniame perle.

9. Marselio katedra

Marselio katedra, dar vadinama Cathédrale La Major. Ši baimę kelianti romėnų ir bizantiečių katedra su įspūdingais kupolais ir sudėtingomis detalėmis liudija Marselio dvasinį paveldą. Įeikite į vidų ir pasigrožėkite didžiuliu interjeru, kurį puošia nuostabios mozaikos ir vitražai. Akimirką pabūkite ramiame kieme, kuriame galima atsikvėpti nuo šurmuliuojančio miesto. Marselio katedra yra ne tik maldos vieta, bet ir žymus architektūros paminklas, pabrėžiantis miesto kultūrinę reikšmę.

Marselio miestas su savo turtinga istorija, gyvybinga kultūra ir nuostabiais kraštovaizdžiais siūlo daugybę lankytinų vietų, kurios tikrai sužavės kiekvieną lankytoją. Nuo šurmuliuojančio Vieux Port iki ramaus Kalankų nacionalinio parko grožio.