Rytinis Prancūzijos didmiestis ir jo lankytinos vietos- Lionas

Lionas – žavus miestas, įsikūręs pačioje Prancūzijos širdyje, kuriame sklandžiai dera tradicijos ir naujovės. Garsėjantis turtinga istorija, gastronomija ir architektūros stebuklais, Lionas siūlo daugybę lankytinų vietų, kurios pradžiugins įvairių pomėgių keliautojus. Nesvarbu, ar esate istorijos entuziastas, ar maisto, ar meno žinovas, Liono žavesys slypi jo gebėjime pasotinti įvairius skonius. Šiame straipsnyje apžvelgsime keletą Liono lankytinų vietų, kurias būtina aplankyti ir kurios pavers jūsų kelionę nepamirštama patirtimi.

1. Vieux Lyon

Kelionę pradėkite grįždami į praeitį, vaikštinėdami kerinčiomis Vieux Lyon, istorinio miesto rajono, gatvelėmis. Šis UNESCO pasaulio paveldo objektas gali pasigirti puikiai išlikusia renesanso architektūra, siauromis grystomis gatvelėmis ir paslėptais traboules (praėjimais). Pasigrožėkite didinga Saint-Jean-Baptiste katedra ir aplankykite žavų Musée Gadagne, kuriame įsikūrę Liono istorijos muziejus ir Pasaulio lėlių muziejus. Viename iš jaukių bouchons (tradicinių restoranų) pasimėgaukite tradiciniais lyonietiškais patiekalais ir pasinerkite į šio žavingo rajono atmosferą.

2. Notre-Dame de Fourvière bazilika

Fourvière kalvos viršūnėje stūksanti didinga bazilika Notre-Dame de Fourvière yra architektūros šedevras, nuo kurio atsiveria Liono panorama. Grožėkitės įmantriomis mozaikomis, puošniais ornamentais ir nuostabiais vitražais, kurie puošia baziliką. Apžiūrėkite greta esančius sodus, kuriuose galima ramiai pasislėpti ir iš kurių atsiveria kerintys miesto vaizdai. Nepraleiskite progos užlipti į bokštą, kad atsivertų dar įspūdingesnis vaizdas. Bazilika yra ne tik bažnyčia, bet ir Liono kultūrinės tapatybės simbolis, todėl ją būtina aplankyti kiekvienam keliautojui.

3. Puikiųjų menų muziejus

Meno entuziastus sužavės Musée des Beaux-Arts – vienas didžiausių ir svarbiausių vaizduojamojo meno muziejų Prancūzijoje. Muziejuje, įsikūrusiame buvusiame XVII a. benediktinų vienuolyne, eksponuojama įspūdinga kolekcija nuo senovės Egipto iki šiuolaikinio meno. Grožėkitės garsių menininkų, tokių kaip Rembrantas, Monė ir Pikaso, šedevrais, tyrinėkite dekoratyvinio meno skyrius. Įvairialypė kolekcija ir stulbinanti architektūra – tai meno mylėtojų prieglobstis, siūlantis patrauklią kelionę po meno pasaulį.

4. Parc de la Tête d’Or

Parc de la Tête d’Or, viename didžiausių Europos miestų parkų, kuriame galima pabėgti nuo miesto šurmulio ir pasinerti į gamtą. Šioje 117 ha ploto žaliuojančioje oazėje yra sodrios žaliosios erdvės, mirguliuojantys ežerai ir gražiai apželdinti sodai. Ramiai pasivaikščiokite arba išsinuomokite valtį, kad ištyrinėtumėte ramų parko ežerą. Apsilankykite nemokamame zoologijos sode, kuriame gyvena įvairių rūšių gyvūnai, įskaitant flamingus ir žirafas. Parke taip pat yra botanikos sodas, rožių sodas ir žavus velodromas. Parc de la Tête d’Or – puiki vieta atsipalaiduoti, surengti pikniką ir pasimėgauti gamtos grožiu.

5. Les Halles de Lyon Paul Bocuse

Keliaukite į Les Halles de Lyon Paul Bocuse – maisto mėgėjų rojų. Šiame šurmuliuojančiame uždarame maisto turguje rasite regioninių patiekalų, šviežių produktų ir gurmaniškų skanėstų. Paragaukite vietinių sūrių, vytintos mėsos, pyragaičių ir pasimėgaukite išskirtiniais Liono kulinarinio paveldo skoniais. Apžiūrėkite prekystalius, kuriuose rasite amatininkų šokolado, kvapnių prieskonių ir šviežiausių jūros gėrybių. Nepraleiskite progos pasimėgauti gardžiu maistu viename iš daugelio garsių turgaus restoranų, kur talentingi virėjai demonstruoja savo kulinarinį meistriškumą. Nesvarbu, ar ieškote tradicinių Liono patiekalų, ar tarptautinių skonių, „Les Halles de Lyon Paul Bocuse” siūlo pojūčių kelionę po miesto gastronominius malonumus.

6. Musée de la Confluence

Tiems, kurie mėgsta modernią architektūrą ir naujoviškus eksponatus, būtina apsilankyti Musée de la Confluence. Šiame šiuolaikiniame muziejuje, įsikūrusiame Ronos ir Sonos upių santakoje, įrengti interaktyvūs ekranai ir įtraukiančios parodos, kuriose nagrinėjamos mokslo, antropologijos ir gamtos istorijos temos. Grožėkitės įspūdinga plieno ir stiklo konstrukcija, kurioje įsikūręs muziejus, ir gilinkitės į įdomias kolekcijas, kuriose atskleidžiami mūsų pasaulio stebuklai.

7. Liono traboules

Atraskite Liono paslaptis tyrinėdami sudėtingą jo trabulų tinklą. Šie paslėpti praėjimai atsirado dar Renesanso epochoje ir tarnavo kaip trumpas kelias šilko darbininkams, gabenusiems prekes. Vaikščiokite šiomis siauromis dengtomis gatvelėmis, kurios dažnai jungia gatves ir kiemus, atskleisdamos žavingas architektūrines detales ir žvilgsnį į Liono praeitį. Liono traboules daugiausia yra Vieux Lyon ir Croix-Rousse rajonuose, o jų tyrinėjimas suteikia įdomių žinių apie miesto istoriją ir architektūrinį paveldą.

8. Croix-Rousse parkas 

Užlipkite į vaizdingus Croix-Rousse rajono šlaitus ir atraskite Parc de la Croix-Rousse. Iš šio kalvos viršūnėje esančio parko atsiveria kvapą gniaužianti Liono ir aplinkinio kraštovaizdžio panorama. Neskubėdami pasivaikščiokite po sodrią parko žalumą, pasimėgaukite pikniku grožėdamiesi apačioje esančiu miestu arba pasėdėkite prie žymaus amfiteatro, likusio iš romėnų praeities. Parke taip pat vyksta kassavaitinis ūkininkų turgus, kuriame galite paragauti vietinių produktų ir pabendrauti su draugiškais pardavėjais.

Lionas su savo įspūdinga istorija, išskirtine virtuve ir įvairiomis kultūrinėmis vertybėmis yra miestas, kuris pavergia keliautojų širdis. Nuo žavingo senamiesčio iki šiuolaikinės architektūros stebuklų – Lionas siūlo daugybę įspūdžių, kurie patenkins kiekvieno interesus. Nesvarbu, ar tyrinėjate žavųjį Vieux Lyon, ar ragaujate Les Halles de Lyon Paul Bocuse gardumynus, ar pasineriate į meną ir kultūrą miesto muziejuose, Lionas žada kelionę, kupiną žavių atradimų ir neišdildomų prisiminimų.